www.svethardware.cz
>
>
>

ROG Swift PG329Q: rychlý 32" panel s 10bitovými barvami

ROG Swift PG329Q: rychlý 32" panel s 10bitovými barvami
, , aktualita
Asus si připravil nový 32palcový herní monitor ROG Swift PG329Q, který se může pochlubit až 175Hz obnovovací frekvencí a rychlým panelem typu IPS. Vedle toho disponuje i slušným jasem a rychlou odezvou. 
K oblíbeným
reklama
A to není vše, ROG Swift PG329Q nabídne také velice slušné 10bitové barvy, ale začneme od základu a tím je 32palcový panel (neprohnutý) s rozlišením 2560 x 1440 označovaným také jako 2K nebo Quad HD. 
 
 
Použitý panel je označovaný za Fast IPS a rychlý rozhodně je, neboť dosahuje odezvy GtG pouze 1 ms a obnovovací frekvence až 175 Hz (v OC režimu). Krom toho nám PG329Q nabídne i velice slušné 10bitové barvy s pokrytím prostoru DCI-P3 z 98 procent (sRGB dalece přesahuje se 160 procenty) a vedle toho také maximální jas (s local dimming) 600 nitů, díky čemuž tento monitor dosáhl na certifikaci DisplayHDR 600. 
 
Asus také do výbavy přidal svou technologii ELMB pro redukci rozmazaného obrazu při pohybu (motion blur), kterou lze využít právě společně se synchronizací, konkrétně Adaptive-Sync. ELMB je založeno na stroboskopicky stmívaném podsvícení, které podsvícení monitoru vždy na kratinký čas vypne, abychom nemohli zaregistrovat nedokonalosti nově vykreslovaného snímku. Poté se podsvícení zase zapne a celé se to stále opakuje.
 
Jde tak primárně o panel pro AMD FreeSync (typ nebyl upřesněn), který se v případě NVIDIE dočká přinejlepším certifikace G-Sync Compatible, ale to se uvidí. 
 
 
Co se týče na obrázku zmíněné Aura Sync, pak ta už se týká RGB podsvícení, jež si můžeme zapnout na velkém logu RoG na zadní straně monitoru a synchronizovat si je s dalšími podporovanými produkty, třeba s grafickou kartou od Asusu. 
 
Více informací zatím není k dispozici, a tak se nedozvíme technické podrobnosti a zatím ani cenu.  
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel potvrdil Sapphire Rapids na příští rok a 144vrstvé NAND Flash na letošek Intel potvrdil Sapphire Rapids na příští rok a 144vrstvé NAND Flash na letošek
Intel by měl nyní už rychle postupovat při vývoji procesorových generací pro servery, neboť Ice Lake si chystá ještě na tento rok a Sapphire Rapids byly potvrzeny na příští rok, takže je bude od sebe dělit právě jen cca rok. A co nové paměti 3D NAND Flash?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel ukázal druhou generaci 3D XPoint s dvojnásobným počtem vrstev Intel ukázal druhou generaci 3D XPoint s dvojnásobným počtem vrstev
Intel se včera pochlubil mnoha novinkami, mezi něž si dnes můžeme zařadit také nové paměti 3D XPoint a s nimi ještě dnes nekončíme, ale o tom až později. Architecture Day 2020 firmy Intel tak přinesl i nové Optane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Boj o provize: Fortnite zmizel z obchodů Applu i Googlu, Epic kontruje žalobou Boj o provize: Fortnite zmizel z obchodů Applu i Googlu, Epic kontruje žalobou
Společnost Epic Games vytáhla do tuhého boje proti provizím na oficiálních obchodech Apple App Store a Google Play Store. Do své hry Fortnite zabudovala možnost přímého placení, což vyústilo ve stažení hry z obchodů a soudní pře.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Perovskitové a organické solární panely ve vesmíru: 10× lepší než křemík Perovskitové a organické solární panely ve vesmíru: 10× lepší než křemík
Perovskitové a organické solární panely mají mnoho slibných vlastností, ale i problémů. Nyní byly vyzkoušeny i ve Vesmíru a zde prokázaly velmi dobré výkony. Potěší i výroba elektřiny ve stínu z odraženého ambientního světla.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel odhalil novinky o výrobních procesech, procesorech, GPU i pouzdření Intel odhalil novinky o výrobních procesech, procesorech, GPU i pouzdření
Intel dnes prezentoval řadu novinek, z nichž některé jsme již nakousli ráno, ale nyní se už můžeme podívat na celou prezentaci. Půjde o novou výrobní technologii, procesory, grafické čipy, roadmap i pouzdření. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře