RTX 3060 Ti/SUPER by mohla nabídnout 4864 CUDA jader, více než TITAN RTX

RTX 3060 Ti/SUPER by mohla nabídnout 4864 CUDA jader, více než TITAN RTX
, , aktualita
Po představení třech výkonných karet GeForce Ampere už je čas nejen na odpověď firmy AMD, ale také na novinky o slabších GeForce, a to především RTX 3060 v jakékoliv verzi, která by měla následovat. 
K oblíbeným
reklama
NVIDIA nadchla veřejnost výkonem i cenou nových GeForce Ampere, ovšem zároveň si mohla zadělat na problém, zvláště pokud se potvrdí, že kapacita výroby nových GPU zatím není na vysoké úrovni a že lze očekávat do konce roku velký nedostatek. Lze si totiž představit, že mnozí zákazníci nemají zájem o kartu v ceně RTX 3070, natož pak ještě dražší. Čekají v řadě případů na nástupce GTX 1060 a po seznámení se s výkonem nových Ampere rozhodně nebudou mít chuť kupovat starší Turing či první Navi.  
 
AMD by brzy mělo představit svou nabídku, takže NVIDIA by ve vlastním zájmu měla konat a vypustit na trh karty RTX 3060 co nejdříve a skutečně lze očekávat, že to nebude trvat jako v případě Turingů. Před dvěma lety totiž přišly karty GeForce RTX 2080 a 2080 Ti na trh v téměř stejnou dobu jako RTX 3080 a RTX 3090 (TITAN RTX však nastoupil později) a RTX 2070 začala být prodávána od října, na který se plánuje také RTX 3070. Ovšem RTX 2060 se objevila v obchodech až 15. ledna 2019, k čemuž měla NVIDIA pádný důvod, a to sklady plné čipů pro GTX 1060. 
 
 
Nyní už tento důvod nemá a naopak může cítit potřebu si s RTX 3060 pospíšit, i když nyní má ještě před AMD náskok. A zde se nám to trošku zamotává, neboť se sice ukazují informace/fámy o RTX 3060, ale spíše o verzi Ti nebo Super, která by dle nich měla být založena na osekané verzi GPU GA104, jaké ponese i RTX 3070. Základní RTX 3060 by ale už mohla nést GPU GA106.
 
Co se týče RTX 3060 Ti nebo Super, kopite7kimi mluví o počtu 4864 CUDA jader a 8 GB paměti GDDR6. Čili taková karta by měla více než dvojnásobek CUDA jader (2176), i když stále stejnou kapacitu paměti na stejné sběrnici, ale něco lepšího šlo s ohledem na specifikace lepších karet jen těžko čekat. 
 
Otázka je, kolik by taková karta mohla stát, přičemž vodítkem mohou být právě ceny nových karet Ampere v kontrastu s Turingy. NVIDIA to zatím provedla jednoduše a představila RTX 3080 a 3070 se stejnými cenami jako RTX 2080 (Super) a RTX 2070 (Super), ovšem ne Founders Edition. Pokud by se toho měla i nadále držet, pak základní RTX 3060 by mohla stát 350 dolarů a RTX 3060 Ti či Super pak 400 dolarů, ale zde bude záležet i na rozdílu ve výbavě obou karet. Ten by ale mohl být značný vzhledem k tomu, že mají být založeny na rozdílných GPU. 
 
A kdo by nechtěl za 400 dolarů kartu, která má ve výbavě více CUDA jader než TITAN RTX? 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“? Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“?
Microsoft pro příští rok chystá snad největší změny vzhledu Windows 10 od jeho vydání. Projekt s kódovým označením „Sun Valley“ údajně promění Průzkumníka souborů, nabídku Start i další součásti.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik6 komentářů
Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači
Už roky se spekuluje, že Apple chystá vlastní vyhledávač, který by narušil dominanci společnosti Google. Nyní se objevují další informace, které tyto dohady zesilují a Applebot by se snad mohl stát základem nového vyhledávače.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NASA Perseverance je v půli své cesty na Mars NASA Perseverance je v půli své cesty na Mars
NASA hlásí, že vesmírné plavidlo s roverem Perseverance na palubě už má za sebou půlku své cesty, která vede k Marsu. Už mu tak zbývá urazit "pouze" 235 milionů kilometrů, než vstoupí do atmosféry a půjde na přistání. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
RTX 3070 se chystají k prodeji, Gigabyte představuje své modely RTX 3070 se chystají k prodeji, Gigabyte představuje své modely
Dnes vstoupí do prodeje grafická karta GeForce RTX 3070, což bude možná trošku zastíněno dozvuky včerejší prezentace nových Radeonů, ale to plným právem. Gigabyte již své modely představil, ovšem jak jsou na tom zásoby v obchodech? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
HyperX Pulsefire Haste: lehká herní myš se symetrickým tělem HyperX Pulsefire Haste: lehká herní myš se symetrickým tělem
Od HyperX se na trh dostává nová herní myš, která představuje další odlehčený model využívající děravý plášť. HyperX Pulsefire Haste má také symetrické tělo, ovšem přesto se nebude hodit levákům stejně dobře jako pravákům.
Dnes, aktualita, Jan Vítek