RTX 3090 KINGPIN na 2,58 GHz a Palit GameRock s TBP 420 W

RTX 3090 KINGPIN na 2,58 GHz a Palit GameRock s TBP 420 W
, , aktualita
Na svět přichází i speciální modely grafických karet RTX 3000, jejichž výrobci se nerozpakují výrazně navyšovat limit výdeje tepla a spotřeby a právě takové karty jsou pak využívány k taktovacím pokusům. 
K oblíbeným
reklama
My se dnes můžeme podívat jednak na sérii Palit GameRock, která zvyšuje TBP až na 420 W (+70 W nad limit). Jde konkrétně o kartu Palit RTX 3090 GameRock OC TDP využívající tři 8pinové konektory PCIe. Ty jí společně se slotem dávají více než dost energie (3x 150 W a 75 W navrch) k tomu, aby podstatně zvýšila limit spotřeby. Palit k této kartě doporučuje alespoň 850W napájecí zdroj a vedle ní nabízí či nabídne ze série GameRock také modely RTX 3070 a RTX 3080. 
 
 
Tři 8pinové konektory PCIe bude mít také verze RTX 3080, zatímco RTX 3070 si vystačí se dvěma. Tyto karty budou mít v prvním případě +50 W nad limit, čili 370 W  a v druhém 270 W (rovněž +50 W). 
 
 
Zaujmout nás může také zpracování chladičů těchto karet, které mají povrchy jak z dílny milovníka epoxidové pryskyřice. Celý "křišťálový" povrch karet je pak prosvícen RGB LED diodami, jejichž světlo se bude šířit skrz průhledný povrch, různě se lámat, takže příznivci diod si přijdou na své. Co ale Palit zatím neprozradil, jsou takty nových karet GameRock.
 
 
Dále tu máme kartu EVGA GeForce RTX 3090 KINGPIN, jež ve výchozí podobě využívá hybridní vzduchové a vodní chlazení, ovšem pro přetaktování na 2580 MHz s napětím 1,069 V se už pochopitelně využil tekutý dusík. Paměti GDDR6X pak byly přetaktovány na 21,5 Gb/s a to vše pak přineslo v reálném nasazení cca 30 procent výkonu navíc oproti referenčním taktům. 
 
 
Není tak divu, že karty RTX 3080 už v žebříčku rekordních výsledků v 3DMarku začaly nahrazovat přetaktované modely RTX 3090. Aktuálně vede v testu Port Royal právě overclocker K|NGP|N se "svou" kartou GeForce RTX 3090 KINGPIN s výsledkem 16673 bodů. 
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Evropa získá další výkonný superpočítač, LUMI s AMD EPYC a Instinct Evropa získá další výkonný superpočítač, LUMI s AMD EPYC a Instinct
NVIDIA nedávno ohlásila, že pro Itálii chystá světově nejvýkonnější AI superpočítač a nyní se hlásí také AMD s novinkou ze stejného soudku. Půjde o systém LUMI s výkonem velice slušných 550 PetaFLOPS. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Silicon Motion má nové kontrolery pro SSD s až 7400 MB/s Silicon Motion má nové kontrolery pro SSD s až 7400 MB/s
Společnost Silicon Motion si připravila trojici nových kontrolerů, které mají společné to, že budou využívány pro nová SSD pro rozhraní PCIe 4.0 a NVMe 1.4. Jde o jeden pro low-end, jeden pro mainstream a zbylý pro hi-end. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Lepší než dabing: Cyberpunk 2077 synchronizuje řeč s pohyby úst v 10 jazycích Lepší než dabing: Cyberpunk 2077 synchronizuje řeč s pohyby úst v 10 jazycích
Cyberpunk 2077 měl sice dorazit už na jaře, ale nakonec tvůrci stihnou ještě letošní podzim, takže tato hra rozhodně nebude kandidát na titul s nejvícekrát odloženým nástupem na trh, na to jsou tu jiné. Navíc se ukazuje, že technicky bude opravdu na výši.
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
OSIRIS-REx úspěšně letmo přistál na asteroidu Bennu pro sběr vzorků OSIRIS-REx úspěšně letmo přistál na asteroidu Bennu pro sběr vzorků
Americké NASA se nyní povedlo to, co minulý rok předvedla japonská JAXA. Tentokrát ale nejde o sondu Hayabusa2 u asteroidu Ryugu, ale o OSIRIS-REx a asteroid Bennu. Úkol byl ale stejný, sebrat vzorky pro odeslání na Zemi. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NASA si u Nokie objednala 4G LTE pro Měsíc NASA si u Nokie objednala 4G LTE pro Měsíc
Americká NASA myslí i na to, aby měli návštěvníci Měsíce i komfortní přístup k datům, a tak si v rámci iniciativy Tipping Point objednala u Nokie lunární síť využívající technologii 4G LTE. Bude stoprocentní pokrytí?
Včera, aktualita, Jan Vítek