www.svethardware.cz
>
>
>

Ruská 3D tiskárna AMT S-500 vytiskne i 80metrový dům

Ruská 3D tiskárna AMT S-500 vytiskne i 80metrový dům
, , aktualita
Ruská firma Specavia na průmyslové výstavě představila 3D tiskárnu AMT S-500. Ta dokáže vytisknout i mnohapatrové domy. V nejlepší konfiguraci si troufne i na 80 metrů vysoké budovy s více než 25 patry.
reklama
3D tiskárny se sice obvykle připojují k počítači, touto technologií ale v poslední době vzniká spoustu zajímavých produktů svými rozměry značně převyšující možnosti kancelářského stolu. Nedávno jsme mluvili např. o opravách silnic 3D tiskárnami, v Holandsku si troufli i na patrové domy. Totéž se nyní děje i v Rusku. Tam ale počítají i s mnohem vyššími budovami, což ukázala i nedávná průmyslová výstava INNOPROM-2018. Nová 3D tiskárna Specavia AMT S-500 totiž už v základní konfiguraci zvládne vytisknout budovy o půdorysu 11,5×11,0 metrů (přes 125 m2), přičemž elektrickými 12kW motory ovládané nosníky tiskárny mohou mířit do výšky až 16 metrů (5patrová budova).
 
Specavia AMT S-500
 
Pokud si to ale bude zákazník přát, je možné tiskárnu uzpůsobit tak, aby budova měla půdorys až 31×11 metrů (plocha přes 340 m2) a pomocí stabilizace nosníků maximálně po každých 7 metrech bude možné tisknout až 80 metrů vysoké budovy (přes 25 pater). 3D tiskárna je za hodinu schopna protlačit 2,5 m3 betonu a životnost je projektována na 60 tisíc hodin (2500 dní). Hmotnost základní verze činí 5600 kilogramů. Na platformě tiskárny mohou současně pracovat nanejvýš dva lidé.
 
Zajímá-li vás cena, tak základní model 11,5×11,0×15 metrů stojí 330.500 EUR. Vlajková loď výrobce umožňující využít maximálního půdorysu i maximální výšky 80 metrů pak vyjde na 995.000 EUR. Menší 3,8 tuny vážící varianta AMT S-300 s možností postavit dům 11,5×11,0×5,4 mm pak vyjde na zhruba 100 tisíc EUR. Dodací lhůta jsou přibližně 3 měsíce.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Deepcool představil svou technologii proti úniku kapaliny z vodních chladičů Deepcool představil svou technologii proti úniku kapaliny z vodních chladičů
Společnosti Deepcool se povedlo patentovat svou technologii, která má zabránit úniku chladicího média z uzavřených okruhů vodních chladičů, a tak už se odhodlala ji i blíže představit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA: Turing RTX se v prvních osmi týdnech prodávaly mnohem lépe než Pascaly NVIDIA: Turing RTX se v prvních osmi týdnech prodávaly mnohem lépe než Pascaly
Společnost NVIDIA rozhodně nezažila z hlediska financí úžasný půlrok, ale nyní přišla s informacemi o tom, jak se prodávaly karty Turing série RTX v prvních osmi týdnech oproti Pascalům. Bylo to téměř o polovinu lepší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Wikipedia protestuje proti EU a jejím Článkům 11 a 13, nefunguje ve 4 státech Wikipedia protestuje proti EU a jejím Článkům 11 a 13, nefunguje ve 4 státech
Už jen 5 dní zbývá do toho, kdy se možná evropský internet obrátí naruby. EU si totiž chystá vysoce kontroverzní Články 11 a 13, které mohou do značné míry ovlivnit to, co budeme moci na webu dělat i existenci nejednoho webu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Beresheet přistane příští měsíc poblíž Apolla 15 a 17 Beresheet přistane příští měsíc poblíž Apolla 15 a 17
Izraelský Beresheet dokázal překonat své potíže s počítačem, které zhatily první velký zážeh a nyní je na cestě k Měsíci, na jehož povrch přistane v dubnu. Shodou okolností to přitom bude poblíž míst přistání misí Apollo 15 a 17. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Epic Store se spojí s Humble a exkluzivně nabídne The Outer Worlds a Remedy's Control Epic Store se spojí s Humble a exkluzivně nabídne The Outer Worlds a Remedy's Control
Společnost Epic Games vyhlásila válku Steamu, neboť jinak se to ani už nedá napsat. Dozvídáme se o dalších dvou exkluzivitách, které budou Steamu alespoň na rok upřeny a pak i o propojení s Humble Store. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře