www.svethardware.cz
>
>
>

Ruská 3D tiskárna AMT S-500 vytiskne i 80metrový dům

Ruská 3D tiskárna AMT S-500 vytiskne i 80metrový dům
, , aktualita
Ruská firma Specavia na průmyslové výstavě představila 3D tiskárnu AMT S-500. Ta dokáže vytisknout i mnohapatrové domy. V nejlepší konfiguraci si troufne i na 80 metrů vysoké budovy s více než 25 patry.
reklama
3D tiskárny se sice obvykle připojují k počítači, touto technologií ale v poslední době vzniká spoustu zajímavých produktů svými rozměry značně převyšující možnosti kancelářského stolu. Nedávno jsme mluvili např. o opravách silnic 3D tiskárnami, v Holandsku si troufli i na patrové domy. Totéž se nyní děje i v Rusku. Tam ale počítají i s mnohem vyššími budovami, což ukázala i nedávná průmyslová výstava INNOPROM-2018. Nová 3D tiskárna Specavia AMT S-500 totiž už v základní konfiguraci zvládne vytisknout budovy o půdorysu 11,5×11,0 metrů (přes 125 m2), přičemž elektrickými 12kW motory ovládané nosníky tiskárny mohou mířit do výšky až 16 metrů (5patrová budova).
 
Specavia AMT S-500
 
Pokud si to ale bude zákazník přát, je možné tiskárnu uzpůsobit tak, aby budova měla půdorys až 31×11 metrů (plocha přes 340 m2) a pomocí stabilizace nosníků maximálně po každých 7 metrech bude možné tisknout až 80 metrů vysoké budovy (přes 25 pater). 3D tiskárna je za hodinu schopna protlačit 2,5 m3 betonu a životnost je projektována na 60 tisíc hodin (2500 dní). Hmotnost základní verze činí 5600 kilogramů. Na platformě tiskárny mohou současně pracovat nanejvýš dva lidé.
 
Zajímá-li vás cena, tak základní model 11,5×11,0×15 metrů stojí 330.500 EUR. Vlajková loď výrobce umožňující využít maximálního půdorysu i maximální výšky 80 metrů pak vyjde na 995.000 EUR. Menší 3,8 tuny vážící varianta AMT S-300 s možností postavit dům 11,5×11,0×5,4 mm pak vyjde na zhruba 100 tisíc EUR. Dodací lhůta jsou přibližně 3 měsíce.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sapphire připravuje Radeon RX 570 se 16 GB paměti, proč? Sapphire připravuje Radeon RX 570 se 16 GB paměti, proč?
Karta formátu Radeon RX 570 se 16 GB paměti na palubě je hezky česky řečeno slušný overkill. Nejde o oficiální SKU nabídnuté společností AMD, ale jen počin samotného Sapphire. Jaký má smysl? Bude se těžit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel přestane nabízet Core+, sady CPU a Optane Intel přestane nabízet Core+, sady CPU a Optane
Intel se rozhodl, že přestane nabízet sady procesorů Core s paměťovými zařízeními Optane, které byly známy jako Core+. Uplyne však ještě řada měsíců, než Core+ z nabídky zmizí. Důvod je ale nepřekvapivý, malý zájem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sluneční systém: pořádek, který vznikl z chaosu Sluneční systém: pořádek, který vznikl z chaosu
Sluneční soustavu bereme jako neměnné uspořádání planet, planetek či pásů asteroidů, do nějž občas z vnějších částí zavítají komety. Tento pořádek ale musel vzniknout, a to z chaosu, který byl větší, než si řada lidí myslí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí RAM v tomto čtvrtletí výrazně klesnou, říká TrendForce Ceny pamětí RAM v tomto čtvrtletí výrazně klesnou, říká TrendForce
Už v minulém roce se mluvilo o tom, že výrobci pamětí RAM omezují investice ve snaze nenavyšovat budoucí výrobu ve snaze udržet ceny na vyšších úrovních. To se ale nemůže projevit hned jako náhlý pokles poptávky a s ním půjdou dolů i ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
CERN chce postavit obří urychlovač FCC dlouhý 100 km CERN chce postavit obří urychlovač FCC dlouhý 100 km
I když Velký hadronový urychlovač LHC je v provozu "jen" 9 let, CERN už plánuje výstavbu nového, mnohem většího. Ten nese název Future Circular Collider (FCC) a bude mít na délku neuvěřitelných 100 km.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář