reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Rusko dává Googlu pokutu 21,1 mld. rublů kvůli zakázaným videím na YouTube

, , aktualita
Rusko dává Googlu pokutu 21,1 mld. rublů kvůli zakázaným videím na YouTube
Rusko uvalilo na Google další velkou pokutu. Ta poslední má výši 21,1 mld. ruských rublů a týká se především toho, že společnost neodstranila z YouTube videa, která se nelíbí zdejší vládě. Má jít např. o nepravdivé informace o vojenské operaci v Ukrajině.
Rusko dává Googlu pokutu 21,1 mld. rublů kvůli zakázaným videím na YouTube
Pokuty pro technologické giganty nejsou ničím neobvyklým. Další z nich padá na Google, který by měl v Rusku zaplatit pokutu 21,1 mld. rublů (9,26 mld. Kč). Důvodem je to, že ruský regulátor Roskomnadzor není spokojen s chováním Googlu a jeho sítě YouTube, která dle jeho názoru neodstraňováním zakázaných videí propaguje extrémismus, terorismu a podává nepravdivé informace o "speciální vojenské operaci na Ukrajině". Není to zdaleka první pokuta, koncem loňského roku za něco podobného dostal Google zhruba čtvrtinovou pokutu.
 
Rusko a Google
ilustrační obrázek, základem snímek autora Stasyan117, CC BY-SA 4.0, přes Wikimedia Commons
 
Otázkou je, zda ji Google vůbec zaplatí. Jeho ruská pobočka už vyhlásila bankrot poté, co ruská vláda zabavila její bankovní účty a získala tím 7,2 mld. rublů (3,16 mld. Kč). Googlu už také zastavil komerční služby v Rusku, např. reklamy. Nefunguje zde ale ani Google News, nicméně YouTube je ještě aktivní, stejně jako např. vyhledávač nebo mapy.
 


reklama
reklama
reklama