www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ryzen 3900 XT, 3800XT a 3600XT se objevily v nabídce obchodu

Ryzen 3900 XT, 3800XT a 3600XT se objevily v nabídce obchodu
, , aktualita
Procesory AMD Ryzen 9 3900XT, Ryzen 7 3800XT a Ryzen 5 3600XT by měly na trh dorazit už příští měsíc, a tak můžeme jejich zařazení do nabídky obchodů brát ještě jako předčasné. Ale můžeme se podívat alespoň na ceny.
K oblíbeným
reklama
Už řadu dní tak víme o tom, že AMD si chystá alespoň tři nové procesory Matisse, které ponesou označení Ryzen 9 3900XT, Ryzen 7 3800XT a Ryzen 5 3600XT. Můžeme jim také říkat Matisse Refresh, ale to v podstatě není nutné, protože od téměř již rok starých modelů se lišit stejně nebudou. Nabídnout jen vyšší takty, takže půjde v podstatě jen o doplnění stávající nabídky. 
 
 
AMD tak nabídne celkově rychlejší verze procesorů Ryzen 9 3900X, Ryzen 7 3800X a Ryzen 5 3600X, jež dosáhnou jednak vyšších základních taktů a pak i vyššího turba. Je přitom zatímavé, že procesor Ryzen 9 3950X přišel na trh výrazně později než ostatní modely Matisse včetně 12jádrového Ryzenu 9 3900X, a příčinou bylo to, že firmě AMD se nedařilo získávat potřebný počet 7nm čipletů, které by zvládly turbo až 4,7 GHz. Ostatně s turbem měly problémy právě i slabší verze, i když to poté řešily nové mikrokódy s optimalizacemi. 
 
Nyní se tak už firmám AMD a TSMC evidentně daří vyrábět lepší jádra než v minulém roce, když si Ryzen 9 3900XT může dovolit nabídnout i turbo 4,8 GHz. 
 
 
Nové procesory se objevily ve francouzském obchodu Materiel.net, a to s cenami 500, 459 a 319 eur. Právě stanovené ceny je ještě předčasné řešit, neboť daný obchod tyto procesory ani nenabízí v rámci svého předprodeje a nabídka se tváří naopak tak, jako by šlo o zboží, které už nelze zakoupit. I proto tak může být Ryzen 9 3900XT o 14 eur levnější, než Ryzen 9 3900X ve stejném obchodě. Ostatní dva jsou ale naopak dražší, ale je vcelku zřejmé, že zobrazené částky jsou jen zástupné. 
 
 
Server Videocardz ale hlásí, že nové procesory XT nejspíše nenahradí staré modely na jejich cenových pozicích. Ryzen 5 3600XT by tak měl stát o 28 dolarů více než 3600X, takže dle této informace asi nelze očekávat, že starší modely automaticky zlevní, respektive alespoň ne všechny z trojice Ryzen 9 3900X, Ryzen 7 3800X a Ryzen 5 3600X. Dozvědět bychom se to ale měli už za dva týdny, neboť AMD má své tři nové Matisse představit 16. června (na trh ale mají vstoupit 7. července). 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asus zaostává v podpoře PCIe 4.0 na deskách se Z490 Asus zaostává v podpoře PCIe 4.0 na deskách se Z490
Už dobře víme, že desky se sadou Intel Z490 obecně podporují rozhraní PCIe 4.0, ovšem ne všechny a zcela jistě ne s procesory Comet Lake-S. Tato věc se chystá až pro Rocket Lake-S, přičemž Asus na tom ve srovnání s konkurencí není nejlépe.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
ESO zachytila náhlé zmizení masivní hvězdy ESO zachytila náhlé zmizení masivní hvězdy
European Southern Observatory a konkrétně její Very Large Telescope zachytil náhlé zmizení jinak velice jasné proměnné hvězdy v cizí galaxii. Ta nyní už prostě není vidět a jsou tu dvě hlavní teorie, proč tomu tak je.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel musel dočasně přestat dodávat HW pro Inspur, 3. světového výrobce serverů Intel musel dočasně přestat dodávat HW pro Inspur, 3. světového výrobce serverů
Po společnosti Huawei se nyní Američané zaměřili na Inspur, kterážto další čínská společnost je bezpečně největším výrobcem serverů včetně AI systémů ve své domovině a celosvětově je pak třetí největší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA odmítá nařčení investorů ze záměrně zavádějících finančních zpráv NVIDIA odmítá nařčení investorů ze záměrně zavádějících finančních zpráv
V letech 2017 a 2018 se NVIDIA, a nejen ona, těšila z velkého zájmu těžařů kryptoměn o grafické karty. Investoři ji poté obvinili z toho, že záměrně podhodnocovala výdělky z tohoto segmentu, což se projevilo na pozdějších výdělcích.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Xiaomi vstoupilo na trh s OLED televizemi. Přivítejte Mi TV Lux Xiaomi vstoupilo na trh s OLED televizemi. Přivítejte Mi TV Lux
Xiaomi dnes oficiálně představilo svou první OLED TV, která zároveň otevírá novou řadu špičkových televizorů Mi TV Master Series. Zákazníky se snaží přesvědčit 65palcovým panelem se 120 Hz nebo HDMI 2.1. A jaká bude cena?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik