www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ryzen 4000 s čipsetem X670 na konci příštího roku?

Ryzen 4000 s čipsetem X670 na konci příštího roku?
, , aktualita
AMD nasadilo ve vývoji procesorů zběsilé tempo, ale přece jen nelze automaticky očekávat, že vždy po 12 měsících nastoupí nová čerstvá generace, která nabídne výrazný pokrok. Nicméně příští rok bychom se i tak snad měli dočkat.
K oblíbeným
reklama
Tentokrát jde o informace z MyDrivers, které říkají, že příští generace procesorů Ryzen, čili 4000, nastoupí přibližně někdy za rok a doprovodí ji přinejmenším jedna čipová sada, a to X670. To není vůbec překvapivé, ostatně hi-end aktuální generace se dostal na trh teprve nyní a po sadě X570 se nic jiného než X670 nedá očekávat. Nicméně dříve jsme přece jen uvažovali o tom, že by Ryzen 4000 mohly nastoupit spíše někdy během třetího kvartálu 2020. 
 
 
Nyní tak můžeme vyhlížet spíše čtvrtý kvartál, což znamená, že výkonné Navi by rozhodně měly nastoupit dříve a Ryzen 4000 možná přijdou akorát v době, kdy se na trh dostanou zbrusu nové herní konzole od Microsoftu a Sony. 
 
Co se týče X670, o tom se zatím nic moc neví, ovšem stejně toho není moc, co by tento čipset mohl nabídnout nového. Existuje prý možnost, že by standardně nabízel nativní podporu Thunderbolt 3, ale uvidíme. Dozvídáme se ale i to, že i X670 má využívat patici AM4, nicméně to samo o sobě nezaručuje zpětnou kompatibilitu a dále byla zmíněna rozhraní M.2, SATA a USB 3.2, ale to je samozřejmost. 
 
Krom toho má být nástupce čipsetu X570 opět vytvořen jinou firmou než AMD, a to jednoduše proto, že tomu se to nevyplatí. 
 
X670 by ale už mohl být skutečně zástupce poslední generace, která bude podporovat AM4. Ostatně ani desky nemohou jen tak snadno podporovat tolik různých procesorů, neboť na to už jim nemusí stačit kapacita paměti pro BIOS a potřebné mikrokódy. Ostatně i proto MSI uvedlo na trh desky řady MAX, které mají vyšší kapacitu dané paměti. Výrobci mají samozřejmě možnost nabízet třeba dva typy BIOSů pro starší a novější procesory, ovšem to by mohlo přinést nepříjemné problémy. 
 
Server wccftech také dodává, že bychom mohli opět očekávat navýšení počtu jader, nicméně dosud se o ničem takovém snad nemluvilo. I když 7nm proces s EUV nabídne vyšší hustotu tranzistorů, pak se očekávalo spíše přepracování čipletů se zachováním počtu osmi fyzických jader, a to konkrétně tak, že už se nebudou skládat ze dvou čtyřjádrových CCX s oddělenou L3 cache, ale z jedné osmijádrové jednotky se společnou cache. Nicméně to vše jsou stále jen spekulace a dopadnout to může všelijak.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii" Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii"
Astronomům se povedlo díky sledování hvězd v cizí galaxii určit hmotnost tamní černé díry, která se ukázala jako dosud největší, jakou se podařilo najít. Hubble se vedle toho podíval na známý Hoagův objekt.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech
Server Techspot si vyzkoušel mobilní grafiku v procesoru Core i7-1065G7 generace Ice Lake. Jedná se o třídu G11 Iris Plus, která představuje to nejlepší, co Intel mezi iGPU dosud vyrobil. Jak se ukáže ve hrách?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků
Služba Uber zveřejnila svou bezpečnostní zprávu za uplynulé dva roky. Bohužel nebylo vše bez problémů a jen v USA se objevily tisíce případů sexuálních útoků, desítky úmrtí při nehodách a několik vražd.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala