www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ryzen 4000 “Vermeer” už mají stepping B0 a jsou v podstatě připraveny

Ryzen 4000 “Vermeer” už mají stepping B0 a jsou v podstatě připraveny
, , aktualita
Server Igor's Lab hlásí, že procesory Ryzen 4000 “Vermeer” už se objevily ve steppingu B0, což znamená, že jsou v podstatě hotové a připravené pro masovou výrobu. To tak znamená, že AMD by rozhodně mělo stihnout jejich uvedení v tomto roce. 
K oblíbeným
reklama
AMD už několikrát potvrdilo, že procesory Ryzen 4000 "Vermeer" opravdu přijdou na trh letos a o tom už není třeba diskutovat. Otázka je, kdy to bude, přičemž dříve nám byl slíben prostě závěr roku, což obvykle znamená poslední kvartál. Říjen až prosinec je ale dlouhá doba, přičemž poslední zprávy vyznívají spíše tak, že to bude dříve než později. 
 
 
Igor Wallossek nyní hlásí, že dle jeho informací jsou nové procesory Vermeer k dispozici již ve steppingu B0 (ten mají mít i finální verze), takže jsou v podstatě hotové a připravené pro masovou výrobu. Jenomže to samozřejmě ještě neznamená, že ta musí hned odstartovat. A pokud by měla, pak je AMD nemusí hned uvádět na trh.
 
Ostatně stále půjde o 7nm čiplety, které se budou hodit jak pro nové Ryzeny, tak pro řady EPYC a Threadripper, takže čím déle si AMD bude tvořit skladové zásoby, tím větší možnosti bude mít pro konečné uvedení na trh. Vzpomeňme si také na minulý rok, kdy jsme se 16jádrového Ryzenu 9 3950X dočkali i s odkladem až několik měsíců po představení prvních modelů, s jejichž dostupností to zpočátku také nebylo slavné. 
 
 
Dále se dozvídáme, že nástupci APU Ryzen 4000, čili Ryzen 5000 generace Cezanne, mají v této době stepping A0 a potvrzuje se, že nabídnou integrovanou grafiku Vega20. To se ale už vědělo, že se nedočkáme Navi a navíc jde stejně o APU, která nastoupí až někdy za rok, neboť zatím na trhu ještě nemáme ani ony desktopové modely Ryzen 4000. 
 
Pak tu jsou ale i mobilní APU Van Gogh, což by měly být chystané mobilní Ryzen 5000 a právě už ty mají mít integrovaná jádra Navi 21 založená na architektuře RDNA 2. Čili to vypadá, že AMD může v rámci generace APU Ryzen 5000 výrazně odlišit mobilní verze od desktopových, přičemž právě desktopová APU by mohla být ve značné nevýhodě se starší grafickou architekturou. Desktopy by to pak mohly dohnat až v rámci generace Rembrandt, kdy jejich Vegu nahradí také Navi s RDNA 2. Ale to je ještě otázka budoucnosti a toho, zda jsou tyto informace vůbec pravdivé. 
 
Zdroj: Igor's Lab


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
MSI Optix G32CQ4: herní monitor se zakřiveným VA panelem a 165 Hz MSI Optix G32CQ4: herní monitor se zakřiveným VA panelem a 165 Hz
MSI přidává do své nabídky další monitor pro hráče. Model Optix G32CQ4 používá rozlišení WQHD či panel se zakřivením. Obnovovací frekvence dosahuje až 165 Hz a podporována je také technologie FreeSync.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Asus RT-AX89X: herní router s osmi anténami a dvěma 10Gb/s porty Asus RT-AX89X: herní router s osmi anténami a dvěma 10Gb/s porty
Asus se svým nejnovějším Wi-Fi 6 routerem cílí na hráče, kteří neváhají pro vyšší výkon své domácí sítě utratit balík peněz. Model RT-AX89X AX6000 poznáte podle netradičního vzhledu s osmi anténami, ale zaujme i další výbavou.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Mozilla dočasně vypnula službu Firefox Send, útočníci přes ní šířili malware Mozilla dočasně vypnula službu Firefox Send, útočníci přes ní šířili malware
Firefox Send je užitečná služba, která umožňuje sdílení souborů mezi uživateli. V posledních měsících si ovšem funkci oblíbili hackeři, kteří jejím prostřednictvím šířili malware. Mozilla se proto rozhodla zasáhnout.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
100TB SSD Nimbus ExaDrive DC100 dostává cenovku: 40.000 USD 100TB SSD Nimbus ExaDrive DC100 dostává cenovku: 40.000 USD
Před dvěma lety oznámila společnost Nimbus svá nová SSD ExaDrive. Model DC100 sliboval nebývale vysokou kapacitu 100 TB. Nyní dostává i cenovku a stojí více než základní verze elektromobilu Tesla Model 3
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
TikTok může být zakázán i v USA: vláda ho podezřívá, že jde o spyware TikTok může být zakázán i v USA: vláda ho podezřívá, že jde o spyware
Sociální síť TikTok možná bude mít další problém. Poté, co byla zakázána v Indii kvůli obavám ze špehování uživatelů, hrozí totéž i v USA. I zdejší vláda se obává toho, že jde o spyware s vazbami na čínskou vládu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů