www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ryzen 5 5600H "Cezanne" vykazuje velké zlepšení oproti Renoiru

Ryzen 5 5600H "Cezanne" vykazuje velké zlepšení oproti Renoiru
, , aktualita
AMD se chystá pořádně zaútočit na Intel i v mobilním světě, kde už to bude mít těžší, neboť už nepůjde jen proti 14nm Comet Lake, ale i proti 10nm procesorům Tiger Lake. Nové AMD Cezanne ale vypadají zatím velice dobře. 
K oblíbeným
reklama
Mezi Cezanne bude patřit i AMD Ryzen 5 5600H, který by měl být společně s ostatními představen už za tři týdny na CES 2021. Nesmíme zapomenout, že vedle Cezanne se mají na trh dostat i Lucienne, čili slabší APU, která budou ve skutečnosti mírně vylepšené modely Renoir. Dalo by se tak mluvit o o Renoir Refresh, jejichž úkolem bude hrát roli levnějších modelů. Ostatně Cezanne budou zcela jistě větší čipy a vzhledem k tomu, že jde ve všech případech o 7nm monolity, je snaha firmy AMD znovu využít generaci Renoir vcelku pochopitelná, ostatně ta není zase tak stará, aby byla zralá na důchod. 
 
 
Záře reflektorů však osvítí především modely Cezanne včetně nového Ryzen 5 5600H, který má svého předchůdce, a to Ryzen 5 4600H. Jedná se o šestijádrové APU, které má mít dle nejnovějších údajů z Geekbench výchozí takt 3,3 GHz a turbo 4,24 GHz (nebo spíše 4,2 GHz). Procesorový výkon pak vypadá tak, že výkon jednoho jádra bude oproti 4600H dokonce o 37 % vyšší a vícejádrový výkon naroste o 18 %. 
 
Co se týče konkurence, pak ta hlavní bude nejspíše v podobě modelu Core i7-10750H, který se společně s modelem Ryzen 5 5600H uplatní ve spíše levnějších noteboocích s grafikami RTX 3000, ostatně jde o nejslabší z dosud známých Cezanne. O levnějších modelech notebooků zde ale pochopitelně mluvíme spíše v relaci s herními modely. Ryzen 5 5600H by pak měl oproti konkurenčnímu Intelu nabídnout o 20 % vyšší jednovláknový výkon a o 3 % vyšší vícevláknový, alespoň dle výsledků testu Geekbench. 
 
 
Jenomže Intel také nebude otálet a brzy představí nové Tiger Lake a mezi nimi i Core i7-11370H, který by měl být o 14 % rychlejší v případě výkonu jednoho jádra. Ovšem jako pouze 4jádrový procesor bude zároveň s tím o 45 % slabší s ohledem na celkový výkon, což Intel bude moci napravit až v době, kdy na trh dostane až osmijádrové Tiger Lake-H a to ještě pár měsíců potrvá. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Blue Origin: Vylepšená kabina pro posádku zvládla první let, pasažéři by mohli startovat v dubnu Blue Origin: Vylepšená kabina pro posádku zvládla první let, pasažéři by mohli startovat v dubnu
Blue Origin je kosmická společnost, která v budoucnu plánuje dopravovat lidi do vesmíru. Nedávno tato firma provedla úspěšný testovací let s raketou New Shepard a vylepšenou verzí kabiny pro cestující.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Muž má poslední dva pokusy uhádnout heslo, jinak přijde o 7000 BTC Muž má poslední dva pokusy uhádnout heslo, jinak přijde o 7000 BTC
S rostoucími cenami Bitcoinu roste i počet případů, kdy si lidé uvědomí existenci svých Bitcoinů z minulosti, ale nemají k nim přístup. Další muž si takto nemůže vzpomenout na heslo a chybí mu už jen dva pokusy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0 Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0
Výrobci desek si připravují nové verze BIOSů vybavené mikrokódem AGESA 1.2.0.0, které byly slíbeny už před několika měsíci jako konečně "to pravé" pro desky 400 a 500 Series a nové Ryzeny 5000. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr
Malé gravitační vlny, které tu a tam projdou skrz Zemi a detektory, už dávno bereme jako hotovou věc, ovšem pokud existují ony, měly by naším prostorem v podstatě nepřetržitě postupovat i velké vlny ze supermasivních černých děr. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K
Intel sice minulý týden ukázal benchmarky, dle nichž si chce opět vzít titul výrobce nejvýkonnějších herních procesorů, ovšem ukazuje se, že ve skutečnosti by to mohlo být poněkud jiné. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář