www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ryzen 9 5950X přetaktován na 6 GHz v Apple iMac Pro?

Ryzen 9 5950X přetaktován na 6 GHz v Apple iMac Pro?
, , aktualita
Pokud jde o přetaktování procesorů a navíc poměrně výrazné, obvykle v souvislosti s tím nemluvíme o počítačích Apple. Nyní se ale objevila informace o novém Ryzen 9 5950X na taktu 6 GHz, a to pod macOS 10. 
K oblíbeným
reklama
Ryzen 9 5950X přetaktovaný v počítači iMac Pro a ještě navíc na frekvenci 6 GHz, to vypadá jako velice podivná kombinace. Vzhledem k taktu by mělo jít spíše o taktování s využitím tekutého dusíku, což samo o sobě není nic překvapivého, ale proč by někdo dělat něco takového na počítači iMac Pro? Jde o obdobu All-in-One PC, čili počítač s monitorem v jednom kuse. 
 
 
Existují o tom záznamy v testu Geekbench, ovšem vypadá to, že zřejmě nešlo o test iMac Pro v takové podobě, jakou známe. Máme tu inženýrský vzorek procesoru, takže mohlo jít o nějakou zkušební platformu. Informace o pracovních frekvencích jsou uloženy v souborech .gb5 a ten vztahující se k tomuto testu jasně udává takty nad 6 GHz
 
Navíc se objevil i benchmark s procesorem Ryzen 9 3900X na taktu 5,89 GHz a rovněž na platformě firmy Apple. Vypadá to tak, že někdo v ní si právě testuje starou a novou desktopovou platformu firmy AMD a zkouší, čeho ty jsou schopny dosáhnout. Přinejmenším jde o skutečně vysoké hodnoty v rámci testu Geekbench 5, a to 2022 a 17877 bodů (1 a více jader) pro přetaktovaný Ryzen 9 5950X a 1696 a 15830 bodů pro přetaktovaný Ryzen 9 3900X. 
 
 
Harukaze nám k tomu vytvořil i graf, kde jsou trošku odlišné hodnoty pro první testovaný, které evidentně vycházejí z tohoto testu
 
My se ostatně ještě musíme přesvědčit o tom, jaký taktovací potenciál mají nové Ryzen 5000. Je jasné, že budou dosahovat vyšších taktů než Ryzen 3000, ale teprve uvidíme, zda je s využitím normálního vzduchového či vodního chlazení vůbec bude možné alespoň trošku popohnat, aby to mělo smysl. S taktem 6 GHz ale rozhodně počítat nemůžeme. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xbox Game Bar pro Windows 10 nyní ukáže, které aplikace zpomalují systém Xbox Game Bar pro Windows 10 nyní ukáže, které aplikace zpomalují systém
Microsoft dnes vydal nový widget pro Xbox Game Bar, který zobrazuje procesy využívající CPU, GPU a RAM. Uživatel může snadno ukončit ostatní aplikace bez opouštění hry. Další funkce potom prozradí, zda je počítač připraven na DirectX 12 Ultimate.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Google přichází se službou VPN v balíku Google One Google přichází se službou VPN v balíku Google One
Společnost Google přichází s novou službou pro své zákazníky. V rámci nejvyšší verze svého balíčku Google One zpřístupňuje uživatelům službu VPN pro zařízení s Androidem. Služba ale nebude dostupná všude.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Finanční výsledky Applu: daří se, ale iPhony a Čína dělají potíže Finanční výsledky Applu: daří se, ale iPhony a Čína dělají potíže
Společnost Apple zveřejnila své finanční výsledky. Nebyly sice zrovna špatné, ale bylo zde několik závažných propadů. Vrásky na čele způsobila především Čína, ale moc radosti nebylo ani z prodejů iPhonů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Spotify má 320 milionů aktivních uživatelů, o 29 % více než před rokem Spotify má 320 milionů aktivních uživatelů, o 29 % více než před rokem
Streamovací služba Spotify může částečně slavit. Počet posluchačů se mezi ročně opět výrazně zvýšil, a to o 29 % na nynějších 320 milionů lidí. Bohužel ohledně ziskovosti to už není tak moc slavné.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel Rocket Lake na Z590 proti Comet Lake, jak si vede? Intel Rocket Lake na Z590 proti Comet Lake, jak si vede?
Na světlo světa se dostaly testy nového osmijádrového procesoru generace Intel Rocket Lake-S, takže my si můžeme výsledky už srovnat s tím, co předvádí aktuální generace Comet Lake-S. Vypadá to na výrazné zvýšení výkonu na takt? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář