www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ryzen přijde v únoru až březnu, tchaj-wanští výrobci jsou natěšení

Ryzen přijde v únoru až březnu, tchaj-wanští výrobci jsou natěšení
, , aktualita
S ohledem na dostupnost nových procesorů Ryzen to bohužel vypadá, že AMD využije celý první kvartál, na který je slíbilo. Představeny totiž mají být na konci února a reálně dostupné až v březnu. Je tu ale i dobrá a zásadnější zpráva.
K oblíbeným
reklama
Včera jsme se podívali na výsledky testů inženýrského vzorku procesoru AMD Ryzen, které provedl francouzský časopis Canard PC Hardware. Ty vypadají velice dobře a nyní z hlediska výkonu v dobrém mluví i tchaj-wanské firmy vyrábějící základní desky, které jsou dle Digitimes na Ryzen velice natěšeny. Můžeme tak očekávat, že tyto procesory skutečně budou stát za to, neboť pokud firmy jako Asus, Gigabyte, MSI a další se na Ryzen těší, může to znamenat jen to, že budou opravdu dobré. Mluví se především o velice výhodném poměru ceny a výkonu, což jen potvrzuje starší informace, které zmiňují agresivní cenovou politiku AMD. Výrobci základních desek tak očekávají, že uživatelé budou mít o nové procesory AMD velký zájem, což přirozeně přinese zisk i jim. Dále se mluví o výrazném zvýšení podílu firmy AMD na trhu s desktopovými procesory, a to od druhého kvartálu 2017.

Bude ale třeba ještě pár měsíců vydržet. Dříve v tomto roce Lisa Su (CEO firmy AMD) slibovala, že Ryzen (tehdy ještě Zen) budou představeny ještě letos, a to alespoň v omezeném počtu. Nyní už je jasné, že to tento rok nebude a oficiální ústa mluví o prvním kvartálu 2017, což nebylo nijak upřesněno. Mohli jsme tak pojmout podezření, že to nebude ani začátek roku 2017 a aktuální informace také potvrzují, že Ryzen budou dostupné spíše až někdy v březnu. Představeny ale mají být na konci února, takže v březnu už by opravdu měly být fyzicky dostupné na trhu i s příslušnými základními deskami.

Stejné tchaj-wanské zdroje také udávají, že se předpokládá zvýšený zájem o 14nm GPU Polaris a Vega. Mezi ty nemusí nutně patřit aktuální karty s Polaris 10 a 11. Jsou tu také ještě záhadné Polaris 12 a Polaris 10 XT2. V zákulisí se totiž šušká i o tom, že AMD neuvede pouze karty s GPU Vega jako doplněk dnešních Radeonů RX 400, ale zbrusu novou řadu, což by byla nejspíše RX 500.

Procesory Ryzen jsou už aktuálně vyráběny v GlobalFoundries pomocí 14nm procesu FinFET, který byl licencován od Samsungu. Připravovány jsou také mobilní verze pro druhou polovinu příštího roku a co se týče desktopů, už nějaký ten pátek víme o čipových sadách AMD X370, B350 a A320. Ty mají být určeny také pro APU generace Bristol Ridge, pokud se vůbec dostanou do maloobchodu a pokud ještě vůbec někoho zajímají.

Stále více to vypadá, že příští rok bude pro společnost AMD přelomový a firma se od živoření navrátí k růstu a dobývání ztracených pozic.

Zdroj: Digitimes
reklama
Nejnovější články
TSMC se pochlubilo finančními výsledky, výdělky z 7nm procesu rostly TSMC se pochlubilo finančními výsledky, výdělky z 7nm procesu rostly
Společnost TSMC si na nedostatek práce nemůže stěžovat a spíše má starosti o to, jak co nejdříve rozšířit svou výrobní kapacitu a jak správně investovat do budoucna. Co říkají nejnovější finanční výsledky? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jak bude Roman Space Telescope pátrat po osamělých černých dírách? Jak bude Roman Space Telescope pátrat po osamělých černých dírách?
NASA stále připravuje nový vesmírný teleskop, který dostal název Roman Space Telescope (RST) po "matce Hubblea", Nancy Grace Roman. Nyní se můžeme podívat na to, k čemu bude sloužit a jaký princip využije. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
G.Skill uvádí zlaté RAM: až DDR4-5333 pro čtyři kanály G.Skill uvádí zlaté RAM: až DDR4-5333 pro čtyři kanály
Společnost G.Skill se přihlásila s dalšími novými paměťmi DDR4, které jsou určeny pro ty nejnáročnější zákazníky. Jedná se o G.Skill Trident Z Royal Elite, která navazuje na nedávno představené novinky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Imperva: za úspěchem scalperů stojí především Grinchboti Imperva: za úspěchem scalperů stojí především Grinchboti
Internetoví scalpeři se stali široce známým fenoménem zvláště ve spojení s nástupem grafických karet NVIDIA Ampere a také nových konzolí firem Microsoft a Sony. Využívali přitom především velice příhodně nazvané Grinchboty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD vnadí na Threadripper se Zen 3, ukazuje výkon EPYC Milan v Cinebench AMD vnadí na Threadripper se Zen 3, ukazuje výkon EPYC Milan v Cinebench
Společnost AMD by měla letos vyslat na trh další generaci procesorů Threadripper vybavenou jádry Zen 3. Ta by ostatně měla dovršit nabídku procesorů se Zen 3 jako vůbec poslední. Jaký výkon ale můžeme očekávat? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek