www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ryzen prý nebudou šestijádrové, nebo budou?

Ryzen prý nebudou šestijádrové, nebo budou?
, , aktualita
V posledních dnech se objevují různé zprávy o procesorech AMD Ryzen, které z celého čekání na ně dělají menší frašku. Nyní se probírá to, zda procesory Ryzen budou i šestijádrové a zda vůbec takové mohou být.
reklama
Před několika dny se tak objevila zpráva, že procesory AMD Ryzen kvůli svému designu ani nebudou moci nabídnout šest jader. My víme, že se budou skládat ze čtyřjádrových bloků, takže dané zprávy mluvily o tom, že půjde pouze o nedělitelné násobky čtyř a AMD pak bude operovat jen s podporou SMT, takže očekávané procesory SR8 by nabídly 8C/16, SR6 pak 8C/8T a SR4 už jen 4C/8T.
- procesor Ryzen s 8 jádry a 16 thready - klikněte pro zvětšení -


Nyní se ale opět mluví o tom, že tu přeci jen budou šestijádrové procesory Ryzen, které budou taktovány až na 3,7 GHz, zatímco osmijádrové až na 4 GHz. To by pochopitelně znamenalo, že některá jádra ve čtyřprocesorových blocích by byla deaktivována, a to buď uměle, nebo nuceně kvůli výrobní chybě. Server Videocardz dokonce mluví o tom, že šestijádrové Ryzeny jsou jistota. Opírá se o informace finského serveru IO-Tech, francouzského CanardPC i další zdroje.

Dle Videocardz tak byly potvrzeny alespoň dva šestijádrové modely, takže se opět mluví o tom, že všechny Ryzen budou využívat SMT, takže počet logických jader bude vždy dvojnásobný v porovnání s fyzickými.

Dále se objevil také procesor s označením ZD3406BAM88F4_38/34_Y, u nějž již známe také takty, a to 3,4 až 3,8 GHz a pak tu je očekávaných 16 MB L3 cache, 4 MB L2 cache a TDP 95 W. Ještě výkonnější bude již dříve objevený model s označením 1D3601A2M88F3_39/36_N, který má mít takty 3,6 až 3,9 GHz a zatím osmijádrovým Ryzenům kraluje ZD3601BAM88F4_40/36_Y s taktem až 4 GHz. To pochopitelně neznamená, že se všechny tyto procesory nakonec objeví na trhu.

Co se týče šestijádrového modelu, ten byl spatřen pod označením ZD3301BBM6IF4_37/33_Y už jako revize F4. Ten má přijít s takty 3,3 až 3,7 GHz, 12 MB L3 cache (v diagramu by tak měly být začerveněny i příslušné části L3 cache) a také podporou SMT.

Zdroj: Videocardz
reklama
Nejnovější články
Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše
Každou chvíli dochází k nějakému bezpečnostnímu úniku a nyní se na Internetu objevila obrovská 87GB databáze e-mailů a přihlašovacích hesel. Chcete vědět, zda je mezi nimi i vaše heslo k některé službě?
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
G.Skill uvedl moduly Trident Z DDR4-3466 pro AMD G.Skill uvedl moduly Trident Z DDR4-3466 pro AMD
Výrobce pamětí G.Skill představil nové paměťové moduly Trident Z RGB DDR4-3466 ideální pro platformu AMD X399. Nabídne tedy vysokou frekvenci, RGB osvětlení a balení se čtyřmi moduly pro 4kanálové zapojení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
USA vyšetřuje Huawei za krádež průmyslových tajemství od T-Mobile USA vyšetřuje Huawei za krádež průmyslových tajemství od T-Mobile
Huawei to opravdu nemá jednoduché. V USA jej totiž federální úřady vyšetřují v souvislostí s krádeží průmyslových tajemství z roku 2014. U civilního soudu byl za totéž přitom odsouzen už před dvěma lety.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
ECS SF110-A320 tenký desktop a HTPC s APU Ryzen ECS SF110-A320 tenký desktop a HTPC s APU Ryzen
Na CES 2019 se také objevil zajímavý počítač od firmy ECS, a sice model SF110-A320. Ten se řadí mezi PC formátu UCFF, čili ultra-compact form-factor a jako takový se bude hodit třeba na místo HTPC vybaveného APU Ryzen
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Asteroidy narážejí do Země více než dvakrát častěji než před 290 miliony lety Asteroidy narážejí do Země více než dvakrát častěji než před 290 miliony lety
Doba permu byla dle vědců studujících dopady asteroidů v minulosti mnohem klidnější než pozdější doba. Jak na to přišli? Jednoduše tím, že se podívali na povrch Měsíce, který tím odhaluje svou historii. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek