www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ryzen prý nebudou šestijádrové, nebo budou?

Ryzen prý nebudou šestijádrové, nebo budou?
, , aktualita
V posledních dnech se objevují různé zprávy o procesorech AMD Ryzen, které z celého čekání na ně dělají menší frašku. Nyní se probírá to, zda procesory Ryzen budou i šestijádrové a zda vůbec takové mohou být.
K oblíbeným
reklama
Před několika dny se tak objevila zpráva, že procesory AMD Ryzen kvůli svému designu ani nebudou moci nabídnout šest jader. My víme, že se budou skládat ze čtyřjádrových bloků, takže dané zprávy mluvily o tom, že půjde pouze o nedělitelné násobky čtyř a AMD pak bude operovat jen s podporou SMT, takže očekávané procesory SR8 by nabídly 8C/16, SR6 pak 8C/8T a SR4 už jen 4C/8T.
- procesor Ryzen s 8 jádry a 16 thready - klikněte pro zvětšení -


Nyní se ale opět mluví o tom, že tu přeci jen budou šestijádrové procesory Ryzen, které budou taktovány až na 3,7 GHz, zatímco osmijádrové až na 4 GHz. To by pochopitelně znamenalo, že některá jádra ve čtyřprocesorových blocích by byla deaktivována, a to buď uměle, nebo nuceně kvůli výrobní chybě. Server Videocardz dokonce mluví o tom, že šestijádrové Ryzeny jsou jistota. Opírá se o informace finského serveru IO-Tech, francouzského CanardPC i další zdroje.

Dle Videocardz tak byly potvrzeny alespoň dva šestijádrové modely, takže se opět mluví o tom, že všechny Ryzen budou využívat SMT, takže počet logických jader bude vždy dvojnásobný v porovnání s fyzickými.

Dále se objevil také procesor s označením ZD3406BAM88F4_38/34_Y, u nějž již známe také takty, a to 3,4 až 3,8 GHz a pak tu je očekávaných 16 MB L3 cache, 4 MB L2 cache a TDP 95 W. Ještě výkonnější bude již dříve objevený model s označením 1D3601A2M88F3_39/36_N, který má mít takty 3,6 až 3,9 GHz a zatím osmijádrovým Ryzenům kraluje ZD3601BAM88F4_40/36_Y s taktem až 4 GHz. To pochopitelně neznamená, že se všechny tyto procesory nakonec objeví na trhu.

Co se týče šestijádrového modelu, ten byl spatřen pod označením ZD3301BBM6IF4_37/33_Y už jako revize F4. Ten má přijít s takty 3,3 až 3,7 GHz, 12 MB L3 cache (v diagramu by tak měly být začerveněny i příslušné části L3 cache) a také podporou SMT.

Zdroj: Videocardz
reklama
Nejnovější články
Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů
Elon Musk a jeho společnost SpaceX pořádá soutěž, ve které spolu soupeří vozy pro systém Hyperloop. Pro příští ročník se Musk rozhodl, že vybuduje novou a delší testovací dráhu. Ta by měla být dlouhá deset kilometrů. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch
Origin Big O by se dal marketingovou řečí označit za ultimátní herní stanici, která v sobě kombinuje čtyři platformy, abychom se nemuseli rozhodovat, k čemu se posadíme. Máme tu tak jednak výkonné PC a k němu tři konzole. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se? AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se?
Mezi novými 7nm procesory Ryzen 3000 byla do stejné série propašována také dvě nová 12nm APU, z nichž to lepší v podobě Ryzen 5 3400G je zároveň nejvýkonnější APU, jaké je k dispozici. Co nabídne?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr? Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr?
Teorie o mladém vesmíru zahrnují exotické objekty, mezi něž rozhodně patří i temné hvězdy. Tyto hypotetické objekty by se mohly stát zárodky pozdějších supermasivních černých děr jako vůbec první hvězdy vesmíru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti
Dle vyjádření jednoho z vedoucích pracovníků firmy AMD byly ceny nových Radeonů s jejich pozdějším snížením ještě před vypuštěním na trh předem pečlivě připravená akce. Alespoň to se dozvídáme z úst Scotta Herkelmana. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek11 komentářů