S dronem THOR bude Airbus testovat i umělou inteligenci

S dronem THOR bude Airbus testovat i umělou inteligenci
, , aktualita
Dron THOR od společnosti Airbus, který byl představen na letecké výstavě v Berlíně, neslouží jen jako demonstrace výroby pomocí 3D tisku, ale i jako testovací zařízení pro nové konstrukce či umělou inteligenci.
K oblíbeným
reklama
Společnost Airbus vyrobila 3D tiskem svůj dron THOR (celý název zní Test High-tech Objectives in Reality), který je díky tomuto způsobu výroby velmi lehký. Na své 4 metry na délku váží jen 21 kilogramů. Kromě nutných elektronických součástek je tak celý vyrobený jen pomocí 3D tisku.

Airbus si s tímto dronem nejenom vyzkoušel sestavit ze součástek vytištěných 3D tiskárnou téměř celé zmenšené letadlo, ale výsledný dron THOR se bude používat na testování různých 3D tištěných částí, konstrukcí a také umělé inteligence. Bude sloužit jako testovací dron pro různé nové návrhy a technologie. Aby bylo možné testovat různé konstrukční vlastnosti, nové testovací drony THOR budou mít modulární design, takže bude možné spoustu věcí měnit, například typy křídel.

Už nyní se v německém Centru pro aplikovaný letecký výzkum, které se nachází konkrétně v Hamburku, vyrábí několik nových testovacích modelů dronu THOR. Ty budou mít vyměnitelná křídla, aby Airbus mohl testovat různé struktury a materiály, například pružná křídla vyrobená z plastu, který je pro větší pevnost vyztužen uhlíkovými vlákny.

Detlev Konigorski z technologického oddělení společnosti Airbus prohlásil, že dron THOR slouží pro testování s nízkým rizikem a především že pro společnost znamená zrychlení vývoje, protože toto bezpilotní letadlo umožňuje zkoušet nové technologie, jež jsou ještě ve fázi vývoje, hned v reálných podmínkách. Dron tedy nemá představovat nový design skutečných letadel od Airbusu.

Pokud bude chtít společnost Airbus testovat nějakou novou technologii, nebude trvat moc dlouho, než si vývojáři postaví nový testovací model dronu THOR. Díky 3D tisku tento proces výroby nebude ani příliš nákladný. Podle Airbusu jsou schopní vytisknout všech 60 potřebných částí za sedm týdnů, následné sestavování a přidávání potřebných elektronických součástek zabere dalších asi 14 dní. Za devět týdnů by tedy měl být zkušební dron schopný testovat, co je potřeba.

S dronem THOR plánuje Airbus testovat i umělou inteligenci. Dron by tak měl být schopný pilotovat sám bez zásahů člověka a v pořádku se dostat na požadovanou destinaci. Počítá se především s identifikací překážek a také tomu, že se jim bezpilotní letadlo následně vyhne. Pokud se však pokus nepovede a dron THOR spadne a rozbije se, společnosti Airbus to žádné vrásky dělat nebude. Jednoduše si pomocí 3D tisku postaví nový testovací model a bude zkoušet dál.

Zdroj: 3ders.org
reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Včera, článek, Jan Vítek1 komentář
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek22 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů