www.svethardware.cz
>
>
>

Salvádor zvažuje přijetí Bitcoinu jako oficiální měny

Salvádor zvažuje přijetí Bitcoinu jako oficiální měny
, , aktualita
Kryptoměny se dosud moc nepoužívají v běžném platebním styku. Spojujeme si je spíše se spekulacemi, platbami za nelegální služby či produkty. Salvádor by to ale mohl změnit. Zdejší prezident Nayib Bukele chce Bitcoin přijmout jako oficiální měnu.
K oblíbeným
reklama
O kryptoměnách slýcháváme v poslední době hodně často. I když existují už více než dekádu, dosud se velmi málo využívaly pro běžné placení, a pokud už ano, často jsou ihned konvertovány na běžnou měnu. Více si je spojujeme spíše se spekulacemi nebo platbami na dark netu za nelegální činnosti nebo věci. Situace by se ale mohla i změnit. Bitcoin a jiné kryptoměny začínají být stále častěji podporovány i na dalších platebních systémech a máme zde dokonce první zemi, která zvažuje přijetí Bitcoinu jako oficiální měny.
 
Nayib Bukele
salvadorský prezident Nayib Bukele, autor: AndreX, CC BY-SA 4.0, přes Wikimedia Commons
 
Je jím Salvádor ve Střední Americe. Tato země o trochu více než čtvrtinové rozloze ČR má mladého prezidenta, kterým je Nayib Bukele. Ten chce, aby Salvadořané žijící v zahraničí mohli zasílat domů peníze rychleji, levněji a snáz, což by mělo i pomoci zaměstnanosti a ekonomice. Peníze plynoucí od migrantů zpět do Salvadoru totiž tvoří 20 % salvadorského HDP. Konkrétně jde o zhruba 5,5 mld. USD ročně. Na poplatcích při standardních platbách lidé ztratí i více než 10 % a tyto platby trvají zpravidla několik dní. Země dosud hodně funguje na hotovostních platbách, 70 % obyvatel totiž nemá ani bankovní účet.
 
V tomto případě ale může být problémem značná volatilita hodnoty Bitcoinu. Ten od svého maxima v polovině letošního dubna ztratil 44 % své hodnoty, nyní se trochu stabilizoval. Návrh o přijetí Bitcoinu se dostane do Kongresu příští týden.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft překonává hodnotu 2 bilionů USD Microsoft překonává hodnotu 2 bilionů USD
Společnosti Microsoft se pod vedením Satya Nadelly hodně daří. Větší důraz na cloud a předplatná firmě pomáhá a všímají si toho i akcionáři. Hodnota firmy tak překonala 2 biliony USD a následuje tak Apple.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Operation Flashpoint (ARMA: Cold War Assault) do zítřka zdarma Operation Flashpoint (ARMA: Cold War Assault) do zítřka zdarma
Legendární česká hra Operation Flashpoint (nyní pod názvem Arma: Cold War Assault) je do zítřka k dispozici zdarma. Pokud jste ji nikdy nehráli, nebo naopak chcete osvěžit staré vzpomínky, můžete si ji "zakoupit".
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Gigabyte nechal zaregistrovat 8GB karty Radeon RX 6600 XT Gigabyte nechal zaregistrovat 8GB karty Radeon RX 6600 XT
Máme tu opět nová data ze záznamů Eurasian Economic Commission (EEC), kde se objevila řada karet Gigabyte Radeon RX 6600 XT. Všechny zaregistrované modely přitom mají ve výbavě 8 GB paměti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD oficiálně představilo FidelityFX Super Resolution, jaká rozlišení používá? AMD oficiálně představilo FidelityFX Super Resolution, jaká rozlišení používá?
Už včera jsme uvedli odkaz na nové ovladače Radeon Adrenalin, které nabízí technologii FidelityFX Super Resolution. Nyní tu máme podrobnosti z prezentace samotného AMD, kde se dozvíme více o výkonu či použitých rozlišeních.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hyundai nyní vlastní 80% podíl výrobce pokročilých robotů Boston Dynamics Hyundai nyní vlastní 80% podíl výrobce pokročilých robotů Boston Dynamics
Už nějakou dobu se projednán prodej většinového podílu Boston Dynamics korejské automobilce Hyundai. Nyní byla celá akvizice plně dokončena a Hyundai vlastní 80% podíl ve společnosti Boston Dynamics.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková