www.svethardware.cz
>
>
>

Samočistící toalety: téměř 100% čistota v letadlech díky UV záření

Samočistící toalety: téměř 100% čistota v letadlech díky UV záření
, , aktualita
Znáte ten pocit, když jdete ve vlaku nebo v letadle na toaletu, a vše vám přijde špinavé? Boeing přichází s velmi efektivním řešením WC ve svých letadlech. Toalety se totiž budou čistit kompletně samy!
K oblíbeným
reklama
Toalety v dopravních prostředcích nejsou příliš čistým místem, protože je navštěvuje velké množství lidí a není možné je neustále dezinfikovat a udržovat v naprosto čistém stavu. Boeing na to jde tedy jinak a představil prototyp toalety, která bude schopná se uklidit sama.

A jak to bude dělat? K odstranění bakterií bude na toaletě nainstalovaný systém UV světel. Nebude to ale jen tak ledajaké UV záření, musí mít hodně krátkou vlnovou délku - 200 nm až 122 nm. Tím pádem nebude představovat pro lidi žádné nebezpečí. Pro mikroorganismy je však toto UV záření doslova smrtící. Až 99,99 % veškerých bakterií je při ozáření zlikvidováno.Na toaletě jsou namontovány senzory, které zjistí, zda je právě prázdná. Když WC zrovna žádný člověk nepoužívá, je totiž ta správná doba na celkovou očistu. UV světlo se automaticky zapne a veškeré černé pasažéry v podobě mikroorganismů odstraní, nevynechá při tom v místnosti ani místečko.

Vše na této toaletě je zároveň navrženo tak, aby se cestující nemusel ničeho dotýkat. Prkýnko od záchodové mísy se zvedá automaticky s pomocí pohybového senzoru, koš je možné otevřít sešlápnutím pedálu. Tohle už ovšem v dnešní době nepředstavuje nic nového a jedná se o standard.

Celý tento projekt se jeví jako velmi praktický a dobrý nápad pro veřejné toalety, kde se během krátké doby vystřídá velká spousta lidí. Taková místa prostě není možné udržet normálním způsobem v čistotě, díky UV záření se však o vlastní hygienu postarají samy.

Zdroj: IFLScience, Boeing
reklama
Nejnovější články
Amazon začne streamovat hry. Příští měsíc spustí službu Luna Amazon začne streamovat hry. Příští měsíc spustí službu Luna
Nvidia, Google a Microsoft mají nového konkurenta. Amazon totiž představil platformu Luna, která umožní streamování her až ve 4K se 60 fps. Předplatné bude rozděleno do kanálů a svůj vlastní bude mít také Ubisoft.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Tesle spadla počítačová síť, majitelé se pomocí telefonů nedostali do auta Tesle spadla počítačová síť, majitelé se pomocí telefonů nedostali do auta
Společnost Tesla musela řešit nemilý problém. Lehla ji celá počítačová síť, takže nefungoval nejen web, ale ani mobilní aplikace. Majitelé se tak pomocí telefonů dočasně nemohli dostat do svých aut.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Baldur's Gate 3 beta se odkládá, ale máme tu požadavky na hardware Baldur's Gate 3 beta se odkládá, ale máme tu požadavky na hardware
Očekávaný návrat série Baldur's Gate v podobě třetího dílu založeného na moderní edici pravidel D&D se bohužel odkládá. Betaverze pro veřejné testování v rámci předběžného přístupu tak přijde později, ale ne o moc.
Včera, aktualita, Jan Vítek
WD reorganizuje, rozdělí se na dva podniky pro SSD a HDD WD reorganizuje, rozdělí se na dva podniky pro SSD a HDD
Western Digital je jeden ze zbývajících tradičních výrobců pevných disků, který ale už dávno přešel i na výrobu SSD. Nyní se ale rozhodl, že vyrábět HDD a SSD pod jednou střechou nedělá dobrotu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Intel vypustil do světa 10nm Atomy Embedded, aneb Elkhart Lake Intel vypustil do světa 10nm Atomy Embedded, aneb Elkhart Lake
O procesorech Elkhart Lake jsme věděli už před rokem a půl a ty se nyní dostávají na trh coby 10nm generace Atom Embedded. Založeny jsou už na procesu SuperFin a jádrech Tremont. K dispozici budou ve třech řadách. 
Včera, aktualita, Jan Vítek