www.svethardware.cz
>
>
>
>

Samsung 980 PRO se chystá na trh ve třech verzích, bude MLC?

Samsung 980 PRO se chystá na trh ve třech verzích, bude MLC?
, , aktualita
Společnost Samsung už letos na začátku roku ukázala nová SSD 980 PRO a nyní to vypadá, že ta konečně už brzy přijdou na trh. Ukazují se také už tři konkrétní modely, které prošly skrz korejské regulační úřady. 
K oblíbeným
reklama
Samsung 980 PRO tak prošly skrz korejské regulační orgány a brzy by se měly dostat na trh. Zákazníci by jistě ocenili, kdyby výrobce zůstal u pamětí typu MLC, které zapisují pouze dva bity do buňky. Ještě lepší by pochopitelně byly paměti SLC zapisující jen jeden bit do jedné buňky, ale o nich už nemůžeme v souvislosti s touto řadou uvažovat a můžeme být rádi za ponechání technologie MLC. 
 
 
Dozvídáme se také, že na trh přijdou tři modely, a to výše zobrazený 1TB (MZ-V8P1T0), dále 500GB model (MZ-V8P500) a nakonec 250GB model (MZ-V8P250). To samo o sobě napovídá, že skutečně půjde o SSD s buňkami MLC, neboť verze s TLC by už pravděpodobně nabídly i 2TB verzi. 
 
Jako novinka je tu rozhraní PCIe 4.0 x4 pro nejnovější sestavy, přičemž zákazníci se mohou těšit na rychlost sekvenčního čtení až 6500 MB/s a zápis až 5000 MB/s. Tato SSD tak budou orientována především na vysoký výkon za ještě rozumnou cenu, takže půjde o ideální volbu pro pracovní stanice, jejichž majitel ocení i rychlý zápis. 
 
Nicméně si budeme muset počkat až na podrobné testy, abychom viděli, jak na tom budou nové Samsungy 980 PRO s dlouhodobě udržitelným výkonem a jak to v jejich případě bude třeba s SLC cache. Tu totiž předchozí, respektive stále aktuální SSD Samsung 970 PRO nevyužívají, ovšem na druhou stranu také dosahují propustnosti maximálně 3500 MB/s a je otázka, zda MLC paměti budou na zvýšenou propustnost nových SSD při zápisu samy o sobě stačit. 
 
To se ale dozvíme někdy později. Očekává se, že Samsung 980 PRO nastoupí na trh někdy během třetího kvartálu, který začíná zítra. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adobe uvede nástroj pro boj s deepfakes Adobe uvede nástroj pro boj s deepfakes
V posledních letech jsou deepfakes čím dál větším problémem. Společnost Adobe chce proti problému bojovat novým nástrojem, který bude součástí Photoshopu a Behance, nicméně nebude fungovat tak, jak bychom asi předpokládali.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl 5 nových ITS tiskáren řady MegaTank Canon uvedl 5 nových ITS tiskáren řady MegaTank
Canon představil pět nových ITS tiskáren. Ty mají velkoobjemové nádržky a velmi levný tisk. Nabídka novinek začíná u základní tiskárny Pixma G1420 a končí u multifunkce Pixma G3460 s připojením Wi-Fi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Prodejci hlásí: zásoby RTX 3070 jsou podstatně větší než karet RTX 3080 Prodejci hlásí: zásoby RTX 3070 jsou podstatně větší než karet RTX 3080
NVIDIA ve čtvrtek odpoledne vyšle na trh nové karty GeForce RTX 3070, z nichž by se mohl stát velký prodejní úspěch. Nabídnout totiž mají výkon plně srovnatelný s RTX 2080 Ti, a to s cenou 500 dolarů. Ale jak to bude s dostupností? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Facebook Dating: nová seznamka spuštěna i v Evropě Facebook Dating: nová seznamka spuštěna i v Evropě
Sociální síť Facebook už před nějakou dobou spustila seznamku Dating. Dosud ale nebyla dostupná v Evropě, což se nyní mění. Přináší možnost seznámit se s různými lidmi za různými účely, ať už jde o nalezení lásky nebo jen parťáka na venčení psa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
PayPal skutečně přichází s podporou kryptoměn jako Bitcoin PayPal skutečně přichází s podporou kryptoměn jako Bitcoin
V letošním červnu se mluvilo o tom, že společnost PayPal zahrne do svých systémů i podporu kryptoměn. Tak se nyní skutečně děje, firma toto potvrzuje a už počátkem příštího roku by to mělo začít fungovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře