www.svethardware.cz
>
>
>
>

Samsung 980 PRO se chystá na trh ve třech verzích, bude MLC?

Samsung 980 PRO se chystá na trh ve třech verzích, bude MLC?
, , aktualita
Společnost Samsung už letos na začátku roku ukázala nová SSD 980 PRO a nyní to vypadá, že ta konečně už brzy přijdou na trh. Ukazují se také už tři konkrétní modely, které prošly skrz korejské regulační úřady. 
K oblíbeným
reklama
Samsung 980 PRO tak prošly skrz korejské regulační orgány a brzy by se měly dostat na trh. Zákazníci by jistě ocenili, kdyby výrobce zůstal u pamětí typu MLC, které zapisují pouze dva bity do buňky. Ještě lepší by pochopitelně byly paměti SLC zapisující jen jeden bit do jedné buňky, ale o nich už nemůžeme v souvislosti s touto řadou uvažovat a můžeme být rádi za ponechání technologie MLC. 
 
 
Dozvídáme se také, že na trh přijdou tři modely, a to výše zobrazený 1TB (MZ-V8P1T0), dále 500GB model (MZ-V8P500) a nakonec 250GB model (MZ-V8P250). To samo o sobě napovídá, že skutečně půjde o SSD s buňkami MLC, neboť verze s TLC by už pravděpodobně nabídly i 2TB verzi. 
 
Jako novinka je tu rozhraní PCIe 4.0 x4 pro nejnovější sestavy, přičemž zákazníci se mohou těšit na rychlost sekvenčního čtení až 6500 MB/s a zápis až 5000 MB/s. Tato SSD tak budou orientována především na vysoký výkon za ještě rozumnou cenu, takže půjde o ideální volbu pro pracovní stanice, jejichž majitel ocení i rychlý zápis. 
 
Nicméně si budeme muset počkat až na podrobné testy, abychom viděli, jak na tom budou nové Samsungy 980 PRO s dlouhodobě udržitelným výkonem a jak to v jejich případě bude třeba s SLC cache. Tu totiž předchozí, respektive stále aktuální SSD Samsung 970 PRO nevyužívají, ovšem na druhou stranu také dosahují propustnosti maximálně 3500 MB/s a je otázka, zda MLC paměti budou na zvýšenou propustnost nových SSD při zápisu samy o sobě stačit. 
 
To se ale dozvíme někdy později. Očekává se, že Samsung 980 PRO nastoupí na trh někdy během třetího kvartálu, který začíná zítra. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TP-Link rozšířil nabídku powerline adaptérů o sadu TL-PA7017P TP-Link rozšířil nabídku powerline adaptérů o sadu TL-PA7017P
Powerline adaptéry se v posledních letech staly oblíbeným způsobem, jak snadno a rychle rozšířit domácí síť prostřednictvím elektrických rozvodů. TP-Link do této kategorie přináší novou sadu TL-PA7017P s podporou rychlosti až 1 Gb/s.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Beelink GT-R: mini PC s AMD Ryzen, čtečkou otisků prstů a kovovým šasi Beelink GT-R: mini PC s AMD Ryzen, čtečkou otisků prstů a kovovým šasi
Čínský výrobce Beelink se rozhodl svou nabídku mini PC rozšířit o nový model, který tentokrát nevyužívá procesor od Intelu, ale AMD. K tomu přidal několik prémiových funkcí a některé z nich, jako je čtečka otisků prstů, se objevují jen zřídka.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Video: čtyřnohý robot balancuje na dvou končetinách Video: čtyřnohý robot balancuje na dvou končetinách
Italský výzkumný tým pracuje na vývoji čtyřnohých robotů, kteří dokážou i při nelehkých podmínkách udržet rovnováhu při stání na dvou končetinách. Budoucí roboti by tak mohli překonávat i velmi úzké mosty.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Tvar chytré textilie z Harvardu ovládá změna teploty Tvar chytré textilie z Harvardu ovládá změna teploty
Zájem o vývoj měkké robotiky projevují různé vědecké instituce, jednou z nich je i Harvardova univerzita. Tamní výzkumný tým vytvořil chytrou textilii pro měkké roboty, která je ovládaná na základě tepla. 
4.7.2020, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
NASA: program Artemis by měl mít dalších šest misí NASA: program Artemis by měl mít dalších šest misí
Kosmická agentura NASA se připravuje na plánovaný program Artemis, který slibuje návrat astronautů na Měsíc. Vypadá to, že se k plánovaným třem misím programu Artemis přidá ještě dalších šest.
3.7.2020, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře