www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Samsung a Micron budou vyrábět paměti Hybrid Memory Cube

Samsung a Micron budou vyrábět paměti Hybrid Memory Cube
, , aktualita
Společnosti Samsung a Micron, které jsou známí výrobci (nejen) počítačových pamětí, hodlají dle vlastních slov zbořit hranice omezující dnešní paměti používané jako RAM, a sice čipy DDR3. Dosáhnout toho chtějí pomocí technologie Hybrid Memory...
K oblíbeným
reklama
Společnosti Samsung a Micron, které jsou známí výrobci (nejen) počítačových pamětí, hodlají dle vlastních slov zbořit hranice omezující dnešní paměti používané jako RAM, a sice čipy DDR3. Dosáhnout toho chtějí pomocí technologie Hybrid Memory Cube a již také založily příslušnou organizaci Hybrid Memory Cube Consortium (HMCC).

Jejím úkolem je vyvíjet a prosazovat otevřené specifikace pro rozšíření technologie HMC, která využívá jednoduchou myšlenku o vrstvení jednotlivých čipů DRAM a jejich vzájemné propojení. To má přinést výrazné zvýšení výkonu takových pamětí při snížené energetické náročnosti.

Konkrétně mají takové paměti být 15x rychlejší než dnešní DDR3 a spotřebovat o 70 procent méně energie. Robert Feurle (Micron - Vice President for DRAM Marketing) oznámil, že tyto HMC mají redefinovat budoucnost počítačových pamětí a příslušné sdružení má zajistit jejich velmi rychlé rozšíření. Svou podporu již vyjádřily firmy Altera Corp., Open Silicon či Xilinx a další jsou prý vítány.

Zdroj: TCM
reklama
Nejnovější články
Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps
Viceprezident Googlu Phil Harrison se více rozpovídal o novém projektu streamování her Google Stadia. Mnozí si dělají obavy o nutné internetové připojení. Dle Harrisona by si hráči měli vystačit s 30Mbps připojením.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac
Microsoft nevyvíjí software pouze pro svou vlastní platformu, ale i pro ty konkurenční. Jeho antivir Windows Defender ATP tak přišel o slůvko Windows v názvu a nyní je k dispozici i pro systém Apple macOS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících
Boj o první místo v počtu sledujících na YouTube se stal naprostou zvráceností. Fanoušci youtubera PewDiePie hackují tiskárny i chytré televize. Nyní jeden z nich udělal ransomware, který odemkne data tehdy, když PewDiePie získá 100 milionů sledujících.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound
Už nějakou dobu víme, že se Intel chystá vstoupit na trh s dedikovanými grafickými kartami a nemít jen ty integrované v procesorech. Na GDC 2019 ukázal první snímky nových grafických karet s GPU Arctic Sound.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem
Ray tracing má na letošním GDC velkou pozornost a věnuje se mu řada firem. Mezi nimi jsou i Epic Games v jejichž Unreal Enginu bylo vytvořeno demo Troll. Samotný engine s podporou ray tracingu bude také brzy k dispozici. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář