www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Samsung ArtPC Pulse: futuristická designová PC

Samsung ArtPC Pulse: futuristická designová PC
, , aktualita
Samsung si připravil zajímavá designová PC, která pojmenoval ArtPC Pulse, jež se zařadí mezi lepší, ale také dražší desktopy. Jejich koncept však není vůbec nový, neboť jde v podstatě o válec, takže něco podobného jako Mac Pro.
K oblíbeným
reklama
Počítače Samsung ArtPC Pulse ještě nebyly oficiálně představeny, ale my se o nich můžeme dozvědět díky tomu, že je do nabídky již zařadila společnost Amazon. Jde tak o počítače zaměřující se na vrchní segment trhu s desktopy a Samsung zde mimo jiné sází na výrazný futuristický design. Už dle prvního pohledu je také jasné, že velkou část těchto PC zabere 360° zvukový systém Harman Kardon, který se usídlil ve vrchní části.

Zbytek už připomíná počítače Apple Mac Pro, které jsou prodávány již řadu let, takže Samsung zde těžko obhájí, že to je "zcela nový typ počítače". Jde o prostý válec se seskupenými konektory, mezi něž patří napájecí pro síťový kabel (zdroj je tak vestavěný), čtyři USB A plus jeden USB C, síťový RJ-45, pouhý jeden výstup HDMI (na USB C by ale měl být k dispozici DisplayPort), čtečka karet SD a pak tu jsou i nějaká ta tlačítka. Uvnitř PC můžeme očekávat také rozhraní Wi-Fi s modulem Bluetooth.

A jaké vnitřnosti nám ArtPC Pulse nabídne? Z šesté generace procesorů Intel Core to jsou modely Core i5 nebo Core i7 (neupřesněné), přičemž levnější s Core i5 nabídne 8 GB paměti DDR4, 256GB SSD s NVMe, zatímco Core i7 má vedle sebe 16 GB RAM a vedle zmíněného SSD ještě 1TB pevný disk. V ostatních ohledech jsou oba modely identické, takže oba využijí slabší grafiku AMD Radeon RX 460 se 2 GB paměti, takže o výkonné herní mašiny se nejedná, i když moderní hry na nich také budeme moci provozovat, i když zdaleka ne na nejvyšší kvalitu grafického nastavení.

Samsung dále slibuje, že k dispozici budou různé moduly pro rozšíření systému, ale o tom nejsou známy žádné podrobnosti. Prozatím se firma potýká spíše s problémy se zařízeními Note7, které se aktuálně dostaly i do hry GTA 5, a to ve formě nástražného výbušného zařízení, které je k dispozici v AmmuNation.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek