www.svethardware.cz
>
>
>
>

Samsung by měl opět vystřídat Intel na pozici největšího světového výrobce čipů

Samsung by měl opět vystřídat Intel na pozici největšího světového výrobce čipů
, , aktualita
Intelu dlouhodobě patřila první pozice coby světově největšího výrobce počítačových čipů, ovšem Samsung jej již jednou dokázal s ohledem na objem prodejů předhonit, než byl sražen paměťovou "krizí". 
K oblíbeným
reklama
O paměťové krizi můžeme mluvit spíše jen z hlediska výrobců, neboť těm na konci roku 2018 skončily roky hojnosti a ceny pamětí začaly prudce klesat. Nyní jsou ovšem opět na vzestupu a i to přispívá k celkově rostoucím tržbám Samsungu, které se v roce 2019 náhle propadly. 
 
 
Jde zatím pouze o předpověď od IC Insights, která je ovšem samozřejmě založena na tom, co o druhém letošním kvartálu říká samotný Intel a Samsung. Sám Intel totiž předpokládá, že mu tržby mezikvartálně klesnou pod 18 miliard a Samsung naopak očekává růst nad 18 miliard. 
 
 
Máme tu i tabulku s dalšími společnostmi v pořadí, přičemž v žebříčku nejsou uvedeny tzv. Pure-Play Foundries, čili firmy jako SMIC nebo TSMC zabývající se jen výrobou pro ostatní. Naopak tu jsou ale také firmy, které nemají žádné vlastní výrobní kapacity, jako je třeba NVIDIA či Apple. 
 
Nyní také nastává doba velkých investic, které by mohly pořadím do budoucna zamíchat, což  se týká všech firem v žebříčku. Mohutně se chystá investovat Intel, Samsung i SK Hynix a výrobci bez vlastních kapacit zase budou moci těžit z investic firmy TSMC, která nás včera zaujala dosud nepotvrzenou zprávou o tom, že jejích nových továren v Arizoně může být nakonec až šest. Intel si ve stejném státě chystá dvě a další by chtěl postavit někde v Evropské unii, Samsung by chtěl stejně jako TSMC na území USA své provozy a pokud jde o SK Hynix, ten nedávno překvapil plány na domácí megatovárnu za 106 miliard dolarů.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
G.Skill uvádí svou speciální počítačovou skříň Z5i pro Mini ITX G.Skill uvádí svou speciální počítačovou skříň Z5i pro Mini ITX
Společnost G.Skill známe spíše jako výrobce paměťových produktů, ale nyní tu máme její počítačovou skříň Z5i, která má pětihrannou základnu a určena je pro herní sestavy založené na základní desce Mini ITX. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft uznal problémy s rozmazaným textem nového taskbaru Microsoft uznal problémy s rozmazaným textem nového taskbaru
Nejviditelnější změnou v systému Windows 10 v poslední době je nová funkce zvaná Novinky a zájmy, která se zobrazuje na hlavním panelu vpravo u minimalizovaných ikonek. Ukázalo se, že text se v řadě případů nezobrazuje ostře.
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Seagate s WD kvůli Chia zvýší produkci pevných disků Seagate s WD kvůli Chia zvýší produkci pevných disků
Kapacita sítě kryptoměny Chia prudce roste a přirozeně se tím zvyšuje poptávka především po pevných discích. Společnosti Seagate a Western Digital se na ni rozhodly zareagovat, a to navýšením své produkce. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Cyberpunk 2077 se vrací do obchodu PlayStation Store Cyberpunk 2077 se vrací do obchodu PlayStation Store
Nakonec to trvalo půl roku, ale hra Cyberpunk 2077 se přece jen vrací do nabídky obchodu PlayStation Store. Sony se totiž dříve rozhodlo k nebývalému kroku, a sice odstranit nový očekávaný AAA titul z nabídky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ceny grafických karet se pomalu začínají snižovat Ceny grafických karet se pomalu začínají snižovat
Dobrá zpráva přichází ze zahraničí, a to konkrétně na základě údajů ze serveru eBay. Na něm prodávané grafické karty začaly v řadě případů zlevňovat, i když mají samozřejmě zatím stále ještě daleko k doporučeným částkám. A co ceny na našem trhu?
Dnes, aktualita, Jan Vítek11 komentářů