www.svethardware.cz
>
>
>
>

Samsung chystá 176vrstvé V-NAND a SSD s PCIe 5.0

Samsung chystá 176vrstvé V-NAND a SSD s PCIe 5.0
, , aktualita
Samsung vyvíjí nové generace V-NAND pamětí a tu té sedmé se můžeme těšit na 176vrstvé modely. Do budoucna se počítá i s mnohem větším počtem a Samsung se nechce zastavit na trojciferných číslech.
K oblíbeným
reklama
Samsung na svém blogu pohovořil o budoucnosti V-NAND pamětí a SSD. Zmínil trochu historie, kdy v roce 2013 přišel s prvními V-NAND pamětmi. Ty měly tehdy 24 vrstev a od té doby se hodně změnilo. Nyní se pomalu blíží 7. generace V-NAND a s ní 176vrstvé čipy. Uvedeny mají být v druhé polovině tohoto roku a počítá se s tím, že se objeví v SSD s PCIe Gen4 a později i PCIe Gen5 rozhraním. Maximální přenosová rychlost se zvýší na 2,0 Gb/s na pin.
 
Samsung V-NAND
 
Plánuje se nasazení 7. generace i v datových centrech, kde přijde vhod o 16 % nižší spotřeba. Zároveň má už hotové funkční prototypy 8. generace s více než 200 vrstvami a předpokládá se, že by se mohl v budoucnu v některé z dalších generací dostat až přes 1000 vrstev. Zde ale vůbec netušíme, kdy se něco takového objeví, a zda se podaří úspěšně se poprat s výškovým limitem.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cyberpunk 2077 v testu s DLSS 2.2: jaký je rozdíl? Cyberpunk 2077 v testu s DLSS 2.2: jaký je rozdíl?
NVIDIA nedávno přišla s novou verzí DLSS 2.2, kterou zatím oficiálně podporuje dle našeho vědomí jen Rainbow Six Siege. Neoficiálně ji ale lze použít i třeba se Cyberpunkem 2077, a tak se můžeme pokusit zjistit, zda lze zaznamenat nějaký rozdíl. 
Dnes, recenze, Jan Vítek
Microsoft doporučil monitory pro Xbox. Je mezi nimi i 55" novinka Philips Microsoft doporučil monitory pro Xbox. Je mezi nimi i 55" novinka Philips
Vůbec poprvé se na trhu objeví monitory „Designed for Xbox“. Prozatím se jedná o tři modely Philips, Asus a Acer, které jsou vybaveny HDMI 2.1 s podporou 4K120 nebo úhlopříčkou 28 až 55 palců. 
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Microsoft překonává hodnotu 2 bilionů USD Microsoft překonává hodnotu 2 bilionů USD
Společnosti Microsoft se pod vedením Satya Nadelly hodně daří. Větší důraz na cloud a předplatná firmě pomáhá a všímají si toho i akcionáři. Hodnota firmy tak překonala 2 biliony USD a následuje tak Apple.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Operation Flashpoint (ARMA: Cold War Assault) do zítřka zdarma Operation Flashpoint (ARMA: Cold War Assault) do zítřka zdarma
Legendární česká hra Operation Flashpoint (nyní pod názvem Arma: Cold War Assault) je do zítřka k dispozici zdarma. Pokud jste ji nikdy nehráli, nebo naopak chcete osvěžit staré vzpomínky, můžete si ji "zakoupit".
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Gigabyte nechal zaregistrovat 8GB karty Radeon RX 6600 XT Gigabyte nechal zaregistrovat 8GB karty Radeon RX 6600 XT
Máme tu opět nová data ze záznamů Eurasian Economic Commission (EEC), kde se objevila řada karet Gigabyte Radeon RX 6600 XT. Všechny zaregistrované modely přitom mají ve výbavě 8 GB paměti. 
Včera, aktualita, Jan Vítek