www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Samsung i SK Hynix mají mít problémy s výtěžností 18nm DRAM

Samsung i SK Hynix mají mít problémy s výtěžností 18nm DRAM
, , aktualita
Pokud jde o operační paměti, v poslední době přichází spíše špatné zprávy než ty dobré. Nyní tu máme novou, která nepotěší a jde o výtěžnost pamětí DRAM vyráběných 18nm procesem společnostmi Samsung a SK Hynix. 
K oblíbeným
reklama
Jde zcela bezpečně o dva největší výrobce pamětí DRAM na světě, kteří společně ovládají více než dvě třetiny trhu. Oba přitom dle Digitimes měli být zasaženi jednou velkou nepříjemností, a sice nestabilní výtěžností moderních pamětí vyráběných 18nm procesem, což platí především pro produkci hi-endových serverových pamětí. 
 
 
 
To znamená, že už tak dost napnutý trh se ještě více našponuje a vůbec bychom se nedivili, kdyby to ovlivnilo také další segmenty trhu s operačními paměťmi, i když to se nepředpokládá a možná že efekt bude přímo opačný. Jistě to ale bude znamenat pozdržení dodávek serverových pamětí na trh, než se situace vyřeší a výtěžnost se stabilizuje, což by mělo zabrat jeden či dva měsíce.
 
Komentátoři uvádějí, že výtěžnost 18nm pamětí sice může být slabá pro serverové nasazení, kde je nejdůležitější co nejvyšší kvalita a spolehlivost. Ovšem pro spotřebitelské produkty by vyrobené paměti měly stačit, což by mohlo mít za následek to, že jich bude nyní proudit na trh více a ceny půjdou alespoň trošku dolů. Ovšem i kdyby, bude to mít logicky pouze dočasný efekt, který se na koncových cenách vůbec nemusí projevit. 
 
Výrobci serverů a velké společnosti jako Alibaba, Huawei, Lenovo či Tencent už stačili na problémy Samsungu a SK Hynixu reagovat a opět začali odebírat 20nm paměti. 
 
 
Zdroj: Digitimes 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3500: to pravé pro lidové herní sestavy? AMD Ryzen 5 3500: to pravé pro lidové herní sestavy?
Tum Apisak se letmo zmínil o procesoru AMD Ryzen 5 3500, který by měl nastoupit s výbavou šesti jader bez SMT. Mohl by se tak stát velice zajímavou volbou pro herní sestavy s rozumnou cenou, ostatně dnes je pro hry šest fyzických jader vhodná výbava.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář