www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Samsung i SK Hynix mají mít problémy s výtěžností 18nm DRAM

Samsung i SK Hynix mají mít problémy s výtěžností 18nm DRAM
, , aktualita
Pokud jde o operační paměti, v poslední době přichází spíše špatné zprávy než ty dobré. Nyní tu máme novou, která nepotěší a jde o výtěžnost pamětí DRAM vyráběných 18nm procesem společnostmi Samsung a SK Hynix. 
K oblíbeným
reklama
Jde zcela bezpečně o dva největší výrobce pamětí DRAM na světě, kteří společně ovládají více než dvě třetiny trhu. Oba přitom dle Digitimes měli být zasaženi jednou velkou nepříjemností, a sice nestabilní výtěžností moderních pamětí vyráběných 18nm procesem, což platí především pro produkci hi-endových serverových pamětí. 
 
 
 
To znamená, že už tak dost napnutý trh se ještě více našponuje a vůbec bychom se nedivili, kdyby to ovlivnilo také další segmenty trhu s operačními paměťmi, i když to se nepředpokládá a možná že efekt bude přímo opačný. Jistě to ale bude znamenat pozdržení dodávek serverových pamětí na trh, než se situace vyřeší a výtěžnost se stabilizuje, což by mělo zabrat jeden či dva měsíce.
 
Komentátoři uvádějí, že výtěžnost 18nm pamětí sice může být slabá pro serverové nasazení, kde je nejdůležitější co nejvyšší kvalita a spolehlivost. Ovšem pro spotřebitelské produkty by vyrobené paměti měly stačit, což by mohlo mít za následek to, že jich bude nyní proudit na trh více a ceny půjdou alespoň trošku dolů. Ovšem i kdyby, bude to mít logicky pouze dočasný efekt, který se na koncových cenách vůbec nemusí projevit. 
 
Výrobci serverů a velké společnosti jako Alibaba, Huawei, Lenovo či Tencent už stačili na problémy Samsungu a SK Hynixu reagovat a opět začali odebírat 20nm paměti. 
 
 
Zdroj: Digitimes 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Dnes, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková