www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Samsung i SK Hynix mají mít problémy s výtěžností 18nm DRAM

Samsung i SK Hynix mají mít problémy s výtěžností 18nm DRAM
, , aktualita
Pokud jde o operační paměti, v poslední době přichází spíše špatné zprávy než ty dobré. Nyní tu máme novou, která nepotěší a jde o výtěžnost pamětí DRAM vyráběných 18nm procesem společnostmi Samsung a SK Hynix. 
reklama
Jde zcela bezpečně o dva největší výrobce pamětí DRAM na světě, kteří společně ovládají více než dvě třetiny trhu. Oba přitom dle Digitimes měli být zasaženi jednou velkou nepříjemností, a sice nestabilní výtěžností moderních pamětí vyráběných 18nm procesem, což platí především pro produkci hi-endových serverových pamětí. 
 
 
 
To znamená, že už tak dost napnutý trh se ještě více našponuje a vůbec bychom se nedivili, kdyby to ovlivnilo také další segmenty trhu s operačními paměťmi, i když to se nepředpokládá a možná že efekt bude přímo opačný. Jistě to ale bude znamenat pozdržení dodávek serverových pamětí na trh, než se situace vyřeší a výtěžnost se stabilizuje, což by mělo zabrat jeden či dva měsíce.
 
Komentátoři uvádějí, že výtěžnost 18nm pamětí sice může být slabá pro serverové nasazení, kde je nejdůležitější co nejvyšší kvalita a spolehlivost. Ovšem pro spotřebitelské produkty by vyrobené paměti měly stačit, což by mohlo mít za následek to, že jich bude nyní proudit na trh více a ceny půjdou alespoň trošku dolů. Ovšem i kdyby, bude to mít logicky pouze dočasný efekt, který se na koncových cenách vůbec nemusí projevit. 
 
Výrobci serverů a velké společnosti jako Alibaba, Huawei, Lenovo či Tencent už stačili na problémy Samsungu a SK Hynixu reagovat a opět začali odebírat 20nm paměti. 
 
 
Zdroj: Digitimes 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
3D tisk: jak funguje a kde začít? 3D tisk: jak funguje a kde začít?
Tisk 3D modelů byl ještě nedávno okrajovou technologií pro nadšence. V posledních letech se však dostává do všech odvětví. Tisknou se díly do letadel, aut nebo dočasné zubní náhrady. Jaké jsou technologie 3D tisku?
Dnes, článek, redakce SHW
Výzkumníci přišli s parou poháněnou vesmírnou sondou. Opravdu Výzkumníci přišli s parou poháněnou vesmírnou sondou. Opravdu
Věk páry může být možná oficiálně za námi, ale sonda WINE ukazuje, že se i tak může dostat do kosmického věku a navíc do kosmu samotného. Jedná se navíc o prototyp zařízení, které by si mohlo samo doplňovat palivo. Tedy spíše vařivo.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Firefox 69 ve výchozím nastavení vypne Adobe Flash Firefox 69 ve výchozím nastavení vypne Adobe Flash
Adobe Flash skomírá, ale stále je mezi námi a prohlížeče postupně upouštějí od jeho podpory, ve výchozím nastavení jej blokují a podobně. To se brzy stane i u Firefoxu, který jej plánuje běžně nezobrazovat od verze Firefox 69.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
3D tisk může být stonásobně rychlejší díky pryskyřici tvrzené světlem 3D tisk může být stonásobně rychlejší díky pryskyřici tvrzené světlem
Hned na úvod je třeba upřesnit, že máme na mysli klasický 3D tisk, oproti němuž by nová metoda měla být stokrát rychlejší. To znamená postupné nanášení roztaveného plastu pomocí trysek. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
In Win ukázal svou "supervěž" 928 In Win ukázal svou "supervěž" 928
Na CES 2019 byla k vidění také počítačová skříň 928 Super Tower od společnosti In Win, na niž se nyní v krátkosti podíváme. Název naznačuje, že by mělo jít o masivní skříň pro náročné uživatele. 
Včera, aktualita, Jan Vítek