www.svethardware.cz
>
>
>

Samsung má problémy s opětovným spuštěním své továrny v Texasu

Samsung má problémy s opětovným spuštěním své továrny v Texasu
, , aktualita
Nucená odstávka továren pro výrobu čipů v Texasu mohla jen těžko přijít v horší dobu. Svůj provoz musela zastavit i továrna Samsungu v Austinu, s jejímž opětovným rozjetím má firma ale problémy. A to nevěští nic dobrého. 
K oblíbeným
reklama
Své továrny v Texasu musely odstavit společnosti Samsung, NXP i Infineon kvůli nedostatku elektrické energie vzniklé vlivem nezvykle chladného počasí, které přineslo i teploty -18 °C. A ani jedna z firem ještě nedokázala své továrny opět rozjet, čili výroba v nich stojí již více než dva týdny. 
 
 
V dnešní době bude přitom každá takováto nucená odstávka velice znát a je třeba si uvědomit, že výrobu lze přerušit v okamžiku, ale o to obtížnější a zdlouhavější je ji opět rozjet. Edward Latson (CEO, Austin Regional Manufacturers Association) uvedl, že výše zmíněné firmy už mají potřebnou energii, vodu i plyn, ale potřebují čas pro vyčištění linek a celkový restart výroby. Společnost Samsung pak sama potvrdila, že to se jí ještě v rámci továrny S2 nepovedlo.
 
Samsung pro Tom's Hardware uvedl, že bude potřebovat více času kvůli nutnosti pečlivě zkontrolovat výrobní linky a opět je nakonfigurovat. Továrna S2 přitom aktuálně vyrábí čipy s využitím procesů 14LPP a 11LPP a vedle toho využívá i starší technologie (28 až 65 nm). Konkrétně pak tvoří produkty pro divizi LSI, což zahrnuje i kontrolery pro SSD značky Samsung. Pro ty se používají 14 až 40nm procesy a vedle nich tu máme i výrobu čipů pro vozy společnosti Tesla a dále zakázky pro Renesas a Qualcomm. 
 
Patrick Moorhead (Moor Insights and Strategy) pro Austin American Statesman uvedl, že problémy s opětovným najetím výroby se daly očekávat, neboť jsou v takovém případě zcela běžné. Využívají se zde různé chemikálie (vysoce čistý fluorovodík, fotorezistivní materiály, atd.), které se leckdy obtížně skladují a ještě obtížněji se s nimi rozjíždí výroba. Stačí pak jen minimální znečištění, které se při plnění dostane tam, kam nemá, a linka opět stojí, přičemž dle Moorheada na to stačí i jedna molekula vody. 
 
Dle serveru DigiTimes se navíc továrny na Tchaj-wanu stále potýkají s pouzdřením čipů do BGA, což platí zvláště pro kontrolery a je zde opět zmiňován nedostatek materiálu ABF, speciální izolační pryskyřice, což vypadá na opravdu dlouhodobě přetrvávající problém. Tak jen abychom se nedivili, kdyby cena SSD firmy Samsung začala v dohledné době růst, ale tak strašné to snad nebude.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínská konkurence pro robopsa od Boston Dynamics. AlphaDog stojí zlomek ceny Čínská konkurence pro robopsa od Boston Dynamics. AlphaDog stojí zlomek ceny
Čínská firma Welian prodává robotického psa vybaveného senzory a umělou inteligencí. Ačkoliv se zatím jedná hlavně o hračku, v budoucnu by mohl pomoci při navigování nevidomých. Novinka, která příjemně překvapí svou cenu, zamířila k prvním zákazníkům.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nvidia uvádí CPU Grace na ARMu: 10× výkonnější než DGX s procesorem x86 Nvidia uvádí CPU Grace na ARMu: 10× výkonnější než DGX s procesorem x86
Nvidia přichází s novým procesorem a chce konkurovat platformě x86 se serverovými procesory na bázi ARMu. Její nové CPU Grace má nabídnout až 10× větší výkon v HPC a výpočtech AI proti řešení DGX s procesory x86.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Corsair uvádí klávesnici K70 RGB TKL a dvojici myší Sabre (RGB) Pro Corsair uvádí klávesnici K70 RGB TKL a dvojici myší Sabre (RGB) Pro
I na český trh se v tichosti dostala trojice novinek od Corsairu: kompaktní herní mechanika bez numerického bloku a dvě lehké herní myši, které jsou dostupné s podsvícením RGB i bez něj. Jaké jsou parametry a ceny?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AMD Ryzen 7 5700G ve finální verzi otestován AMD Ryzen 7 5700G ve finální verzi otestován
Vypadá to, že vypuštění nových APU Ryzen 5000 pro desktopy už na sebe nenechá dlouho čekat, a tak se brzy dozvíme, zda ta budou k dispozici i pro volný prodej v maloobchodě. Mezitím tu máme model Ryzen 7 5700G.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Comet Lake nyní i na 3,5palcové minidesce Comet Lake nyní i na 3,5palcové minidesce
Společnost Aaeon specializující se na malé desky pro komerční systémy si připravila speciální model s paticí LGA 1200, který je tak určen pro desktopové procesory Intel Comet Lake. Co taková 3,5" deska nabídne?
Včera, aktualita, Jan Vítek