Samsung na příští rok připravuje 12,1" netbook

Samsung na příští rok připravuje 12,1" netbook
, , aktualita
Společnost Samsung se mezi výrobce netbooků přidala poněkud později, ale přeci. Již nějakou dobu nabízí svůj první model NC10 a nyní má nabídku této firmy doplnit novinka - NC20. Ta bude představena na akci CES 2009. Jiné zdroje ale říkají,...
reklama
Společnost Samsung se mezi výrobce netbooků přidala poněkud později, ale přeci. Již nějakou dobu nabízí svůj první model NC10 a nyní má nabídku této firmy doplnit novinka - NC20. Ta bude představena na akci CES 2009. Jiné zdroje ale říkají, že nástupcem NC10 bude NC11. To ostatně s ohledem na známé specifikace NC20 není tak nepravděpodobné.Mezi největší zajímavosti nového netbooku NC20 patří úhlopříčka displeje a také použitá platforma. Displej má totiž úhlopříčku 12,1 palců, čimž již tento model zabrouzdává spíše mezi malé notebooky než netbooky. A co se týče platformy, ta pochází od společnosti VIA a využívá její nejnovější procesor VIA Nano, konkrétně model U2250 s frekvencí 1,3 GHz a potom 1 GB paměti DDR2. Dále se dočkáme 160GB pevného disku, Bluetooth 2.0, Wi-Fi 802.11b/g, Ethernetu, čtečky karet 3v1 a 1,3Mpix webkamery. Celý systém má vážit kolem půldruhého kilogramu a stát kolem 450 Euro.

Ostatní detaily zatím nejsou známé, takže si počkejme na Consumer Electronics Show 2009.

Zdroj: techPowerUp!
reklama
Nejnovější články
Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo
Společnost Apple má za sebou zvláštní období. Finančně je na tom dobře, ale prodeje iPhonů dost spadly a v tradičně vyhlašovaném seznamu nejvíce inovativních společností se nyní propadla z 1. na 17. místo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede? NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede?
Dle očekávání se dnes, a to úderem 15. hodiny našeho času dostaly na svět informace o kartě GeForce GTX 1660 Ti. Téměř vše už bylo řečeno, ale zbývalo vyřešit podstatné věci kolem výkonu a také podpory technologií. Takže jak to je? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta? NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta?
V dokumentaci firmy HP byla spatřena karta GTX 1180, která vyvolala nové spekulace a otázky o tom, jestli se nám NVIDIA chystá opravdu zamotat hlavu. Karta se měla dostat do počítačů HP Obelisk GTX 1180.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD
Na obzoru už je nová generace pamětí nejen pro naše počítače. Jde o DDR5, od nichž očekáváme logicky především vyšší pracovní frekvence, a tedy i propusnost při sníženém napětí a spotřebě. Co k tomu může říci SK Hynix?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka
Stejně jako v případě pamětí DRAM si mohou výrobci stěžovat na nízkou poptávku zákazníků po pamětech NAND Flash. Jejich prodeje se na konci minulého roku propadly a z toho bychom měli těžit právě my, zákazníci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek