Samsung na příští rok připravuje 12,1" netbook

Samsung na příští rok připravuje 12,1" netbook
, , aktualita
Společnost Samsung se mezi výrobce netbooků přidala poněkud později, ale přeci. Již nějakou dobu nabízí svůj první model NC10 a nyní má nabídku této firmy doplnit novinka - NC20. Ta bude představena na akci CES 2009. Jiné zdroje ale říkají,...
K oblíbeným
reklama
Společnost Samsung se mezi výrobce netbooků přidala poněkud později, ale přeci. Již nějakou dobu nabízí svůj první model NC10 a nyní má nabídku této firmy doplnit novinka - NC20. Ta bude představena na akci CES 2009. Jiné zdroje ale říkají, že nástupcem NC10 bude NC11. To ostatně s ohledem na známé specifikace NC20 není tak nepravděpodobné.Mezi největší zajímavosti nového netbooku NC20 patří úhlopříčka displeje a také použitá platforma. Displej má totiž úhlopříčku 12,1 palců, čimž již tento model zabrouzdává spíše mezi malé notebooky než netbooky. A co se týče platformy, ta pochází od společnosti VIA a využívá její nejnovější procesor VIA Nano, konkrétně model U2250 s frekvencí 1,3 GHz a potom 1 GB paměti DDR2. Dále se dočkáme 160GB pevného disku, Bluetooth 2.0, Wi-Fi 802.11b/g, Ethernetu, čtečky karet 3v1 a 1,3Mpix webkamery. Celý systém má vážit kolem půldruhého kilogramu a stát kolem 450 Euro.

Ostatní detaily zatím nejsou známé, takže si počkejme na Consumer Electronics Show 2009.

Zdroj: techPowerUp!
reklama
Nejnovější články
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0 a rovněž Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů