www.svethardware.cz
>
>
>

Samsung nabízí tři nové prohnuté monitory s FreeSync

Samsung nabízí tři nové prohnuté monitory s FreeSync
, , aktualita
Prohnuté či zahnuté monitory už nejsou ani na našem trhu žádná novinka. Jejich řady nyní obohacuje Samsung pomocí třech nových modelů, a to 27" CF591 a pak dvou modelů CF390 s úhlopříčkami 23,5" a 27". Stojí za to?
K oblíbeným
reklama
Co se týče prohnutých monitorů, pak ty jsou zajímavé především při vyšších úhlopříčkách, což se tedy o 23,5" panelu moc říci nedá. Zbylé dva modely ale už mají úhlopříčky 27", což už je lepší a uživatel bude mít díky tomu veškerou zobrazovací plochu lépe viditelnou. Velký prohnutý monitor by měl být také lepší z hlediska hraní, neboť uživatel má mít pocit, že je více obklopen herním světem, než když se dívá na plochou obrazovku. Ale to nemusí všichni vidět stejně.

Co si tedy Samsung pro nás přichystal? Jsou to monitory CF591 (27 palců) a CF390 (23,5 a 27 palců), jež mají stejné specifikace týkající se panelů a liší se krom výbavy obrazových rozhraní už jen v drobnostech. Všechny mají označení 1800R, čili poloměr zakřivení 1800 mm. Dále tu máme různé funkce, jimž vévodí AMD FreeSync (zde ale na HDMI) zahrnutá také u všech třech modelů a dále tu je režim Eye Saver potlačující vyzařování škodlivého modrého světla.

Monitory využívají panely s technologií VA a model CF591 je schopen díky jisté technologii Samsung Active Color Crystal zajistit 119% pokrytí barevného prostoru sRGB. Právě ten by měl tedy nabídnout nejkvalitnější zobrazení barev a také je pro to vybaven daleko bohatější nabídkou rozhraní, kdežto CF390 se musí spokojit s D-Sub a HDMI. Vedle toho má také vestavěny 5W reproduktory.

Monitory Samsung CF591 a CF390 budou dostupné od letošního května. CF591 přijde na 9490 Kč s daní, menší CF390 na 5690 Kč a větší pak na 7290 Kč.


Model
CF591
CF390
Design
Prohnutý displej
Displej
Velikost
27"
23,5" / 27"
Zakřivení
1800 R
Rozlišení
1920 x 1080
Doba odezvy
4 ms (GTG)
Jas
250 nit
Kontrastní poměr
3000:1
Podpora barev
16,7 M
Pozorovací úhel
178 °
Doba obnovení
60 Hz
Design
Barva
Stříbrná a bílá
Černá
Typ stojanu
Kruhový
Video Input
Display Port 1.2
2x HDMI 1.4
D-Sub
D-Sub
HDMI
Audio In
Ano
Ne


Zdroj: TZ Samsung
reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře