www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Samsung přestane blokovat aktualizace Windows

Samsung přestane blokovat aktualizace Windows
, , aktualita
Minulý týden se objevila zpráva o tom, že Samsung blokuje či alespoň pozdržuje aktualizace systému Windows pomocí svého nástroje SW Update. Microsoftu se to přirozeně nelíbilo, začal se Samsungem jednat a už tu máme výsledek.
K oblíbeným
reklama
Zprávu, že Samsung zdržuje či deaktivuje některé aktualizace Windows, přinesl Patrick Barker, "Most Valuable Professional" pro firmu Microsoft. Dle něj obsahuje nástroj SW Update program Disable_WindowsUpdate.exe, jehož název hovoří za vše. Asi není třeba říkat, že zdržování či rovnou blokování aktualizací systému Windows vystavuje počítač bezpečnostnímu riziku, takže z toho nebyli šťastni ani majitelé počítačů Samsung a ani Microsoft. Ten již v minulém týdnu začal s firmou Samsung jednat. Ta se prý odhodlala k blokaci aktualizací kvůlu tomu, že systém mohl přepsat některé důležité ovladače, například pro rozhraní USB 3.0, které by pak mohlo být nefunkční.

Samsung také uváděl, že nedeaktivoval službu Windows Update, ale pouze dal zákazníkům na výběr, zda ji využívat, nebo ne. Nyní ale otočil a sdělil, že v příští aktualizaci pro nástroj SW Update odejme program Disable_WindowsUpdate.exe, a nebude tak již blokovat Windows Update. Stane se tak někdy v příštích několika dnech prostřednictvím Samsung Software Update.

Zdroj: KitGuru
reklama
Nejnovější články
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí
Na konci minulého týdne se k německým zákazníkům dostalo alespoň 120 procesor Core i7-11700K z nové generace Rocket Lake-S, která ale bude vypuštěna na trh až na konci tohoto měsíce. Co na to Intel?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa
BenQ představil nástupce svého fotografického monitoru SW271, nový model SW271C. Jak už je dnes zvykem, novinka cílí nejen na fotografy, ale i na dnes čím dál populárnější video. Umí tak HLG, HDR10 a přizpůsobit se snímkovací frekvenci videa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala