www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Samsung přestane blokovat aktualizace Windows

Samsung přestane blokovat aktualizace Windows
, , aktualita
Minulý týden se objevila zpráva o tom, že Samsung blokuje či alespoň pozdržuje aktualizace systému Windows pomocí svého nástroje SW Update. Microsoftu se to přirozeně nelíbilo, začal se Samsungem jednat a už tu máme výsledek.
K oblíbeným
reklama
Zprávu, že Samsung zdržuje či deaktivuje některé aktualizace Windows, přinesl Patrick Barker, "Most Valuable Professional" pro firmu Microsoft. Dle něj obsahuje nástroj SW Update program Disable_WindowsUpdate.exe, jehož název hovoří za vše. Asi není třeba říkat, že zdržování či rovnou blokování aktualizací systému Windows vystavuje počítač bezpečnostnímu riziku, takže z toho nebyli šťastni ani majitelé počítačů Samsung a ani Microsoft. Ten již v minulém týdnu začal s firmou Samsung jednat. Ta se prý odhodlala k blokaci aktualizací kvůlu tomu, že systém mohl přepsat některé důležité ovladače, například pro rozhraní USB 3.0, které by pak mohlo být nefunkční.

Samsung také uváděl, že nedeaktivoval službu Windows Update, ale pouze dal zákazníkům na výběr, zda ji využívat, nebo ne. Nyní ale otočil a sdělil, že v příští aktualizaci pro nástroj SW Update odejme program Disable_WindowsUpdate.exe, a nebude tak již blokovat Windows Update. Stane se tak někdy v příštích několika dnech prostřednictvím Samsung Software Update.

Zdroj: KitGuru
reklama
Nejnovější články
Astronomové mají šanci pozorovat supernovu a vznik neutronové hvězdy Astronomové mají šanci pozorovat supernovu a vznik neutronové hvězdy
Neutronové hvězdy jsou samy o sobě jedny z nejzajímavějších objektů našeho vesmíru. Měly blízko k tomu, aby se staly černou dírou, ale namísto toho jsou z nich neuvěřitelně husté koule. Nyní nám jde o vznik jedné takové z velice vzácného objektu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
MSI už nyní ukázalo své desky s X570 pro Ryzen 3000 MSI už nyní ukázalo své desky s X570 pro Ryzen 3000
Základní desky s čipovými sadami X570 a potažmo i s jinými pro Ryzen 3000 by se měly odhalit až tehdy, když AMD zavelí. Nicméně společnost MSI už ukázala své nové desky, a to pěkně podrobně ve videu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Objevil se další test údajného CPU Ryzen 3000, bude i 5 GHz? Objevil se další test údajného CPU Ryzen 3000, bude i 5 GHz?
Už za pouhé čtyři dny nám Lisa Su představí nové 7nm procesory Ryzen 3000 a doufejme také karty s GPU Navi. Nové procesory tak už musí někde být testovány a lze očekávat, že nejnovější informace už mohou mít reálný podklad.
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
ARM ukončilo spolupráci s Huawei kvůli nařízení Trumpa ARM ukončilo spolupráci s Huawei kvůli nařízení Trumpa
Administrativa Donalda Trumpa nařídila ukončení spolupráce americkým firmám s čínskou společností Huawei kvůli obchodní válce a obavám z různých forem špionáže. Spolupráci tak ukončilo dokonce i britské ARM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Google od roku 2005 ukládal hesla uživatelů G Suite v plaintextu Google od roku 2005 ukládal hesla uživatelů G Suite v plaintextu
Také Google má nyní velký bezpečnostní průšvih. Ukázalo se totiž, že podnikoví uživatelé balíku aplikací G Suite mohli mít svá hesla uložená na serverech společnosti v textové podobě bez zahashování.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů