www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Samsung přichází s 10nm-class 128Gb TLC NAND čipy

Samsung přichází s 10nm-class 128Gb TLC NAND čipy
, , aktualita
Společnost Samsung začala s masovou produkcí 128Gb TLC NAND čipů využívající 10nm-class technologii. TLC znamená triple level cell, tedy 3 bity na jednu paměťovou buňku. 10nm-class výrobní proces pak znamená, že „začíná na jedničku“, tedy...
K oblíbeným
reklama
Společnost Samsung začala s masovou produkcí 128Gb TLC NAND čipů využívající 10nm-class technologii. TLC znamená triple level cell, tedy 3 bity na jednu paměťovou buňku. 10nm-class výrobní proces pak znamená, že „začíná na jedničku“, tedy cokoli mezi 10 a 19 nm. Díky využití 128Gb NAND flash pamětí může Samsung zvýšit nabídku 128GB paměťových karet i SSD disků s kapacitou přes 500 GB. To může urychlit přechod od klasických pevných disků k diskům SSD.

10nm-class 64Gb MLC (2 bity na buňku) NAND flash čipy se začaly masově vyrábět v listopadu minulého roku. Nové paměti také navazují na 20nm-class 64Gb TLC NAND modely, které byly představeny v roce 2010 a využívaly už technologii TLC. Oproti nim je ale výtěžnost nových 128Gb TLC pamětí více než dvojnásobná.

Zdroj: www.xbitlabs.com
reklama
Nejnovější články
Diablo 2 Resurrected podporuje původní mody: lze odemknout všechny postavy Diablo 2 Resurrected podporuje původní mody: lze odemknout všechny postavy
Alpha verze dlouho očekávané hry Diablo 2 Resurrected se už dostala mezi hráče. Poněvadž je postavena na enginu původní hry, fungují i stejné mody. Navzdory omezením ze strany Blizzardu tak lze hrát za všechny postavy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intelu unikla roadmap o Alder Lake-S, mohou přijít velice brzy Intelu unikla roadmap o Alder Lake-S, mohou přijít velice brzy
Známý leaker @9550pro nasdílel fotografii ukazující promítanou procesorovou roadmap Intelu z jisté prezentace, která se týká jednak procesorů Alder Lake-S, ale také platfomy Eagle Stream se serverovými Sapphire Rapids. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
CEO ASML: sankce proti Číně nebudou mít požadovaný efekt CEO ASML: sankce proti Číně nebudou mít požadovaný efekt
Holandská společnost ASML je coby dosud jediný výrobce strojů pro extrémní ultrafialovou litografii (EUVL) v polovodičovém průmyslu nenahraditelná společnost, která je tak i ostře sledovaná. Co si přitom její šéf myslí o sankcích proti Číně?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktualizace KB5001330 pro Windows 10 může způsobit nepříjemné problémy Aktualizace KB5001330 pro Windows 10 může způsobit nepříjemné problémy
Tento týden vydaný update KB5001330 nejen opravuje chyby, ale také může přinést některé nové. Část uživatelů si stěžuje na snížení herního výkonu, chybové hlášky při instalaci nebo dokonce modrou obrazovku smrti.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Prodej výbavy továren pro výrobu čipů prudce roste Prodej výbavy továren pro výrobu čipů prudce roste
Nedávno jsme se dozvěděli, že čínské firmy skupují vybavení pro továrny na výrobu počítačových čipů, ovšem to šlo spíše o starší stroje z druhé ruky. Nyní jde o celkové tržby z prodeje výbavy, které trhají rekordy.
Včera, aktualita, Jan Vítek