www.svethardware.cz
>
>
>
>

Samsung SM951 už i s NVMe, možná dostane i 3D V-NAND

Samsung SM951 už i s NVMe, možná dostane i 3D V-NAND
, , aktualita
Ačkoliv bylo dříve udáváno, že výkonná SSD Samsung SM951 podporují NVMe, není tomu tak. Samsung ale chce přijít i s verzí, která už bude podporovat NVMe, a očekávat od ní tak můžeme vyšší výkon.
K oblíbeným
reklama
Jedním z přínosů NVMe je, že SSD s jeho podporou mohou dosáhnout podstatně vyššího výkonu v náhodném čtení a zápisu dat, což je možné díky tomu, že na rozdíl od AHCI není omezeno jednou frontou s 32 příkazy. Front může být až 65 tisíc a v každé stejně tolik příkazů, takže SM951 pracující s AHCI má dosáhnout pouze 130.000 IOPS při náhodném čtení, zatímco NVMe odemkne jeho první potenciál, a to až 300.000 IOPS. Co se týče maximálního výkonu v sekvenčních operacích, pak zde by se nemělo měnit nic, takže zůstáváme na 2160 MB/s při čtení a 1600 MB/s při zápisu.

Samsung SM951 si už můžeme pořídit v některých zahraničních obchodech, například v RamCity, takže toto SSD už je i v maloobchodní síti. Ovšem bude vhodné si počkat na verzi SM951-NVMe, však nejde o levnou investici a není důvod, proč bychom se měli připravit o podstatnou část výkonu, když NVMe podporují i stávající základní desky. Zrovna dnes firma Asus oznámila, že všechny její modely s čipsety Intel H97 a Z97 podporují NVMe. Samsung neuvedl, jak hlubokou frontu příkazů dokáží jeho SM951-NVMe vytvořit, či kolik těchto front může být, ovšem vzhledem k nárůstu udávaného výkonu to bude značný rozdíl oproti QD32 u AHCI.

SM951-NVMe budou dostupné v nezměněné kapacitě, takže maximum je stále 512 GB a využívají 1Xnm 2D paměti MLC NAND Flash. Můžeme ale očekávat, že v dohledné době se Samsung rozhodně využít také své moderní paměti 3D V-NAND, takže bychom se mohli dočkat levnějších SM951-NVMe a také modelu s vyšší kapacitou.-

Jisté je ale jen to, že Samsung plánuje někdy v budoucnu využít paměti 3D V-NAND pro výrobu SSD s podporou NVMe, což bylo uvedeno v oficiálním vyjádření firmy. Ovšem nic konkrétního jsme se nedozvěděli.

Zdroj: tomshardware.com
reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Včera, článek, Jan Vítek1 komentář
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek22 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů