www.svethardware.cz
>
>
>
>

Samsung uvádí 512GB čipy eUFS 3.1 se zápisem 1200 MB/s

Samsung uvádí 512GB čipy eUFS 3.1 se zápisem 1200 MB/s
, , aktualita
Samsung je velkým výrobcem paměťových čipů a v nabídce má nově paměti typu eUFS 3.1 s kapacitou až 512 GB. Nejnovější generace výrazně zrychlila sekvenční zápis na 1200 MB/s, zlepšilo se i náhodné čtení.
K oblíbeným
reklama
Společnost Samsung dnes představila nové paměťové čipy eUFS 3.1 (embedded Universal Flash Storage) určené pro smartphony, tablety nebo jiná mobilní zařízení. Díky malým rozměrům se vejdou do tenkých zařízení, slibují však i solidní kapacitu a vysoké přenosové rychlosti. Novinky budou k dispozici v kapacitách 128 GB, 256 GB a 512 GB jako u předchůdce, o větších se zatím nemluvilo. Nová generace nicméně opět zapracovala na přenosových rychlostech.
 
Samsung eUFS 3.1 512GB
 
Sekvenční zápis nicméně zůstal na hodnotě 2100 MB/s, která je shodná s eUFS 3.0 modely z února 2019. Toto číslo je však už tak hodně vysoké, takže nebylo příliš potřebné ho zásadně zvyšovat. To ale platilo o sekvenčním zápisu, který dosahoval jen 410 MB/s a nyní je téměř 3krát vyšší s hodnotou 1200 MB/s. Tím překonává běžné SATA SSD disky (okolo 550 MB/s) a je výrazně rychlejší než microSD karty, které v telefonech obvykle nabídnou maximálně okolo 90 MB/s.
 
Samsung zapracoval také na náhodných přístupech. Zde to bylo naopak čtení, kde se nejvíce zvýšil výkon, a to o zhruba 60 % ze 63 na 100 tisíc IOPS. V případě náhodného zápisu se výkon zvýšil jen o 3 % ze 68 na 70 tisíc IOPS. Předpokládá se, že se nové paměti objeví v high-endových telefonech už v průběhu tohoto roku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Jack Dorsey, CEO Twitteru, daroval na boj s COVID-19 téměř 30 % svého jmění Jack Dorsey, CEO Twitteru, daroval na boj s COVID-19 téměř 30 % svého jmění
Bohatí lidé se často účastní filantropických projektů a v případě boje proti COVID-19 nyní hraje prim Jack Dorsey, který je CEO Twitteru. Ten se totiž rozhodl věnovat celou miliardu dolarů, což je skoro třetina jeho jmění.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Cooler Master MM711: lehká herní myš jako řešeto Cooler Master MM711: lehká herní myš jako řešeto
Dnes se podíváme na herní počítačovou myš Cooler Master MM711, která už na první pohled zaujme svým netradičním zpracováním. Má totiž velkou část svého pláště nahoře i dole děravou jak řešeto.
Dnes, recenze, Jan Vítek
Autonomní vozy Nuro R2 smí v Kalifornii na silnice bez záložního řidiče Autonomní vozy Nuro R2 smí v Kalifornii na silnice bez záložního řidiče
Nuro je teprve druhou společností v Kalifornii, které bylo dovoleno jezdit s autonomními vozy bez záložního řidiče. Brzy tak budou dovážet nákupy z nejrůznějších obchodů v okolí až k zákazníkům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Microsoft koupil doménu corp.com, chrání tím podniková zařízení před hackery Microsoft koupil doménu corp.com, chrání tím podniková zařízení před hackery
Po 26 letech mění doména corp.com svého majitele. Tím novým bude Microsoft a její koupí vyřeší jeden nepříjemný 20 let starý bezpečnostní problém. Ten trápil zejména mobilní zařízení přistupující k podnikovým sítím z Internetu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Google Chrome 81 přichází opožděně, nabídne podporu Web NFC Google Chrome 81 přichází opožděně, nabídne podporu Web NFC
Internetový prohlížeč Google Chrome měl vyjít už před několika týdny, kvůli koronavirové pandemii se ale objevuje až teď. Navíc nemá polovinu změn, které měl dostat. Přesto získáváme podporu Web NFC i další vylepšení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala