www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Samsung uvádí úspornější LPDDR4X čipy 2. generace

Samsung uvádí úspornější LPDDR4X čipy 2. generace
, , aktualita
Společnost Samsung představila druhou generaci paměťových čipů LPDDR4X. Ty patří do tzv. 10nm-class a proti předchozím modelům se mají lišit sníženou spotřebou tak potřebnou u mobilních zařízení.
K oblíbeným
reklama
Spotřeba elektrické energie je velmi důležitým parametrem u mobilních zařízení a nové paměťové čipy LPDDR4X od společnosti Samsung se toto snaží řešit. Jde o 10nm-class čipy 2. generace, což ale nemusí nutně znamenat, že by byly vyráběny právě 10nm technologií (jde o nějakou blíže neurčenou 1x-nm technologii). Výrobce uvádí, že nové čipy dosahují o 10 % nižší spotřeby ve srovnání s předchozími modely na stejné frekvenci.
 
Samsung LPDDR4X 2. generace
 
Stejně jako předchozí modely uvedené v roce 2016, i ty nové podporují rychlosti až 4266 Mb/s. Ač se tedy nezvýšil výkon, vedle nižší spotřeby Samsung vylepšil také rozměry a nové čipy jsou o 20 % tenčí. Díky tomu jsou vhodnější do mobilních zařízení, kde budou zabírat méně místa a umožní opět vyrábět o něco skladnější přístroje. Očekává se, že první mobilní zařízení (zejména smartphony) je dostanou v první polovině roku 2019.
 
Vzhledem k tomu, že čipy mají kapacitu 16 Gb (tj. 2 GB), budou nabízeny v balíčcích o velikosti 4 GB, 6 GB a dokonce i 8 GB. Samsung chce celkově navýšit nabídku svých DRAM pamětí o 70 % a mimo jiné kvůli zvýšené poptávce po pamětech otevřel novou továrnu v Pyeongtaeku, Jižní Koreji.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft vylepšil Game Bar ve Windows 10 Microsoft vylepšil Game Bar ve Windows 10
Microsoft ohlašuje, že po instalaci nové verze Windows 10, takzvaného květnového update z tohoto roku, budeme mít k dispozici také nový Game Bar. Podívejme se na to, co ten nám nabídne nového. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Cyberpunk 2077 bude na E3, veřejnost si jej však nevyzkouší Cyberpunk 2077 bude na E3, veřejnost si jej však nevyzkouší
Studio CD Projekt Red už ohlásilo, že jejich toužebně očekávaný titul Cyberpunk 2077 se objeví v červnu na E3, takže se můžeme těšit na novinky. Ještě nikomu z návštěvníků ale nebude umožněno si jej vyzkoušet.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Trpasličí planeta Haumea má dva měsíce a navíc prstenec Trpasličí planeta Haumea má dva měsíce a navíc prstenec
Brazilští astronomové s využitím dat Hubbleova vesmírného dalekohledu vytvořili model, v němž vznikl prstenec kolem vzdálené trpasličí planety Haumea. Nahrazují si tak to, co jim upírá obrovská vzdálenost ztěžující přímé pozorování.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Astronomové mají šanci pozorovat supernovu a vznik neutronové hvězdy Astronomové mají šanci pozorovat supernovu a vznik neutronové hvězdy
Neutronové hvězdy jsou samy o sobě jedny z nejzajímavějších objektů našeho vesmíru. Měly blízko k tomu, aby se staly černou dírou, ale namísto toho jsou z nich neuvěřitelně husté koule. Nyní nám jde o vznik jedné takové z velice vzácného objektu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
MSI už nyní ukázalo své desky s X570 pro Ryzen 3000 MSI už nyní ukázalo své desky s X570 pro Ryzen 3000
Základní desky s čipovými sadami X570 a potažmo i s jinými pro Ryzen 3000 by se měly odhalit až tehdy, když AMD zavelí. Nicméně společnost MSI už ukázala své nové desky, a to pěkně podrobně ve videu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek