www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Samsung uvádí úspornější LPDDR4X čipy 2. generace

Samsung uvádí úspornější LPDDR4X čipy 2. generace
, , aktualita
Společnost Samsung představila druhou generaci paměťových čipů LPDDR4X. Ty patří do tzv. 10nm-class a proti předchozím modelům se mají lišit sníženou spotřebou tak potřebnou u mobilních zařízení.
reklama
Spotřeba elektrické energie je velmi důležitým parametrem u mobilních zařízení a nové paměťové čipy LPDDR4X od společnosti Samsung se toto snaží řešit. Jde o 10nm-class čipy 2. generace, což ale nemusí nutně znamenat, že by byly vyráběny právě 10nm technologií (jde o nějakou blíže neurčenou 1x-nm technologii). Výrobce uvádí, že nové čipy dosahují o 10 % nižší spotřeby ve srovnání s předchozími modely na stejné frekvenci.
 
Samsung LPDDR4X 2. generace
 
Stejně jako předchozí modely uvedené v roce 2016, i ty nové podporují rychlosti až 4266 Mb/s. Ač se tedy nezvýšil výkon, vedle nižší spotřeby Samsung vylepšil také rozměry a nové čipy jsou o 20 % tenčí. Díky tomu jsou vhodnější do mobilních zařízení, kde budou zabírat méně místa a umožní opět vyrábět o něco skladnější přístroje. Očekává se, že první mobilní zařízení (zejména smartphony) je dostanou v první polovině roku 2019.
 
Vzhledem k tomu, že čipy mají kapacitu 16 Gb (tj. 2 GB), budou nabízeny v balíčcích o velikosti 4 GB, 6 GB a dokonce i 8 GB. Samsung chce celkově navýšit nabídku svých DRAM pamětí o 70 % a mimo jiné kvůli zvýšené poptávce po pamětech otevřel novou továrnu v Pyeongtaeku, Jižní Koreji.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
3D tisk: jak funguje a kde začít? 3D tisk: jak funguje a kde začít?
Tisk 3D modelů byl ještě nedávno okrajovou technologií pro nadšence. V posledních letech se však dostává do všech odvětví. Tisknou se díly do letadel, aut nebo dočasné zubní náhrady. Jaké jsou technologie 3D tisku?
Dnes, článek, redakce SHW
Výzkumníci přišli s parou poháněnou vesmírnou sondou. Opravdu Výzkumníci přišli s parou poháněnou vesmírnou sondou. Opravdu
Věk páry může být možná oficiálně za námi, ale sonda WINE ukazuje, že se i tak může dostat do kosmického věku a navíc do kosmu samotného. Jedná se navíc o prototyp zařízení, které by si mohlo samo doplňovat palivo. Tedy spíše vařivo.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Firefox 69 ve výchozím nastavení vypne Adobe Flash Firefox 69 ve výchozím nastavení vypne Adobe Flash
Adobe Flash skomírá, ale stále je mezi námi a prohlížeče postupně upouštějí od jeho podpory, ve výchozím nastavení jej blokují a podobně. To se brzy stane i u Firefoxu, který jej plánuje běžně nezobrazovat od verze Firefox 69.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
3D tisk může být stonásobně rychlejší díky pryskyřici tvrzené světlem 3D tisk může být stonásobně rychlejší díky pryskyřici tvrzené světlem
Hned na úvod je třeba upřesnit, že máme na mysli klasický 3D tisk, oproti němuž by nová metoda měla být stokrát rychlejší. To znamená postupné nanášení roztaveného plastu pomocí trysek. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
In Win ukázal svou "supervěž" 928 In Win ukázal svou "supervěž" 928
Na CES 2019 byla k vidění také počítačová skříň 928 Super Tower od společnosti In Win, na niž se nyní v krátkosti podíváme. Název naznačuje, že by mělo jít o masivní skříň pro náročné uživatele. 
Včera, aktualita, Jan Vítek