www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Samsung uvádí úspornější LPDDR4X čipy 2. generace

Samsung uvádí úspornější LPDDR4X čipy 2. generace
, , aktualita
Společnost Samsung představila druhou generaci paměťových čipů LPDDR4X. Ty patří do tzv. 10nm-class a proti předchozím modelům se mají lišit sníženou spotřebou tak potřebnou u mobilních zařízení.
K oblíbeným
reklama
Spotřeba elektrické energie je velmi důležitým parametrem u mobilních zařízení a nové paměťové čipy LPDDR4X od společnosti Samsung se toto snaží řešit. Jde o 10nm-class čipy 2. generace, což ale nemusí nutně znamenat, že by byly vyráběny právě 10nm technologií (jde o nějakou blíže neurčenou 1x-nm technologii). Výrobce uvádí, že nové čipy dosahují o 10 % nižší spotřeby ve srovnání s předchozími modely na stejné frekvenci.
 
Samsung LPDDR4X 2. generace
 
Stejně jako předchozí modely uvedené v roce 2016, i ty nové podporují rychlosti až 4266 Mb/s. Ač se tedy nezvýšil výkon, vedle nižší spotřeby Samsung vylepšil také rozměry a nové čipy jsou o 20 % tenčí. Díky tomu jsou vhodnější do mobilních zařízení, kde budou zabírat méně místa a umožní opět vyrábět o něco skladnější přístroje. Očekává se, že první mobilní zařízení (zejména smartphony) je dostanou v první polovině roku 2019.
 
Vzhledem k tomu, že čipy mají kapacitu 16 Gb (tj. 2 GB), budou nabízeny v balíčcích o velikosti 4 GB, 6 GB a dokonce i 8 GB. Samsung chce celkově navýšit nabídku svých DRAM pamětí o 70 % a mimo jiné kvůli zvýšené poptávce po pamětech otevřel novou továrnu v Pyeongtaeku, Jižní Koreji.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek
Jistě vám neunikly dvě smrtelné nehody Boeingu 737 MAX 8 v poslední době, při kterých dohromady zemřelo téměř 350 lidí. Mohly za ně peníze. Aerolinky totiž šetřily a nepřiplatily si za důležitou bezpečnostní výbavu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu
Na internetu se dnes streamuje všechno. Dva Korejci se tak rozhodli, že budou šmírovat hotelové hosty a do mnoha hotelů po Jižní Koreji instalovali tajné kamery, kterými natáčeli hosty a záznamy prodávali na internetu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps
Viceprezident Googlu Phil Harrison se více rozpovídal o novém projektu streamování her Google Stadia. Mnozí si dělají obavy o nutné internetové připojení. Dle Harrisona by si hráči měli vystačit s 30Mbps připojením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac
Microsoft nevyvíjí software pouze pro svou vlastní platformu, ale i pro ty konkurenční. Jeho antivir Windows Defender ATP tak přišel o slůvko Windows v názvu a nyní je k dispozici i pro systém Apple macOS.
22.3.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících
Boj o první místo v počtu sledujících na YouTube se stal naprostou zvráceností. Fanoušci youtubera PewDiePie hackují tiskárny i chytré televize. Nyní jeden z nich udělal ransomware, který odemkne data tehdy, když PewDiePie získá 100 milionů sledujících.
22.3.2019, aktualita, Milan Šurkala