www.svethardware.cz
>
>
>

Samsung už vyrábí 3bitové 3D V-NAND Flash

Samsung už vyrábí 3bitové 3D V-NAND Flash
, , aktualita
Společnost Samsung ohlásila, že odstartovala produkci prvních 3bitových pamětí 3D V-NAND Flash, které by se tak mohly již brzo objevit v nových modelech SSD. Jaké vlastnosti tedy tyto paměti nabídnou?
K oblíbeným
reklama
Od společnosti Samsung tak asi zanedlohou můžeme očekávat představení zbrusu nové řady SSD, i když je možné i to, že se nové paměti prostě jen použijí v některé ze stávajících řad. Nicméně jde o vůbec první masově vyráběné 3bitové paměti MLC 3D V-NAND (Vertical NAND). Určeny jsou dle tiskové zprávy právě pro SSD.

Samsung doufá, že jeho nové paměti pomohou k rychlejšímu přechodu uživatelů z klasických pevných disků na SSD, což by v překladu mělo znamenat, že by SSD díky nim měly být přinejmenším levnější. Jedná se o již druhou generaci pamětí V-NAND, která využívá celkem 32 vrstev paměťových buněk, které jsou vertikálně propojeny, díky čemuž může jeden výsledný čip nabídnout kapacitu 128 Gb (16 GB).

Nové paměti jsou tedy především o efektivitě. Kapacitu pomůže navýšit nejen vrstvení paměťových buněk na sebe, ale také to, že každá je schopna uložit 3 bity. Oproti klasickým 3bitovým pamětem NAND Flash pak 3bitové V-NAND dle informací Samsungu umožní, aby se z jednoho waferu získaly paměti s celkově více než dvojnásobnou kapacitou.

První generace V-NAND přitom využívala 24 vrstev a byla představena v srpnu minulého roku. O 32vrstevné druhé generaci jsme se mohli dozvědět letos v květnu, ale na ohlášení případných koncových produktů si musíme ještě počkat.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář