www.svethardware.cz
>
>
>

Samsung už vyrábí 3bitové 3D V-NAND Flash

Samsung už vyrábí 3bitové 3D V-NAND Flash
, , aktualita
Společnost Samsung ohlásila, že odstartovala produkci prvních 3bitových pamětí 3D V-NAND Flash, které by se tak mohly již brzo objevit v nových modelech SSD. Jaké vlastnosti tedy tyto paměti nabídnou?
K oblíbeným
reklama
Od společnosti Samsung tak asi zanedlohou můžeme očekávat představení zbrusu nové řady SSD, i když je možné i to, že se nové paměti prostě jen použijí v některé ze stávajících řad. Nicméně jde o vůbec první masově vyráběné 3bitové paměti MLC 3D V-NAND (Vertical NAND). Určeny jsou dle tiskové zprávy právě pro SSD.

Samsung doufá, že jeho nové paměti pomohou k rychlejšímu přechodu uživatelů z klasických pevných disků na SSD, což by v překladu mělo znamenat, že by SSD díky nim měly být přinejmenším levnější. Jedná se o již druhou generaci pamětí V-NAND, která využívá celkem 32 vrstev paměťových buněk, které jsou vertikálně propojeny, díky čemuž může jeden výsledný čip nabídnout kapacitu 128 Gb (16 GB).

Nové paměti jsou tedy především o efektivitě. Kapacitu pomůže navýšit nejen vrstvení paměťových buněk na sebe, ale také to, že každá je schopna uložit 3 bity. Oproti klasickým 3bitovým pamětem NAND Flash pak 3bitové V-NAND dle informací Samsungu umožní, aby se z jednoho waferu získaly paměti s celkově více než dvojnásobnou kapacitou.

První generace V-NAND přitom využívala 24 vrstev a byla představena v srpnu minulého roku. O 32vrstevné druhé generaci jsme se mohli dozvědět letos v květnu, ale na ohlášení případných koncových produktů si musíme ještě počkat.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Xbox Cloud Gaming zamířil na Windows PC a iOS. Jak novinku vyzkoušet? Xbox Cloud Gaming zamířil na Windows PC a iOS. Jak novinku vyzkoušet?
Microsoft zítra spustí webovou aplikaci Xbox Cloud Gaming, která umožní hraní v cloudu také na počítačích s Windows 10 a mobilních zařízeních od Applu. Dostupná bude i v ČR, ale bez pozvánky a předplatného Xbox Game Pass Ultimate se neobejdete.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Patriot uvádí SSD Viper VP4300 s PCIe Gen4 Patriot uvádí SSD Viper VP4300 s PCIe Gen4
Patriot rozšířil nabídku svých SSD o modely VP4300. Ty mají formát M.2 a využívají sběrnice PCIe Gen4 x4. Díky tomu mohou dosahovat velmi vysokých přenosových rychlostí až 7400 MB/s a 800K IOPS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung G9 ani Acer EI491CRG9 nemá DisplayHDR 2000, šlo o podvod Samsung G9 ani Acer EI491CRG9 nemá DisplayHDR 2000, šlo o podvod
VESA (Video Electronics Standards Association) potvrdila, že certifikace DisplayHDR 2000 nemůže být ve specifikacích monitorů Samsung Odyssey G9 ani Acer EI491CRG9, a to jednoduše proto, že neexistuje. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Amazon zrušil MMO hru Lord of the Rings, nedohodl se s Tencentem Amazon zrušil MMO hru Lord of the Rings, nedohodl se s Tencentem
Amazon Game Studios zrušilo další hru. Tentokrát je to online hra na motivy Pána prstenů. Problémem je herní studio Athlon Games, ke kterému má nyní Amazon velmi složitou cestu přes nového vlastníka, firmu Tencent.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Výrobce pamětí už slibuje i DDR5-10000 Výrobce pamětí už slibuje i DDR5-10000
Nástup paměťového standardu DDR5 přinese vítanou možnost opět skokově posunout výkon, respektive reálnou datovou propustnost moderních PC. Nejde jen o efektivní takty, ale právě o nich bude tato aktualita. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře