reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

SAMSUNG vypouští vzorky nových vysoko-kapacitních NAND řešení pro mobilní segment

, , aktualita
SAMSUNG vypouští vzorky nových vysoko-kapacitních NAND řešení pro mobilní segment
Samsung Electronics Co. Ltd., která je kromě svého dobrého postavení s monitory a televizemi i světový leader pokrokových paměťových technologií, dnes oznámila, že poskytne 1 a 2 GB vzorky moviNAND - kombinaci vestavěné NAND flash paměti,...
Samsung Electronics Co. Ltd., která je kromě svého dobrého postavení s monitory a televizemi i světový leader pokrokových paměťových technologií, dnes oznámila, že poskytne 1 a 2 GB vzorky moviNAND - kombinaci vestavěné NAND flash paměti, MMC a základní desky s firmwarem hlavním vůrobcům mobilních telefonů.

Don Barnetson, ředitel pro obchod s flash pamětmi Samsungu komentuje: "MoviNAND řeší dilema, kterému čelí mnoho našich zákazníku, a to, jak vložit velké množství NAND flash paměti do malého prostoru za normované vysokorychlostní rozhraní."MoviNAND vyhovuje všem hlavním architektonickým zájmům návrhářů mobilních přístrojů, kteří mají především nároky na vysokou rychlost, velkou kapacitu a extrémně malou plochu přístroje. MoviNAND je menší než konkurenční zařízení na trhu a využívá vysokého výkonu MMC (multimedia card) rozhraní a poskytuje tak zatím nejrychlejší datový proud v mobilním segmentu na rychlosti 52 MB/s. S moviNAND, která funguje i jako vestavěná paměťová karta, je zbytečné mít externí MMC slot v mobilních zařízeních. Další možností je využití vestavěné flash s vyjímatelnou MMC kartou a povolit tak virtuálně neomezené množství vyšší skladovací kapacity zařízení. Samsung oznámil, že s masovou produkcí moviNAND v 1 a 2 GB velikostech začne ještě tento měsíc. Do konce roku bychom se měli dočkat 512 MB a 4GB verze. Cena zatím oficiálně zveřejněna nebyla.

"Jelikož se zákazníci poohlížejí po větších kapacitách vnitřních pamětí MP3 přehrávačů a multimediálních telefonů, produkty nabízející vysokou NAND kapacitu společně s jednoduchými rozhraními doznají vysoký nárůst poptávky," komentuje Jim Handy, ředitel Nonvolatile Memory Services pro Semico Research. Semico vidí velký potenciál obchodu s NAND pamětmi, včetně moviNAND a podle jejich odhadu s nimi dosáhne roku 2010 celosvětový obchod 4 miliard amerických dolarů.

MoviNAND byla vynalezena spoluprací divize Samsungu pro paměťová zařízení a divizí System LSI.

Zdroj: Samsung
reklama
reklama
reklama
reklama