reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Samsung vyrábí 20nm LPDDR2 s vysokou hustotou dat

, , aktualita
Samsung vyrábí 20nm LPDDR2 s vysokou hustotou dat
Společnost Samsung Electronics oznámila, že začala vyrábět světově první paměti low power double-data-rate 2 (LPDDR2) s kapacitou 4 Gb, a to pomocí 2Xnm technologie. Ještě před rokem přitom zavedla produkci podobných pamětí s využitím 3Xnm...
Samsung vyrábí 20nm LPDDR2 s vysokou hustotou dat
Společnost Samsung Electronics oznámila, že začala vyrábět světově první paměti low power double-data-rate 2 (LPDDR2) s kapacitou 4 Gb, a to pomocí 2Xnm technologie. Ještě před rokem přitom zavedla produkci podobných pamětí s využitím 3Xnm technologie, takže provedla celkem výrazný krok kupředu.

Cílem pro tyto produkty samozřejmě nejsou PC, neboť v této oblasti se uplatňují normální DDR3. Setkat bychom se ale s nimi měli v nových tabletech a chytrých telefonech s výkonnými 4jádrovými procesory, jejichž baterie ocení nižší energetickou náročnost těchto pamětí, stejně jako slibovaný vyšší výkon.

Samsung je také připraven dodávat 2GB čipy tlusté pouze 0,8 mm, které na sebe v jednom pouzdře vrství čtyři paměti 4 Gb LPDDR2. V porovnání s 3Xnm řešením jsou nové čipy tenčí o cca 20 procent. Nabízí přitom propustnost 1066 Mbps.

Dle iSuppli bude podíl 4Gb LPDDR2 na trhu postupně narůstat a na konci tohoto roku má dosáhnout 13 procent ve své kategorii, v dalším roce to bude téměř polovina podílu a v roce 2014 pak 63 %. Máme tu tedy budoucí mainstream.

Zdroj: techPowerUp
reklama
reklama
reklama