reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

SanDisk představil první duální flash disk s konektorem USB typu C

, , aktualita
SanDisk představil první duální flash disk s konektorem USB typu C
Na kongresu MWC (Mobile World Congress) ve španělské Barceloně, který dnes oficiálně začal, představila společnost SanDisk svůj první duální USB flash disk, který disponuje konektorem USB type C.
SanDisk představil první duální flash disk s konektorem USB typu C
SanDisk předpovídá, že v následujícím roce vznikne 1,6 bilionu fotek, z nichž více než 70 % bude pořízeno mobilním zařízením. Také uvedl statistiky, ze kterých vyplývá, že pro většinu uživatelů je důležité přenášet svá data z mobilních zařízení do počítače a že by uvítali nové a jednodušší možnosti takového přenosu.

Přesně za tímto účelem vznikl nový Dual USB Drive. Jedná se o malý flash disk, který má na jednom konci USB typ C a na druhém klasické USB 3.0. Zatím byl představen ve verzi s kapacitou 32 GB, ale lze očekávat i další verze. Dual USB Drive bude spolupracovat s aplikací Memory Zone app, která je dostupná zdarma na Google Play a umožňuje uživatelům snadnou organizaci, synchronizaci či zálohu svých mobilních dat. Aplikace se spustí automaticky po připojení disku k zařízení. Disk by se měl dostat na trh v 2. čtvrtletí letošního roku, nicméně o ceně zatím nepadlo ani slovo. Bezpochyby nejzajímavější vlastností nového flash disku je však přítomnost konektoru USB typu C.Přednosti nového univerzálního konektoru jsou nepopiratelné. Vysokorychlostní datové přenosy s teoretickou rychlostí do 10 Gbps (podle standardu USB 3.1) nebo třeba přenos proudu až 5 A při napětích v rozmezí od 5 do 20 V, což nám dává maximální teoretický příkon 100 W, který lze pohodlně použít pro napájení notebooků či miniPC.

Zatím však není zastoupení konektoru USB typ C nijak slavné. I když přední výrobci základních desek jako Asus, MSI nebo ASRock již začali vybavovat své základní desky porty USB 3.1, samotný konektor typu C je však alespoň zatím přítomen pouze na hrstce vybraných desek.

A situace není lepší ani v mobilním světě, znám prakticky pouze tablet Nokia N1, který typ C konektor již má. Nicméně nástup USB typu C lze teprve očekávat. Před několika málo dny např. Microsoft oznámil podporu USB typ C ve Windows 10.

Zdroj Tom’ s hardware
reklama
reklama
reklama