www.svethardware.cz
>
>
>
>

SanDisk představil první duální flash disk s konektorem USB typu C

SanDisk představil první duální flash disk s konektorem USB typu C
, , aktualita
Na kongresu MWC (Mobile World Congress) ve španělské Barceloně, který dnes oficiálně začal, představila společnost SanDisk svůj první duální USB flash disk, který disponuje konektorem USB type C.
K oblíbeným
reklama
SanDisk předpovídá, že v následujícím roce vznikne 1,6 bilionu fotek, z nichž více než 70 % bude pořízeno mobilním zařízením. Také uvedl statistiky, ze kterých vyplývá, že pro většinu uživatelů je důležité přenášet svá data z mobilních zařízení do počítače a že by uvítali nové a jednodušší možnosti takového přenosu.

Přesně za tímto účelem vznikl nový Dual USB Drive. Jedná se o malý flash disk, který má na jednom konci USB typ C a na druhém klasické USB 3.0. Zatím byl představen ve verzi s kapacitou 32 GB, ale lze očekávat i další verze. Dual USB Drive bude spolupracovat s aplikací Memory Zone app, která je dostupná zdarma na Google Play a umožňuje uživatelům snadnou organizaci, synchronizaci či zálohu svých mobilních dat. Aplikace se spustí automaticky po připojení disku k zařízení. Disk by se měl dostat na trh v 2. čtvrtletí letošního roku, nicméně o ceně zatím nepadlo ani slovo. Bezpochyby nejzajímavější vlastností nového flash disku je však přítomnost konektoru USB typu C.Přednosti nového univerzálního konektoru jsou nepopiratelné. Vysokorychlostní datové přenosy s teoretickou rychlostí do 10 Gbps (podle standardu USB 3.1) nebo třeba přenos proudu až 5 A při napětích v rozmezí od 5 do 20 V, což nám dává maximální teoretický příkon 100 W, který lze pohodlně použít pro napájení notebooků či miniPC.

Zatím však není zastoupení konektoru USB typ C nijak slavné. I když přední výrobci základních desek jako Asus, MSI nebo ASRock již začali vybavovat své základní desky porty USB 3.1, samotný konektor typu C je však alespoň zatím přítomen pouze na hrstce vybraných desek.

A situace není lepší ani v mobilním světě, znám prakticky pouze tablet Nokia N1, který typ C konektor již má. Nicméně nástup USB typu C lze teprve očekávat. Před několika málo dny např. Microsoft oznámil podporu USB typ C ve Windows 10.

Zdroj Tom’ s hardware
reklama
Nejnovější články
Ještě častější aktualizace pro Chrome. Nová verze vyjde každé 4 týdny Ještě častější aktualizace pro Chrome. Nová verze vyjde každé 4 týdny
Google se rozhodl zrychlit aktualizace svého prohlížeče. Novou verzi chce vydávat každé čtyři týdny místo stávajících šesti. Uživatelé se tak mohou těšit na častější novinky. Tato změna začne platit od Chromu 94.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nové Nintendo Switch údajně nabídne OLED displej a podporu 4K Nové Nintendo Switch údajně nabídne OLED displej a podporu 4K
Dlouho očekávaný nový model Nintendo Switch by měl být představen v letošním roce a na trh se dostat nejpozději před Vánoci. Hlavní, ale nikoliv jedinou novinkou se stane 7palcový OLED panel od Samsungu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Microsoft Edge 89 zvyšuje výkon a přináší vertikální karty Microsoft Edge 89 zvyšuje výkon a přináší vertikální karty
Microsoft právě vydal aktualizaci svého prohlížeče Edge, která přináší několik zásadních novinek. Verze 89 zrychluje start o desítky procent a snižuje nároky na výkon. Došlo i na dlouho očekávané vertikální seskupení karet.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Kamery budou v Británii sledovat řidiče házející odpadky z oken Kamery budou v Británii sledovat řidiče házející odpadky z oken
Velká Británie má bohatou historii kamer sledující obyvatele. Doprovodný software slouží k identifikaci lidí a nyní bude využíván ke hledání dalších hříšníků. Cílem budou řidiči, kteří vyhazují odpadky z oken aut.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
GeForce RTX 3080 Ti bude mí také omezený výkon pro těžbu Etherea GeForce RTX 3080 Ti bude mí také omezený výkon pro těžbu Etherea
Jako první s omezením výkonu při těžbě Etherea přišla karta GeForce RTX 3060 a NVIDIA jasně naznačila, že nebude poslední. Nyní už můžeme pomalu mluvit o nástupu RTX 3080 Ti, která má dostat stejné opatření. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů