Sapphire Radeon RX 6900 XT Toxic Limited Edition: crème de la crème

Sapphire Radeon RX 6900 XT Toxic Limited Edition: crème de la crème
, , aktualita
Sapphire Radeon RX 6900 XT Toxic Limited Edition bude zřejmě představovat skutečně to nejlepší, co nabídne pro PC generace Big Navi. Jedná se o omezenou edici karet chlazených i pomocí 360mm AIO vodníku. 
K oblíbeným
reklama
Grafická karta Radeon RX 6900 XT Toxic Limited Edition tak bude představovat přinejmenším to nejlepší z aktuální nabídky firmy Sapphire, který ji ladí do titanové a zlatavě žluté. Stačí tak jen krátký pohled na ni a na její dlouhý radiátor vodního chlazení se třemi ventilátory, aby bylo jasné, že zde to bude o nekompromisním výkonu. 
 

 
Sapphire zde ostatně také navazuje na řadu Toxic, která dostala svůj poslední přírůstek v roce 2016 v podobě Radeon 390X Toxic. Situace na trhu se však změnila, AMD se dostalo opět do hi-endu, a tak i Sapphire uznal za vhodné, že je čas na návrat drahých karet Toxic. Vedle nich by také mohl oživit značku Atomic, ale to se teprve uvidí. 
 
 
Mezi klíčové vlastnosti nové Sapphire Radeon RX 6900 XT Toxic Limited Edition patří krom výkonného vodního/vzduchového chlazení také to, že tu máme na výběr několik režimů. Výchozí je režim Performance, v němž jsou takty Game a Boost nastaveny na 2135 a 2365 MHz s TGP 289 W. Pokud chce někdo šetřit energii a uši, nastaví si Quiet mode, i když ten dle specifikací asi moc šetřivý nebude, neboť jde o 2105 a 2340 MHz při TGP 281 W. Nakonec je tu Toxic Boost s 2400 a 2660 MHz při TGP 332 W, což už je vskutku výrazný posun. 
 
 
Pro své přídavné napájení tato karta potřebuje dva osmipinové plus jeden šestipinový PCIe a využívá 18 fází, z nichž 14 je pro GPU, 2 pro paměti a 2 pro SOC Power. Díky serveru KitGuru se také můžeme podívat na její PCB a nakonec tu máme tabulku s výsledky testů provedených firmou Sapphire, které ukazují schopnosti chlazení. 
 
Režim TGP GPU Edge GPU Junction VRM Paměti Hlučnost
Standard + Toxic Boost 332 W 66 ° C 80 ° C 63,4 ° C 64,9 ° C 36 dB
Výchozí
289 W
60 ° C 72 ° C 67,1 ° C 64 ° C 32 dB
Tichý 281 W 65 ° C 73 ° C 67,5 ° C 72 ° C 30 dB
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ještě častější aktualizace pro Chrome. Nová verze vyjde každé 4 týdny Ještě častější aktualizace pro Chrome. Nová verze vyjde každé 4 týdny
Google se rozhodl zrychlit aktualizace svého prohlížeče. Novou verzi chce vydávat každé čtyři týdny místo stávajících šesti. Uživatelé se tak mohou těšit na častější novinky. Tato změna začne platit od Chromu 94.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nové Nintendo Switch údajně nabídne OLED displej a podporu 4K Nové Nintendo Switch údajně nabídne OLED displej a podporu 4K
Dlouho očekávaný nový model Nintendo Switch by měl být představen v letošním roce a na trh se dostat nejpozději před Vánoci. Hlavní, ale nikoliv jedinou novinkou se stane 7palcový OLED panel od Samsungu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Microsoft Edge 89 zvyšuje výkon a přináší vertikální karty Microsoft Edge 89 zvyšuje výkon a přináší vertikální karty
Microsoft právě vydal aktualizaci svého prohlížeče Edge, která přináší několik zásadních novinek. Verze 89 zrychluje start o desítky procent a snižuje nároky na výkon. Došlo i na dlouho očekávané vertikální seskupení karet.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Kamery budou v Británii sledovat řidiče házející odpadky z oken Kamery budou v Británii sledovat řidiče házející odpadky z oken
Velká Británie má bohatou historii kamer sledující obyvatele. Doprovodný software slouží k identifikaci lidí a nyní bude využíván ke hledání dalších hříšníků. Cílem budou řidiči, kteří vyhazují odpadky z oken aut.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
GeForce RTX 3080 Ti bude mít také omezený výkon pro těžbu Etherea GeForce RTX 3080 Ti bude mít také omezený výkon pro těžbu Etherea
Jako první s omezením výkonu při těžbě Etherea přišla karta GeForce RTX 3060 a NVIDIA jasně naznačila, že nebude poslední. Nyní už můžeme pomalu mluvit o nástupu RTX 3080 Ti, která má dostat stejné opatření. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů