Sapphire uvádí GPRO X070, pasivně chlazený Radeon RX 5700 XT

Sapphire uvádí GPRO X070, pasivně chlazený Radeon RX 5700 XT
, , aktualita
Společnost Sapphire si připravila grafickou kartu s neobvyklým označením GPRO X070, respektive to je neobvyklé právě pro ty, kteří nejsou seznámeni s její dlouho využívanou značkou GPRO. Jedná se o model čipem RX 5700 XT. 
K oblíbeným
reklama
A jak už název karty napovídá, nepůjde zrovna o herní model, i když není důvod, proč bychom si na něm nemohli i zahrát. Primárně jde ale o kartu pro profesionální využití, jak ostatně ukazují následující snímky, kde je celá řada těchto karet v rackovém serveru. 
 
 
Právě to nám napovídá, že samotná karta sice má zcela pasivní chlazení, ovšem bez řádného průtoku vzduchu si přesto nevystačí. Ten v racku zajistí skříňové ventilátory a díky vhodně orientovaným žebrům chladiče karty a provedení skříně by s chlazením neměl být problém, ovšem jiné to může být v běžné ATX skříni, ovšem samozřejmě i tam může být karta vystavena nejlépe přímému ofuku z nasávacího ventilátoru. 
 
 
Nejde ovšem o běžnou kartu určenou do datových center, neboť takové obvykle postrádají obrazové výstupy, jež jsou pro ně ostatně zbytečné. Zde ale najdeme obvyklou výbavu moderních grafických karet, a sice tři DisplayPorty a jeden HDMI. 
 
 
Sapphire GPRO X070 je tedy založen na čipu Radeon RX 5700 XT s 2560 Stream procesory a takty 1605/1755/1905 MHz (v případě výchozího režimu), přičemž i přes zaměření této karty se zmíněný střední takt ve specifikacích označuje jako Game Clock. Výbava paměti je standardní, a to 8 GB GDDR6 na 256bitovém rozhraní a celková spotřeba se má pohybovat pod 180 W. 
 
Ačkoliv je tak tato karta prodávána pod značkou GPRO a v propagačních materiálech ukázána jako součást serverového racku, ve své podstatě jde prostě o další nereferenční model Radeonu RX 5700 XT vybavený velkým hliníkovým pasivem se čtyřmi heatpipe. Ten je ovšem z vrchní strany uzavřený, takže pro efektivní chlazení jej bude nutné opravdu profukovat zboku a je velká otázka, zda by taková karta v ATX sestavě vůbec dokázala správně fungovat. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala