www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Sapphire uvádí miniaturní PC Edge HD 4

Sapphire uvádí miniaturní PC Edge HD 4
, , aktualita
Společnost Sapphire si připravila další verzi svého miniaturního PC Edge, které jsme nedávno testovali ve verzi VS8 s AMD Trinity. Nyní jde o model Edge HD 4 vybavený procesorem Intel Celeron 847, jehož fyzické zpracování jinak ale zůstalo...
K oblíbeným
reklama
Společnost Sapphire si připravila další verzi svého miniaturního PC Edge, které jsme nedávno testovali ve verzi VS8 s AMD Trinity. Nyní jde o model Edge HD 4 vybavený procesorem Intel Celeron 847, jehož fyzické zpracování jinak ale zůstalo stejné jako v předchozích případech, alespoň na první pohled.

Nový Edge HD 4 se může kromě malého těla pochlubit také nízkou spotřebou, která v zátěži činí pouze 30 W. O ty se podělí také 4 GB paměti a 320GB mobilní pevný disk. Samozřejmostí dnes pak už je rozhraní HDMI a nezapomnělo se ani na rozhraní USB 3.0, které zde reprezentuje jeden port a zbylé tři jsou verze 2.0.

Grafický čip se využije integrovaný v procesoru a zbytek výbavy se skládá z Gb Ethernetu, Wi-Fi 802.11b/g/n, konektoru D-Sub a nakonec tu máme audio vstup a výstup (3,5mm jack). Celkové rozměry jsou 193 x 148 x 22 mm a hmotnost 530 gramů. A jako obvykle na toto PC výrobce instaluje pouze FreeDOS, ale podporuje Windows 7 a 8.

Zdroj: TZ Sapphire
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů