www.svethardware.cz
>
>
>

Sapphire uvádí vlastní profi grafiky GPRO E-Series

Sapphire uvádí vlastní profi grafiky GPRO E-Series
, , aktualita
Společnost Sapphire Technology přináší na trh svou vlastní řadu profesionálních grafických karet GPRO E-Series, které jsou určeny také do průmysllového nasazení. V nabídce jsou různě výkonné modely s dostupností od příštího kvartálu.
K oblíbeným
reklama
Společnost Sapphire Technology si pochopitelně nezačala vyrábět vlastní grafické čipy. Jako asi nejznámější partner firem ATI/AMD využívá příslušná GPU, která nyní budou použita na několika kartách určených pro různé nasazení. Sapphire mluví o hraní, kasinech, průmyslových automatizovaných systémech, zdravotnických zařízeních, letectví a kosmonautice nebo i obraně.

Série Sapphire GPRO E vstoupí na trh během příštích měsíců v podobě čtyřmodelů s různým výkonem i konektorovou výbavou. Jako první to bude model Sapphire GPRO E9260 (na fotografiích), nejrychlejší z nových karet, který nabídne výkon 2,5 TFLOPS v single precision díky grafickému čipu z generace Polaris, což odpovídá plně vybavenému čipu Polaris 11. Dále tu bude 8 GB paměti GDDR5 a celkem čtyři obrazové výstupy DisplayPort 1.3. Karta tak zvládne obsloužit 2 displeje s rozlišením 5K na 60 Hz nebo 4 displeje na 4K a 60 Hz. Je tak zřejmé, že výrobci nešlo ani tak moc o výkon, neboť pak by si vybral alespoň GPU úrovně Polaris 10.

Sapphire GPRO E8870 je další model, a to s výkonem 1,5 TFLOPS, který už je založený na AMD Embedded Radeon E8870 GPU, 4 GB paměti GDDR5 a šesti výstupech Mini DisplayPort 1.2. Zvládne tak nakrmit šest displejů na 4K při 60 Hz a využít může kabely se šroubky, které je zajistí proti nechtěnému vypojení. Ani jeden z těchto dvou modelů nemá překročit spotřebu 80 W, takže na jejich chlazení dle výrobce postačí nízký chladič s jedním malým ventilátorem. Oba také podporují DirectGMA pro zápis přímo do paměti GPU a 30bitovou display pipeline.

Dále tu máme Radeon E8860 a GPRO E6465, oběv HHHL podobě (poloviční výška a délka). První z nich dosáhne výkonu 768 GFLOPS a má ve výbavě 4x Mini DisplayPort 1.2, přičemž spotřeba této karty je maximálně 40 W a chlazení stále aktivní. Sapphire GPRO E6465 je už slabounká karta s výkonem 192 GFLOPS a podporou také 4 displejů. Ta už spotřebuje maximálně 30 W a vystačí si s pasivním chlazením.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Xbox Cloud Gaming zamířil na Windows PC a iOS. Jak novinku vyzkoušet? Xbox Cloud Gaming zamířil na Windows PC a iOS. Jak novinku vyzkoušet?
Microsoft zítra spustí webovou aplikaci Xbox Cloud Gaming, která umožní hraní v cloudu také na počítačích s Windows 10 a mobilních zařízeních od Applu. Dostupná bude i v ČR, ale bez pozvánky a předplatného Xbox Game Pass Ultimate se neobejdete.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Patriot uvádí SSD Viper VP4300 s PCIe Gen4 Patriot uvádí SSD Viper VP4300 s PCIe Gen4
Patriot rozšířil nabídku svých SSD o modely VP4300. Ty mají formát M.2 a využívají sběrnice PCIe Gen4 x4. Díky tomu mohou dosahovat velmi vysokých přenosových rychlostí až 7400 MB/s a 800K IOPS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung G9 ani Acer EI491CRG9 nemá DisplayHDR 2000, šlo o podvod Samsung G9 ani Acer EI491CRG9 nemá DisplayHDR 2000, šlo o podvod
VESA (Video Electronics Standards Association) potvrdila, že certifikace DisplayHDR 2000 nemůže být ve specifikacích monitorů Samsung Odyssey G9 ani Acer EI491CRG9, a to jednoduše proto, že neexistuje. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Amazon zrušil MMO hru Lord of the Rings, nedohodl se s Tencentem Amazon zrušil MMO hru Lord of the Rings, nedohodl se s Tencentem
Amazon Game Studios zrušilo další hru. Tentokrát je to online hra na motivy Pána prstenů. Problémem je herní studio Athlon Games, ke kterému má nyní Amazon velmi složitou cestu přes nového vlastníka, firmu Tencent.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Výrobce pamětí už slibuje i DDR5-10000 Výrobce pamětí už slibuje i DDR5-10000
Nástup paměťového standardu DDR5 přinese vítanou možnost opět skokově posunout výkon, respektive reálnou datovou propustnost moderních PC. Nejde jen o efektivní takty, ale právě o nich bude tato aktualita. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře