www.svethardware.cz
>
>
>

Sapphire uvádí vlastní profi grafiky GPRO E-Series

Sapphire uvádí vlastní profi grafiky GPRO E-Series
, , aktualita
Společnost Sapphire Technology přináší na trh svou vlastní řadu profesionálních grafických karet GPRO E-Series, které jsou určeny také do průmysllového nasazení. V nabídce jsou různě výkonné modely s dostupností od příštího kvartálu.
K oblíbeným
reklama
Společnost Sapphire Technology si pochopitelně nezačala vyrábět vlastní grafické čipy. Jako asi nejznámější partner firem ATI/AMD využívá příslušná GPU, která nyní budou použita na několika kartách určených pro různé nasazení. Sapphire mluví o hraní, kasinech, průmyslových automatizovaných systémech, zdravotnických zařízeních, letectví a kosmonautice nebo i obraně.

Série Sapphire GPRO E vstoupí na trh během příštích měsíců v podobě čtyřmodelů s různým výkonem i konektorovou výbavou. Jako první to bude model Sapphire GPRO E9260 (na fotografiích), nejrychlejší z nových karet, který nabídne výkon 2,5 TFLOPS v single precision díky grafickému čipu z generace Polaris, což odpovídá plně vybavenému čipu Polaris 11. Dále tu bude 8 GB paměti GDDR5 a celkem čtyři obrazové výstupy DisplayPort 1.3. Karta tak zvládne obsloužit 2 displeje s rozlišením 5K na 60 Hz nebo 4 displeje na 4K a 60 Hz. Je tak zřejmé, že výrobci nešlo ani tak moc o výkon, neboť pak by si vybral alespoň GPU úrovně Polaris 10.

Sapphire GPRO E8870 je další model, a to s výkonem 1,5 TFLOPS, který už je založený na AMD Embedded Radeon E8870 GPU, 4 GB paměti GDDR5 a šesti výstupech Mini DisplayPort 1.2. Zvládne tak nakrmit šest displejů na 4K při 60 Hz a využít může kabely se šroubky, které je zajistí proti nechtěnému vypojení. Ani jeden z těchto dvou modelů nemá překročit spotřebu 80 W, takže na jejich chlazení dle výrobce postačí nízký chladič s jedním malým ventilátorem. Oba také podporují DirectGMA pro zápis přímo do paměti GPU a 30bitovou display pipeline.

Dále tu máme Radeon E8860 a GPRO E6465, oběv HHHL podobě (poloviční výška a délka). První z nich dosáhne výkonu 768 GFLOPS a má ve výbavě 4x Mini DisplayPort 1.2, přičemž spotřeba této karty je maximálně 40 W a chlazení stále aktivní. Sapphire GPRO E6465 je už slabounká karta s výkonem 192 GFLOPS a podporou také 4 displejů. Ta už spotřebuje maximálně 30 W a vystačí si s pasivním chlazením.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál? Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál?
Dobře víme, že rover NASA Perseverance se trefil na předem určené místo přistání v kráteru Jezeru, ovšem kde to přesně je? Na to se můžeme nyní podívat i díky tomu, že si rover i další části sestupového zařízení našla družice TGO. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů