Scythe uvádí novou verzi CPU chladiče Ninja

Scythe uvádí novou verzi CPU chladiče Ninja
, , aktualita
Řada procesorových chladičů Ninja od společnosti Scythe je velmi oblíbená už od první verze. Poslední model Ninja 3 byl představen téměř před pěti lety, takže je už čas na to, aby na trh přišel nový model - Ninja 4.
K oblíbeným
reklama
Scythe Ninja 3 byl představen v červenci roku 2010 a šlo o kvalitního následovníka předchozích modelů, který využívá dokonce osm duálních heatpipe rozprostírající se ve velké mase hliníkových žeber. Scythe Ninja 3 se doposud prodává ve své původní verzi i v revizi B a seženeme jej již za cenu mírně nad 1000 Kč.

Scythe Ninja 4 je tedy nová verze, která byla trošku odlehčena. Namísto osmi heatpipe, které jsou v základně umístěny ve dvou patrech, má "pouze" šest 6mm heatpipe a všechny jsou uloženy vedle sebe v jedné úrovni. Takový počet duálních heatpipe ale bude naprosto stačit, však jsou dobře rozprostřena v ploše žeber, která mají jako obvykle čtvercový tvar se zářezy. Tyto zářezy ale už nejsou diagonální a neoddělují žebroví na čtyři samostatné části, díky čemuž by celkový chladič měl být pevnější. Uprostřed vrchního žebra můžeme vidět shruriken našeho ninjy.

Celkové rozměry Ninjy 4 jsou 130 x 130 x 155 mm a na každou jeho stranu můžeme umístit ventilátor, takže se v případě socketů AMD vůbec nemusíme starat o to, v jaké orientaci lze chladič nainstalovat. S výchozí výbavou jednoho ventilátoru chladič váží 900 gramů, ovšem pokud jej vynecháme, budeme moci chladit až 65W procesory. Mezi ty už dávno patří i výkonná čtyřjádrová Core i7 a co se týče nadcházející generace Skylake, můžeme předpokládat, že TDP 65 W pokryje téměř desktopové procesory (s výjimkou Core i7 Extreme a odemčených K verzí).

Mezi podporované sockety patří LGA2011v3, LGA1366, LGA115x, AM3+ a FM2+ a co se týče dodávaného ventilátoru, jde o Scythe Hayabusa 120 PWM, který se točí v rozmezí 300 a 1500 RPM při hlučnosti 12,5 až 29,5 dBA a výkonu 12,9 až 84,6 CFM. Nejdříve se Scythe 4 dostane na domovský japonský trh.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek
Jistě vám neunikly dvě smrtelné nehody Boeingu 737 MAX 8 v poslední době, při kterých dohromady zemřelo téměř 350 lidí. Mohly za ně peníze. Aerolinky totiž šetřily a nepřiplatily si za důležitou bezpečnostní výbavu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu
Na internetu se dnes streamuje všechno. Dva Korejci se tak rozhodli, že budou šmírovat hotelové hosty a do mnoha hotelů po Jižní Koreji instalovali tajné kamery, kterými natáčeli hosty a záznamy prodávali na internetu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps
Viceprezident Googlu Phil Harrison se více rozpovídal o novém projektu streamování her Google Stadia. Mnozí si dělají obavy o nutné internetové připojení. Dle Harrisona by si hráči měli vystačit s 30Mbps připojením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac
Microsoft nevyvíjí software pouze pro svou vlastní platformu, ale i pro ty konkurenční. Jeho antivir Windows Defender ATP tak přišel o slůvko Windows v názvu a nyní je k dispozici i pro systém Apple macOS.
22.3.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících
Boj o první místo v počtu sledujících na YouTube se stal naprostou zvráceností. Fanoušci youtubera PewDiePie hackují tiskárny i chytré televize. Nyní jeden z nich udělal ransomware, který odemkne data tehdy, když PewDiePie získá 100 milionů sledujících.
22.3.2019, aktualita, Milan Šurkala