Scythe uvádí novou verzi CPU chladiče Ninja

Scythe uvádí novou verzi CPU chladiče Ninja
, , aktualita
Řada procesorových chladičů Ninja od společnosti Scythe je velmi oblíbená už od první verze. Poslední model Ninja 3 byl představen téměř před pěti lety, takže je už čas na to, aby na trh přišel nový model - Ninja 4.
K oblíbeným
reklama
Scythe Ninja 3 byl představen v červenci roku 2010 a šlo o kvalitního následovníka předchozích modelů, který využívá dokonce osm duálních heatpipe rozprostírající se ve velké mase hliníkových žeber. Scythe Ninja 3 se doposud prodává ve své původní verzi i v revizi B a seženeme jej již za cenu mírně nad 1000 Kč.

Scythe Ninja 4 je tedy nová verze, která byla trošku odlehčena. Namísto osmi heatpipe, které jsou v základně umístěny ve dvou patrech, má "pouze" šest 6mm heatpipe a všechny jsou uloženy vedle sebe v jedné úrovni. Takový počet duálních heatpipe ale bude naprosto stačit, však jsou dobře rozprostřena v ploše žeber, která mají jako obvykle čtvercový tvar se zářezy. Tyto zářezy ale už nejsou diagonální a neoddělují žebroví na čtyři samostatné části, díky čemuž by celkový chladič měl být pevnější. Uprostřed vrchního žebra můžeme vidět shruriken našeho ninjy.

Celkové rozměry Ninjy 4 jsou 130 x 130 x 155 mm a na každou jeho stranu můžeme umístit ventilátor, takže se v případě socketů AMD vůbec nemusíme starat o to, v jaké orientaci lze chladič nainstalovat. S výchozí výbavou jednoho ventilátoru chladič váží 900 gramů, ovšem pokud jej vynecháme, budeme moci chladit až 65W procesory. Mezi ty už dávno patří i výkonná čtyřjádrová Core i7 a co se týče nadcházející generace Skylake, můžeme předpokládat, že TDP 65 W pokryje téměř desktopové procesory (s výjimkou Core i7 Extreme a odemčených K verzí).

Mezi podporované sockety patří LGA2011v3, LGA1366, LGA115x, AM3+ a FM2+ a co se týče dodávaného ventilátoru, jde o Scythe Hayabusa 120 PWM, který se točí v rozmezí 300 a 1500 RPM při hlučnosti 12,5 až 29,5 dBA a výkonu 12,9 až 84,6 CFM. Nejdříve se Scythe 4 dostane na domovský japonský trh.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Phoronix: záplatované Intely ztratily pětinásobek výkonu v porovnání s AMD Phoronix: záplatované Intely ztratily pětinásobek výkonu v porovnání s AMD
Server Phoronix se zaměřil na to, jak s výkonem procesorů Intel a AMD zamávaly veškeré záplaty proti chybám od té doby, co se objevil Spectre a Meltdown. Ukázalo se, že řeči o dopadu především na výkon CPU Intel nejsou přehnané. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Co nabídne sada AMD X570? Máme tu neoficiální diagram Co nabídne sada AMD X570? Máme tu neoficiální diagram
Už se můžeme spolehnout na to, že zbrusu nová čipová sada AMD X570 bude potřebovat výkonnější chlazení, než na jaké jsme si za poslední roky zvykli. Čím se nám ale za to odmění, to ukáže diagram od ChipHell. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD se po čtyřech letech vrací do Fortune 500 AMD se po čtyřech letech vrací do Fortune 500
AMD v roce 2015 vypadlo z žebříčku Fortune 500, který čítá pět set nejlepších společností z USA s ohledem na jejich tržby. Jde tak o přesně danou posloupnost firem a není divu, že AMD v ní před čtyřmi lety výrazně kleslo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Kingston uvádí svá nejlepší SSD KC2000 Kingston uvádí svá nejlepší SSD KC2000
Kingston si připravil svou novou vlajkovou řadu SSD pro rozhraní M.2, a sice KC2000. Založena je na nových 96vrstvých pamětech s buňkami TLC a slibuje maximální datovou propustnost 3200 MB/s.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sapphire: očekávejme výkonné Navi i za 500 USD Sapphire: očekávejme výkonné Navi i za 500 USD
Zástupce společnosti Sapphire, dlouholetého AIB partnera firem ATi a následně AMD, si trošku pustil pusu na špacír a prozradil něco o tom, co můžeme očekávat od připravovaných grafických karet s GPU Navi.
Dnes, aktualita, Jan Vítek