Scythe uvádí novou verzi CPU chladiče Ninja

Scythe uvádí novou verzi CPU chladiče Ninja
, , aktualita
Řada procesorových chladičů Ninja od společnosti Scythe je velmi oblíbená už od první verze. Poslední model Ninja 3 byl představen téměř před pěti lety, takže je už čas na to, aby na trh přišel nový model - Ninja 4.
reklama
Scythe Ninja 3 byl představen v červenci roku 2010 a šlo o kvalitního následovníka předchozích modelů, který využívá dokonce osm duálních heatpipe rozprostírající se ve velké mase hliníkových žeber. Scythe Ninja 3 se doposud prodává ve své původní verzi i v revizi B a seženeme jej již za cenu mírně nad 1000 Kč.

Scythe Ninja 4 je tedy nová verze, která byla trošku odlehčena. Namísto osmi heatpipe, které jsou v základně umístěny ve dvou patrech, má "pouze" šest 6mm heatpipe a všechny jsou uloženy vedle sebe v jedné úrovni. Takový počet duálních heatpipe ale bude naprosto stačit, však jsou dobře rozprostřena v ploše žeber, která mají jako obvykle čtvercový tvar se zářezy. Tyto zářezy ale už nejsou diagonální a neoddělují žebroví na čtyři samostatné části, díky čemuž by celkový chladič měl být pevnější. Uprostřed vrchního žebra můžeme vidět shruriken našeho ninjy.

Celkové rozměry Ninjy 4 jsou 130 x 130 x 155 mm a na každou jeho stranu můžeme umístit ventilátor, takže se v případě socketů AMD vůbec nemusíme starat o to, v jaké orientaci lze chladič nainstalovat. S výchozí výbavou jednoho ventilátoru chladič váží 900 gramů, ovšem pokud jej vynecháme, budeme moci chladit až 65W procesory. Mezi ty už dávno patří i výkonná čtyřjádrová Core i7 a co se týče nadcházející generace Skylake, můžeme předpokládat, že TDP 65 W pokryje téměř desktopové procesory (s výjimkou Core i7 Extreme a odemčených K verzí).

Mezi podporované sockety patří LGA2011v3, LGA1366, LGA115x, AM3+ a FM2+ a co se týče dodávaného ventilátoru, jde o Scythe Hayabusa 120 PWM, který se točí v rozmezí 300 a 1500 RPM při hlučnosti 12,5 až 29,5 dBA a výkonu 12,9 až 84,6 CFM. Nejdříve se Scythe 4 dostane na domovský japonský trh.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
3D tisk: jak funguje a kde začít? 3D tisk: jak funguje a kde začít?
Tisk 3D modelů byl ještě nedávno okrajovou technologií pro nadšence. V posledních letech se však dostává do všech odvětví. Tisknou se díly do letadel, aut nebo dočasné zubní náhrady. Jaké jsou technologie 3D tisku?
Dnes, článek, redakce SHW
Výzkumníci přišli s parou poháněnou vesmírnou sondou. Opravdu Výzkumníci přišli s parou poháněnou vesmírnou sondou. Opravdu
Věk páry může být možná oficiálně za námi, ale sonda WINE ukazuje, že se i tak může dostat do kosmického věku a navíc do kosmu samotného. Jedná se navíc o prototyp zařízení, které by si mohlo samo doplňovat palivo. Tedy spíše vařivo.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Firefox 69 ve výchozím nastavení vypne Adobe Flash Firefox 69 ve výchozím nastavení vypne Adobe Flash
Adobe Flash skomírá, ale stále je mezi námi a prohlížeče postupně upouštějí od jeho podpory, ve výchozím nastavení jej blokují a podobně. To se brzy stane i u Firefoxu, který jej plánuje běžně nezobrazovat od verze Firefox 69.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
3D tisk může být stonásobně rychlejší díky pryskyřici tvrzené světlem 3D tisk může být stonásobně rychlejší díky pryskyřici tvrzené světlem
Hned na úvod je třeba upřesnit, že máme na mysli klasický 3D tisk, oproti němuž by nová metoda měla být stokrát rychlejší. To znamená postupné nanášení roztaveného plastu pomocí trysek. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
In Win ukázal svou "supervěž" 928 In Win ukázal svou "supervěž" 928
Na CES 2019 byla k vidění také počítačová skříň 928 Super Tower od společnosti In Win, na niž se nyní v krátkosti podíváme. Název naznačuje, že by mělo jít o masivní skříň pro náročné uživatele. 
Včera, aktualita, Jan Vítek