Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

SDHC UltimateXX od Kingstonu: rychlost za rozumnou cenu

9.1.2011, Michal Srna, aktualita
SDHC UltimateXX od Kingstonu: rychlost za rozumnou cenu
Po nedávno představených profesionálních paměťových kartách společností Lexar a SanDisk s astronomickou cenou nechtěl zůstat pozadu ani další z velkých výrobců karet - společnost Kingston. Před pár dny představila na veletrhu CES 2011 novou...
Po nedávno představených profesionálních paměťových kartách společností Lexar a SanDisk s astronomickou cenou nechtěl zůstat pozadu ani další z velkých výrobců karet - společnost Kingston.

Před pár dny představila na veletrhu CES 2011 novou řadu SDHC paměťových karet s označením UltimateXX 233x a podporou UHS-I. Jedná se o doposud nejrychlejší třídu SD karet, která splňuje veškeré požadavky pro nahrávání HD videa či sekvenčního snímání ve vysokém rozlišení.


Kingston SDHC UHS-I UltimateXX 233x budou dostupné v kapacitách 8, 16 a 32 GB

Výkon SDHC UHS-I (ultra high-speed bus interface) karet je navíc optimalizován při použití v UHS-I kompatibilních zařízeních, i přesto, že karty jsou zpětně kompatibilní s rychlostními třídami Class 4, 6 a 10.

Díky podpoře UHS-I rychlostní třídy spadá tento typ karet do kategorie 233x a nabízí maximální možnou rychlost čtení úctyhodných 60 MB/s a rychlost zápisu 35 MB/s. Karty mají zabudovanou ochranu proti ztrátě dat při zápisu a výrobce na ně nabízí standardně doživotní záruku.

Kingston SDHC UHS-I UltimateXX karty mohou pracovat v rozmezí teplot -25°C až 85°C. 8GB varianta bude dostupná koncem tohoto měsíce za příznivou cenu $70 (1300 Kč) a ostatní kapacity za ceny již značně vyšší: 16 GB - $180 (3200 Kč) a 32 GB - $350 (6600 Kč).

Zdroj: www.dpreview.com