SDHC UltimateXX od Kingstonu: rychlost za rozumnou cenu

SDHC UltimateXX od Kingstonu: rychlost za rozumnou cenu
, , aktualita
Po nedávno představených profesionálních paměťových kartách společností Lexar a SanDisk s astronomickou cenou nechtěl zůstat pozadu ani další z velkých výrobců karet - společnost Kingston. Před pár dny představila na veletrhu CES 2011 novou...
K oblíbeným
reklama
Po nedávno představených profesionálních paměťových kartách společností Lexar a SanDisk s astronomickou cenou nechtěl zůstat pozadu ani další z velkých výrobců karet - společnost Kingston.

Před pár dny představila na veletrhu CES 2011 novou řadu SDHC paměťových karet s označením UltimateXX 233x a podporou UHS-I. Jedná se o doposud nejrychlejší třídu SD karet, která splňuje veškeré požadavky pro nahrávání HD videa či sekvenčního snímání ve vysokém rozlišení.


Kingston SDHC UHS-I UltimateXX 233x budou dostupné v kapacitách 8, 16 a 32 GB

Výkon SDHC UHS-I (ultra high-speed bus interface) karet je navíc optimalizován při použití v UHS-I kompatibilních zařízeních, i přesto, že karty jsou zpětně kompatibilní s rychlostními třídami Class 4, 6 a 10.

Díky podpoře UHS-I rychlostní třídy spadá tento typ karet do kategorie 233x a nabízí maximální možnou rychlost čtení úctyhodných 60 MB/s a rychlost zápisu 35 MB/s. Karty mají zabudovanou ochranu proti ztrátě dat při zápisu a výrobce na ně nabízí standardně doživotní záruku.

Kingston SDHC UHS-I UltimateXX karty mohou pracovat v rozmezí teplot -25°C až 85°C. 8GB varianta bude dostupná koncem tohoto měsíce za příznivou cenu $70 (1300 Kč) a ostatní kapacity za ceny již značně vyšší: 16 GB - $180 (3200 Kč) a 32 GB - $350 (6600 Kč).

Zdroj: www.dpreview.com
reklama
Nejnovější články
Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3 Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3
Rozhraní Thunderbolt ve verzi 3 i 4 nabízí propustnost 40 Gb/s, čili v tomto ohledu mezigenerační pokrok nic nového nenabídl, ale právě vyvíjená verze Thunderbolt 5 by už díky PAM3 měla propustnost zdvojnásobit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy
Pokud bychom měli brát naši Sluneční soustavu jako vzor, byl by systém hvězdy COCONUTS-2 velice neobvyklý. Zahrnuje totiž velkou planetu, která obíhá daleko za hranicí, již u nás považujeme za okraj soustavy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung chce rozšiřovat výrobu, a zvedá proto ceny svých čipů Samsung chce rozšiřovat výrobu, a zvedá proto ceny svých čipů
Obvykle neslýcháme o tom, že by výrobci čipů zvedali ceny svých produktů kvůli tomu, aby mohli financovat rozšíření svých výrobních kapacit. V Samsung Foundry se ale k tomuto kroku nyní rozhodli, takže co konkrétního plánují?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Gigabyte nabízí 1200W zdroj s integrovaným LCD displejem Gigabyte nabízí 1200W zdroj s integrovaným LCD displejem
Tam, kde obvykle na počítačovém napájecím zdroji najdeme jen štítek se specifikacemi a dalšími údaji, má model Gigabyte AORUS P1200W rovnou barevný LCD displej. K čemu nám tak asi může být? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Palit varuje: karty používané pro těžbu ztrácí každý rok 10% výkonu Palit varuje: karty používané pro těžbu ztrácí každý rok 10% výkonu
Společnost Palit Microsystems varuje zákazníky, kteří uvažují o koupi grafické karty z druhé ruky a klidně od těžařů kryptoměn. Takové karty prý ztrácí kolem 10 procent výkonu každý rok. Skutečně je tomu tak?
Dnes, aktualita, Jan Vítek7 komentářů