www.svethardware.cz
>
>
>
>

Seagate chystá velice rychlé SSD: až 10 GB/s

Seagate chystá velice rychlé SSD: až 10 GB/s
, , aktualita
Společnost Seagate se nikdo do oblasti SSD moc nemontovala, ale nyní se do toho chystá pořádně obout a představit SSD, jež nabídne bezkonkurenčně nejvyšší výkon. Mluví se totiž o přenosových rychlostech až 10 GB/s.
K oblíbeným
reklama
Seagate zatím nezveřejnil fotografie hotového produktu, jen obrázky ukazující rozmístění prvků na kartě pro rozhraní PCI Express. Z toho ale můžeme leccos vyčíst, ale v prvé řadě se podívejme na to, co o novém SSD říká samotný výrobce.

Společnost Seagate především říká, že půjde o dvě verze, a to výkonnější pro PCI Express x16 s plným výkonem 10 GB/s a pak tu bude o něco slabší s PCI Express x8 se 6,7 GB/s. Obě již mají být připraveny pro konečnou produkci a zákazníci si je budou moci koupit v průběhu letošního léta. Zaměřeny jsou tedy především firmy provozující vysokorychlostní úložiště.

Nová SSD Seagate staví na specifikacích Open Compute Project (OCP), takže se budou přímo hodit pro datová centra, jaká provozuje například společnost Facebook. Výhodou OCP má být především to, že snižují nároky na energii, čímž drží nízko náklady na vlastnictví. Seagate také říká, že jeho novinky budou pracovat s jakýmkoliv systémem, který má příslušné fyzické rozhraní a podporuje protokol NVMe (Non-Volatile Memory Express). Čili nebude problém je instalovat ani do klasických PC. Seagate již uvolnil řadu kusů svých nových SSD pro testování vybranými partnery a chce je oficiálně představit dnes a zítra na Open Compute Project Summit 2016 v San Jose.

Co nám ale o nich odhalí zveřejněný obrázek? Na něm můžeme zcela jasně identifikovat čtyři karty pro rozhraní M.2, takže už je naprosto jasné, odkud vítr vane. Princip je tedy zřejmý, půjde o obdobu RAID 0 pracujícího se čtyřmi SSD, jejichž výkon tak bude spřažen dohromady. Dnes můžeme již běžně koupit SSD pro M.2 a jeho čtyři linky PCI Express 3.0 i s podporou NVMe. Jde například o Samsung SSD 950 Pro dosahující datové propustnosti až 2500 MB/s (sekvenční čtení). Spojením kapacit a výkonu čtyř takových SSD tedy může poměrně snadno vzniknout úložné zařízení, jaké si chystá Seagate.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál? Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál?
Dobře víme, že rover NASA Perseverance se trefil na předem určené místo přistání v kráteru Jezeru, ovšem kde to přesně je? Na to se můžeme nyní podívat i díky tomu, že si rover i další části sestupového zařízení našla družice TGO. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů