www.svethardware.cz
>
>
>
>

Seagate přepracuje své rodiny pevných disků Barracuda

Seagate přepracuje své rodiny pevných disků Barracuda
, , aktualita
Zatímco Western Digital a jiní výrobci zainteresovaní ve výrobě pevných disků nyní mají problémy, Seagate Technology si klidně uvádí na trh novou rodinu desktopových pevných disků. Chystá se totiž zrušit výrobu řady Barracuda Green a oživit...
K oblíbeným
reklama
Zatímco Western Digital a jiní výrobci zainteresovaní ve výrobě pevných disků nyní mají problémy, Seagate Technology si klidně uvádí na trh novou rodinu desktopových pevných disků. Chystá se totiž zrušit výrobu řady Barracuda Green a oživit řadu Barracuda XT, což znamená, že všechny desktopové disky od Seagate budou mít otáčky 7200 RPM.

Barracuda Green z trhu tedy zmizí do února příštího roku a nahradí je řada Barracuda XT, která bude kromě 7200otáčkových ploten obsahovat také 4 GB a více paměti NAND Flash. Budeme je tedy moci označovat za hybridní pevné disky.

Krom toho se Seagate chystá oprášit klasické Barracudy a uvést na trh nové modely s kapacitami od 250 GB do 3 TB, které prý již proudí na trh, kde mají být fyzicky k dispozici v polovině tohoto měsíce. Jedná se o 3,5" disky s rozhraním SATA 6 Gbps, otáčkami 7200 RPM a také 16 MB (250GB, 320GB, 500GB) nebo 64 MB (750GB, 1TB, 1.5TB, 2TB, 3TB) paměti cache.

Ceny 1TB, 2TB a 3TB verzí mají stát 72, 106 a 180 USD, ovšem vzhledem k vývoji cen disků, které za poslední dny právě kvůli problémům firem se zatopenými továrnami v Thajsku vzrostly i více než na dvojnásobek, tomu bude asi trošku jinak.

Zdroj: TCM
reklama
Nejnovější články
DJI FPV: ovládejte dron z pohledu první osoby s rychlostí až 140 km/h DJI FPV: ovládejte dron z pohledu první osoby s rychlostí až 140 km/h
DJI uvedlo nový dron FPV. Ten nabízí možnost ovládání dronu pomocí brýlí FPV Goggles V2 s velmi nízkými latencemi. Působivá je také maximální rychlost stroje, která může dosahovat až 140 km/h.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Vnitřní Mongolsko zakázalo těžbu kryptoměn Vnitřní Mongolsko zakázalo těžbu kryptoměn
V oblasti Vnitřního Mongolska už nebude možné legálním způsobem těžit kryptoměny, o čemž nedávno rozhodla vláda tohoto autonomního regionu Čínské lidové republiky. Těžaři se tak budou muset přesunout jinam. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TSMC má dle analytiků ještě letos zdvojnásobit kapacitu 5nm procesu TSMC má dle analytiků ještě letos zdvojnásobit kapacitu 5nm procesu
Obecně by se dalo očekávat, že nástup nových pokročilejších procesů bude stále pomalejší, ale tak tomu není a dá se říci, že je to do velké míry zásluha již konečně dostupné technologie EUVL. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Programátor rozběhal těžbu Etherea na Apple M1, nemá to však smysl Programátor rozběhal těžbu Etherea na Apple M1, nemá to však smysl
Těžba kryptoměn je dnes lákavá pro mnoho lidí stejně jako obchodování s nimi. Programátor Yifan Gu zkusil, zda by něco takového bylo možné i na novém procesoru Apple M1. A možné to opravdu je.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Asus má v nabídce první desku s AMD B550 a Thunderbolt 4 Asus má v nabídce první desku s AMD B550 a Thunderbolt 4
Společnost Asus se přihlásila se základní deskou ProART B550-Creator, která jako první model s čipovou sadou AMD B550 nabízí rozhraní Thunderbolt 4. Dostupná bude ovšem až od příštího měsíce. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek