Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Seagate přepracuje své rodiny pevných disků Barracuda

2.11.2011, Jan Vítek, aktualita
Seagate přepracuje své rodiny pevných disků Barracuda
Zatímco Western Digital a jiní výrobci zainteresovaní ve výrobě pevných disků nyní mají problémy, Seagate Technology si klidně uvádí na trh novou rodinu desktopových pevných disků. Chystá se totiž zrušit výrobu řady Barracuda Green a oživit...
Zatímco Western Digital a jiní výrobci zainteresovaní ve výrobě pevných disků nyní mají problémy, Seagate Technology si klidně uvádí na trh novou rodinu desktopových pevných disků. Chystá se totiž zrušit výrobu řady Barracuda Green a oživit řadu Barracuda XT, což znamená, že všechny desktopové disky od Seagate budou mít otáčky 7200 RPM.

Barracuda Green z trhu tedy zmizí do února příštího roku a nahradí je řada Barracuda XT, která bude kromě 7200otáčkových ploten obsahovat také 4 GB a více paměti NAND Flash. Budeme je tedy moci označovat za hybridní pevné disky.

Krom toho se Seagate chystá oprášit klasické Barracudy a uvést na trh nové modely s kapacitami od 250 GB do 3 TB, které prý již proudí na trh, kde mají být fyzicky k dispozici v polovině tohoto měsíce. Jedná se o 3,5" disky s rozhraním SATA 6 Gbps, otáčkami 7200 RPM a také 16 MB (250GB, 320GB, 500GB) nebo 64 MB (750GB, 1TB, 1.5TB, 2TB, 3TB) paměti cache.

Ceny 1TB, 2TB a 3TB verzí mají stát 72, 106 a 180 USD, ovšem vzhledem k vývoji cen disků, které za poslední dny právě kvůli problémům firem se zatopenými továrnami v Thajsku vzrostly i více než na dvojnásobek, tomu bude asi trošku jinak.

Zdroj: TCM