www.svethardware.cz
>
>
>
>

Seagate redukuje záruční lhůtu u některých disků na tři roky

Seagate redukuje záruční lhůtu u některých disků na tři roky
, , aktualita
Největší výrobce pevných disků na světě, společnost Seagate, se rozhodla zredukovat záruční lhůtu u některých pevných disků, které dodává distributorům i výrobcům počítačů, na tři roky. Dosud poskytovaná pětiletá záruka zůstane pro enterprise...
reklama
Největší výrobce pevných disků na světě, společnost Seagate, se rozhodla zredukovat záruční lhůtu u některých pevných disků, které dodává distributorům i výrobcům počítačů, na tři roky.Dosud poskytovaná pětiletá záruka zůstane pro enterprise modely a některé modely Seagate a Maxtor určené pro prodej běžným zákazníkům. Ostatní desktopové a notebookové modely včetně disků pro konzumní elektroniku dostanou již záruku jen tříletou.

Seagate to zdůvodňuje svou statistikou, dle níž bylo 95 procent disků reklamováno do tří let, takže se kvůli tomu tato firma rozhodla svou nabídku záruk strukturovat, aby měla u svých vyšších produktových řad čím zaujmout. Ovšem důvod může být také někde jinde, na což upozorňuje server X-bit labs tím, že výrobci pevných disků v posledním negativním období PC průmyslu (2001 - 2002) také redukovali záruční lhůty. To ale samo o sobě samozřejmě nic nedokazuje.

Zdroj: X-bit labs
reklama
Nejnovější články
Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka
Stejně jako v případě pamětí DRAM si mohou výrobci stěžovat na nízkou poptávku zákazníků po pamětech NAND Flash. Jejich prodeje se na konci minulého roku propadly a z toho bychom měli těžit právě my, zákazníci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Izraelci odstartovali na Měsíc, využili Falcon 9 a služby NASA Izraelci odstartovali na Měsíc, využili Falcon 9 a služby NASA
Izraelská společnost SpaceIL v noci na dnešek uskutečnila svůj záměr vyslat na Měsíc přistávací modul a k tomu využila služeb společnosti SpaceX a komunikační podporu pak zajistí americká NASA. Pro izraelský program to tak je velká premiéra. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Consumer Reports už nedoporučuje Teslu Model 3, je nespolehlivá Consumer Reports už nedoporučuje Teslu Model 3, je nespolehlivá
Consumer Reports opět mění status doporučení elektromobilu Tesla Model 3. Ten už jednou toto doporučení ztratil, aby ho po opravě získal zpět. Vypadá to však, že spolehlivost a kvalita Modelu 3 nejsou úplně OK, a tak doporučení opět ztrácí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel zve lidi, aby se v rámci "Odysey" zúčastnili vývoje jeho GPU Intel zve lidi, aby se v rámci "Odysey" zúčastnili vývoje jeho GPU
Raja Koduri nedávno zval šikovné vývojáře do svého týmu a sliboval jim, že nebudou prostě jen pracovat, ale stanou se součástí hnutí. Nyní něčím podobným Intel láká i širokou veřejnost, a to na "The Odyssey". 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
InSight už zasílá pravidelné zprávy o počasí na Marsu InSight už zasílá pravidelné zprávy o počasí na Marsu
Přistávací modul InSight, který se vydal prozkoumat ze své stacionární pozice Mars, už poskytuje denní přehledy o počasí, a to pochopitelně týkající se Elysium Planitia, kde se nachází. Naposledy se teploty vyšplhaly na ještě snesitelných -13 °C.
Dnes, aktualita, Jan Vítek