Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Seagate uvádí kolmý zápis i do oblasti 3,5" disků, prozatím pro řadu Cheetah

18.4.2006, Milan Šurkala, aktualita
Seagate uvádí kolmý zápis i do oblasti 3,5" disků, prozatím pro řadu Cheetah
Řada serverových disků Seagate Cheetah byla inovována, novinkou jsou modely 15K.5, které poprvé do oblasti 3,5" pevných disků přinášejí kolmý zápis. Ten byl doposud k vidění pouze u menších disků pro notebooky. Pevné disky disponují neuvěřitelnými...
Řada serverových disků Seagate Cheetah byla inovována, novinkou jsou modely 15K.5, které poprvé do oblasti 3,5" pevných disků přinášejí kolmý zápis. Ten byl doposud k vidění pouze u menších disků pro notebooky.Pevné disky disponují neuvěřitelnými 15000 otáčkami za minutu, což se promítá do velmi nízkých průměrných latencí a rovněž velmi vysokých přenosových rychlostí. Ta totiž vzrostla z maximálních 96MB/s na neuvěřitelných 125MB/s.

Disky mají 8MB cache a rovněž byla zvýšena kapacita. Budou k dispozici 73GB a 147GB disky, zde se nic nemění, novinkou jsou ale 300GB verze. Rovněž je v nabídce trojice možných rozhraní, Serial Attached SCSI  (SAS), Ultra320 SCSI a  4Gb/s Fibre Channel.

Potěší také slušná spolehlivost, střední doba mezi poruchami MTBF činí stále 1,4 milionu hodin. Na trhu se objeví v červnu, ale jedno je jisté. Rozhodně nebudou levnou záležitostí, jen se podívejte kolik stojí "obyčejné" 10000rpm disky Western Digital Raptor.

Zdroj: www.bit-tech.net, www.xbitlabs.com, www.seagate.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.