reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia
5.3.2020, Milan Šurkala, aktualita
Do nabídky počítačových zdrojů společnosti Seasonic se dostaly tři nové pasivně chlazené zdroje Prime. Máme tu levnější modely PX-450 a PX-500, naopak vlajkovou lodí pasivních verzí se stane nová TX-700.
Bison (692) | 5.3.202022:42
riešenie ktoré zapína vetrák až pri vysokom zaťažení je lepšie , pri vysokej teplote v bedni ,alebo v lete v miestnosti dokáže dodať plný výkon bez problémov, tento musí mať predimenzovaný chladič a i tak najväčší rachot bude robiť vetrák na chladiči procesora alebo GK, výsledok postráda zmysel. Tým , že vytvára odpadné teplo ktoré smeruje nahor , bude robiť niektorým skriniam problém, je to to isté, ako keby teplý vzduch ventilátor hnal do skrine. Nudný zdroj ktorý zapadne v bedni prachom :­-)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(5)  nízká(1)
giff (54) | 6.3.202014:58
"riešenie ktoré zapína vetrák až pri vysokom zaťažení je lepšie­"
Co se netočí, to se nemůže zadřít.

"tento musí mať predimenzovaný chladič­"
Ukaž kde. Jediný rozdíl proti běžným zdrojům je chladič na jádře cívky u 700W typu. 450W a 500W mají chladiče standardní.

"výsledok postráda zmysel­"
Když máš pasivní zdroj, tak zbytek snad máš také pasivní. Pasivní zdroj v bedně plné větráků snad nikdo rozumný nemá :­)

"Tým , že vytvára odpadné teplo ktoré smeruje nahor­"
Měl by ses někdy podívat, kolik takového tepla z pasivního zdroje stoupá. Při výstupním výkonu 225W ­(50% zatížení 450W verze­) je s účinností minimálně 94% přeměněno na teplo méně než 13,5W. To i leckterá deska má víc.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Jardadoma (1366) | 5.3.202021:05
Já ti nějak nevim. Odstraním větrák ze zdroje, kde by mohl ofukovat součástky a zvedl tak životnost a pak si musím dát extra větrák na odvětrání bedny.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(7)  nízká(2)
papekdreveny (11) | 6.3.202011:35
...presne tak, radšej sa treba pozerať na hlukové údaje a logiku regulácie ventilátora. Kvalitných a tichých zdrojov je na trhu hafo, treba sa v tom len trochu pohrabať, navyše sú aj lacnejšie než pasívne. Jeden taký mám doma a keby som ho do bedne osobne pred 4 rokmi nemontoval, ani neviem, že tam je.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(1)
giff (54) | 6.3.202015:00
Když máš pasivní celý PC, točící větrák ve zdroji uslyšíš.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
giff (54) | 6.3.202015:07
On bude rozdíl v tom, že pasivní zdroje mají kvalitnější součástky než levné s větrákem. Nevím co pořád všichni mají s potřebou přídavných větráků v bedně. Pasivní zdroj bez problémů může fungovat v bedně bez nich. Stačí si vzít do ruky kalkulačku a počítat maximální odběr, účinnost zdroje při maximálním odběru a z toho plynoucí vyzářené teplo.

Když bude zdroj vyzařovat 20W při maximálním zatížení, 10­-15W při typickém a pod 10W v idle, nevidím v tom nijak zásadní problém pro součástky, protože teplota chladičů bývá třeba okolo 50 °C.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste (vpravo nahoře). Pokud nemáte profil, zaregistrujte se pro využívání dalších funkcí.