www.svethardware.cz
>
>
>

Šéf Arm China odmítá odstoupit a řídí ji bez povolení od mateřských firem

Šéf Arm China odmítá odstoupit a řídí ji bez povolení od mateřských firem
, , aktualita
Společnost Arm Ltd. má neobvyklý problém s firmou Arm China, kterou nedávno zbavila jejího ředitele, jímž byl Allen Wu. Ten ovšem odmítl odejít a firmu dál řídí. Arm China oficiálně tvrdí, že to není pravda. 
K oblíbeným
reklama
Arm China je podnik se společnou majetkovou účastí jednak firmy Arm Ltd. vlastněné skupinou SoftBank a pak čínskou společností Hopu. Donedávna jej oficiálně vedl Allen Wu, jejž ale Arm Ltd. zbavila funkce kvůli závažnému porušení firemní etiky, ovšem Wu odejít odmítl a zadržuje firemní registrační dokumenty i pečeť, díky čemuž může firmu efektivně dále řídit. 
 
 
V zákulisí se dle Financial Times tvrdí, že Allen Wu ví, že později bude muset odejít, ale že si tím chce zajistit finanční vyrovnání, zatímco lidé obeznámení se situací v Hopu a SoftBank tvrdí, že na to již zcela jistě nedojde a že Wu už překročil všechny meze. 
 
Allen Wu tak dle mateřské společnosti Arm čínskou pobočku v podstatě unesl, vysílá z ní falešné informace a tvoří kulturu strachu pouze ve snaze o vlastní prospěch. Snaží se také blokovat komunikaci s čínskými partnery Arm China, kteří potřebují podporu pro aktuální i budoucí produkty, takže škodí nejen své společnosti. 
 
Samotná Arm China v oficiální komunikaci tato obvinění dle Bloombergu odmítá a tvrdí, že Allen Wu je svolný k jednání a nijak nenarušuje komunikaci s čínskými klienty. Mezi ně přitom patří i Huawei či další čínští výrobci využívající technologie a architekturu firmy Arm a pro ni jde o naprosto zásadní trh. 
 
Od Bloombergu se také dozvíme jak a za co byl Wu vůbec vyhozen. Na začátku června jej zbavilo funkce předsednictvo Arm China složené ze zástupců Arm Ltd. a Hopu, a to kvůli tomu, že si založil investiční společnost, která šla přímo proti zájmům jím řízené společnosti a konkurovala jí. Wu dané rozhodnutí odmítl, označil je za neplatné a zůstal ve vedoucí pozici. Čínská obchodní pravidla mu přitom nahrávají právě proto, že drží registrační dokumenty a pečeť společnosti. Zajímavé je, že nyní obě strany, Arm Ltd. i Arm China urgují čínskou vládu, aby zakročila a nyní jsou tak oči upřeny právě na ni a čeká se, jaký bude její postup. 
 
Na jednu stranu jde o zájmy firmy z Velké Británie, jejíž vláda Čínu značně kritizuje kvůli jejímu přístupu k Hong Kongu a také nedávno odstavila Huawei od 5G sítí budovaných v Británii. Na stranu druhou tato situace neprospívá ani samotným čínským firmám a také si kvůli tomu může řada jiných společností pečlivě rozmyslet, než budou v Číně investovat podobný způsobem jako Arm, jak uvádí Alex Capri z Hinrich Foundation.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nabídne Core i3-1115G4 Tiger Lake obrovský nárůst základního taktu? Nabídne Core i3-1115G4 Tiger Lake obrovský nárůst základního taktu?
Generace Ice Lake nás minulý rok moc nenadchla, a to i kvůli jejím slabým základním taktům a velkému rozpětí turba. Jak to ale vypadá, alespoň v některých případech by na tom Tiger Lake mohly být mnohem, mnohem lépe. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Muskova Boring Company prodlouží tunel až do Resorts World Las Vegas Muskova Boring Company prodlouží tunel až do Resorts World Las Vegas
The Boring Company Elona Muska před čtvrt rokem dokončila ražení tunelu Las Vegas Convention Center Loop (LVCC Loop). Nyní bylo rozhodnuto, že se prodlouží až do nového centra Resorts World Las Vegas.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Radeon Navi 2X s 12 a 16 GB paměti, chystá se prý už Navi 4X Radeon Navi 2X s 12 a 16 GB paměti, chystá se prý už Navi 4X
Z fór Chiphell přichází informace, která je v podstatě v souladu s tím, co jsme nedávno slyšeli i o nových GeForce. Jde o kapacitu paměti na nových kartách a vedle toho se podíváme i na zprávy o teprve chystaných GPU Radeon.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NASA nechává pandemii za sebou a vyhlíží nový rok, jaký bude? NASA nechává pandemii za sebou a vyhlíží nový rok, jaký bude?
NASA již ústy svého šéfa Jima Bridenstina mluví o pandemii jako o věci minulosti, se kterou se úspěšně vypořádala a nyní už pomalu vyhlíží další rok. My se můžeme podívat na to, co si pro něj chystá. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TweakTown: nereferenční verze Ampere přijdou velice brzy TweakTown: nereferenční verze Ampere přijdou velice brzy
Server TweakTown s odkazem na svůj zdroj tvrdí, že NVIDIA si tentokrát nerezervuje exkluzivní lhůtu pro prodej čistě vlastních karet Founders Edition. Nereferenční verze by totiž měly dorazit velice brzy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář