www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

SemiAccurate: Intel chce vyrábět čiplety GPU Xe v Samsungu

SemiAccurate: Intel chce vyrábět čiplety GPU Xe v Samsungu
, , aktualita
Dle společnosti TrendForce aktuálně Intel jedná s firmou TSMC o možnostech svého outsourcingu výroby, zatímco Charlie Demerjian ze SemiAccurate zase mluví o využití kapacit firmy Samsung. To se ovšem nevylučuje. 
K oblíbeným
reklama
Intel už zcela nepokrytě zkoumá své možnosti pro využití výrobních kapacit jiných firem, přičemž Samsung a TSMC jsou v podstatě jediné dvě, které připadají v úvahu, neboť jako jediné mají k dispozici potřebné kapacity i vyspělé výrobní technologie. Volných kapacit ale není moc, ovšem právě proto jsme se včera dozvěděli o navýšeném kapitálovém rozpočtu firmy TSMC, který znamená další investice do výroby. 
 
 
Dává tak smysl, aby Intel využil výrobní kapacity Samsungu i TSMC, a to pochopitelně pro různé produkty. Čili pravdu může mít jak TrendForce, že Intel bude v TSMC vyrábět některé své procesory a dále i SemiAccurate, že Samsung poslouží pro výrobu čipletů grafik Xe. Šlo by tak o velice odlišné produkty a Intel by díky tomu mohl co nejlépe využít to, co se mu nabízí, aby odlehčil vlastním továrnám, v nichž se snaží už dlouho ladit 10nm výrobní proces, z nějž se asi už nikdy nestane to, co bylo v plánu, neboť výtěžnost má být aktuálně někde nad 50 procenty.
 
Ostatně Intel má i velké problémy s vývojem 7nm procesu, v jehož případě je už řadu měsíců jasné, že nepřijde včas, aby mohl posloužit pro výrobu prvních produktů, které jsou pro něj určeny. To jsou konkrétně i čipy Ponte Vecchio, na nichž chce Intel založit také nový superpočítač, s nímž chce vstoupit do výkonnostní éry exascale. 
 
Ovšem aby to nebylo jednoduché, tak tu máme také informaci o tom, že Intel chce pro výrobu DG2, čili čipů pro herní Xe-HPG, využít 7nm proces firmy TSMC. Zatím si tak z toho můžeme vzít spíše potvrzení, že Intel aktuálně intenzivně jedná s potenciálními partnery a má zde více možností. 
 
A třeba se právě dnes dozvíme něco bližšího, neboť Intel se chystá zveřejnit své finanční výsledky za celý loňský rok a jako obvykle pak přijde čas na otázky a odpovědi.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chystá si i AMD těžební speciály grafických karet? Chystá si i AMD těžební speciály grafických karet?
Na základě informací z nejnovějších ovladačů z linuxových ovladačů firmy AMD můžeme usuzovat, že nejen NVIDIA vypustí na trh těžební speciály založené na svých grafických kartách. Co si může chystat AMD?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD radí: při problémech s USB zatím využijte rady z Redditu AMD radí: při problémech s USB zatím využijte rady z Redditu
Právě na serveru Reddit se nedávno se zapojením zástupců firmy AMD začaly řešit problémy s rozhraním USB, se kterými se mohou potýkat někteří majitelé počítačů vybavených deskami s čipsety X570, B550.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem
Extrémně levné klíče k Windows sice mohou (nějaký čas) fungovat, ale jejich majitele riskují problémy se zákonem. Německé orgány předvolávají některé jejich uživatele a hovoří se dokonce o domovních prohlídkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik21 komentářů
Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku
Přistání Perseverance na Marsu v druhé polovině února bylo velkou událostí. Jak si ale vede americký rover nyní? NASA oznámila, že před pár dny úspěšně absolvoval test, při kterém vozítko popojelo a udělalo otočku.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře