www.svethardware.cz
>
>

Senátoři USA prosazují nový FABS Act na podporu výstavby továren na čipy

Senátoři USA prosazují nový FABS Act na podporu výstavby továren na čipy
, , aktualita
Někteří republikánští i demokratičtí senátoři se shodují na nutnosti prosadit zákon, který by přinesl obecnou podporu pro firmy zvažující postavit na území USA nové továrny na výrobu čipů. Jedná se o FABS Act.
K oblíbeným
reklama
Spojené státy už dávno ztratily svou kdysi dominantní pozici mezi zeměmi s největším podílem na světové výrobě počítačových čipů. Ještě před třemi desetiletími měly USA podíl 37 procent, který se od té doby smrskl jen na 12 procent a lze říci, že za tím je především rozdíl mezi přístupem vlád Spojených států a zemí, které nyní tahají za silnější konec, což je především Jižní Korea a Tchaj-wan. 
 
 
V Asii je tak zcela obvyklé, že tamní vlády podporují firmy stavící nové továrny na výrobu čipů, neboť ty jsou stále dražší, což platí i pro výbavu, zatímco v USA se něco takového dosud nepraktikovalo. Jedná se tak o různé pobídky jako daňové dobropisy či rovnou finanční injekce použité na výstavbu nových továren, s čímž jsou samozřejmě spojeny i programy pro vzdělávání nových potřebných pracovníků. 
 
V tomto případě ale půjde zvláště o finance, jichž se týká navrhovaný zákon FABS, s nímž přicházejí senátoři Ron Wyden, Mark Warner, Debbie Stabenow (dem.) a Mike Crapo, John Cornyn a Steve Daines (rep.). 
 
Název navrhovaného zákona je zkratka pro Facilitating American-Built Semiconductors, která jako obvykle má vlastní význam odkazující právě na továrny pro výrobu čipů, jež firmy obvykle označují prostě jako FAB s pořadovým číslem. A je třeba poznamenat, že tu nejde o součást plánu na podporu výstavby nových továren, pro který má americká vláda vyhrazenu částku 52 miliard dolarů. Jde o další formu podpory, která představuje 25% daňový dobropis uplatňující se při výstavbě nových továren a koupě potřebného vybavení. Firmy by samozřejmě musely uplatnit svůj nárok ještě před dokončením a zprovozněním továrny. 
 
Nyní tak můžeme jen čekat na to, zda návrh pro FABS Act projde a stane se z něj zákon. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Budoucnost výroby v Intelu: nanometry jdou stranou, přichází angstrom Budoucnost výroby v Intelu: nanometry jdou stranou, přichází angstrom
Intel včera v noci vypustil do světa hodnotné informace o vývoji svých výrobních procesů i procesorových generací. My se nejdříve podíváme právě na výrobní procesy, které se Intel opravdu rozhodl přejmenovat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Tesla má rekordní čistý zisk přes 1,1 mld. USD Tesla má rekordní čistý zisk přes 1,1 mld. USD
Společnost Tesla Elona Muska může opět slavit. I když jí mnozí predikovali brzký krach, firma předvedla další rekordní čtvrtletí. Je to dokonce poprvé, co se čistý zisk dle GAAP přehoupl přes hranici 1 mld. USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety
Přímá detekce samotných exoplanet stále není běžná záležitost a jen několik z tisíců se tako povedlo nalézt. A v případě PDS 70c platí nejen to, nově se dokonce objevil i formující se v rotujícím disku materiálu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu
Ještě donedávna platilo, že společnost TSMC reagovala odmítavě na lákání Evropské unie, ovšem nyní se přímo od jejího předsedy dozvídáme, že to může nakonec dopadnout jinak. TSMC totiž láká představa továrny v Německu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí
S nárůstem podílu obnovitelných zdrojů na výrobě elektrické energie stoupá také potřeba řešit jejich nestálost. Společnost Form Energy má řešení v podobě železito-kyslíkových baterií. Levnějších a ekologičtějších.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů