www.svethardware.cz
>
>
>

Severní Korea bez Internetu: může za to vláda USA?

Severní Korea bez Internetu: může za to vláda USA?
, , aktualita
Pro společnost Sony Pictures se situace již víceméně uklidnila, ovšem vypadá to, že nastal čas odplaty. Tou je útok na počítače v Severní Koreji, který trval celý víkend a vyústil v její kompletní odříznutí od Internetu. To už ale bylo opět navázáno.
K oblíbeným
reklama
Kybernetický útok na Severní Koreu následoval po projevu amerického prezidenta Baracka Obamy, který předtím odsoudil rozhodnutí firmy Sony Pictures o stažení filmu The Interview a v pátečním projevu slíbil přiměřenou odvetu. Její místo, čas a způsob bude dle libovůle americké vlády, přičemž dle New York Times nedlouho poté začalo být internetové připojení do Severní Koreje nestabilní a v pondělí byly tamní servery už zcela odříznuty. Spekuluje se tak o trvajícím DDoS útoku, přičemž není jasné, kdo za ním stojí.

Obamovo vyjádření přišlo poté, co vyšetřování FBI odhalilo důkazy, dle nichž má hackerský útok na Sony Pictures opravdu na svědomí Kim Čong-un a Severní Korea. Ta to ale stále odmítá, i když nezapomíná dodávat, že hackerům fandí a je připravena s USA vést válku na jakémkoliv poli, a to včetně kyberprostoru. Skupinu #GOP označila za bojovníky za spravedlnost a Spojené státy zase za hlavní zemi nespravedlnosti. Severní Korea pak jako obvykle nešetří silnými slovy a informuje, že už spustila protiútok, který nezasáhne pouze jednu filmovou společnost. Jejích cílem jsou "všechny bašty amerického imperialismu", atd.

Dle Timesů není zrovna pravděpodobné, že by za internetovým útokem na Severní Koreu stály přímo americké úřady, neboť ty využívají jiné způsoby skrytého boje. S tím lze souhlasit a můžeme si představit spíše to, že se k útoku odhodlala nějaká internetová skupina či komunita, která se tak svérázně mstí za onu malou potupu, kterou přineslo rozhodnutí Sony Pictures a dalších firem vyhovět požadavkům skupiny #GOP. Nyní je severokorejská síť, která mimochodem disponuje pouze 1024 IP adresami, stále pod tlakem.

Co se týče Sony Pictures, pak tato firma se momentálně snaží řešit následné problémy, které přineslo zveřejnění citlivých informací. Nyní tak třeba hrozí Twitteru a chce aby zablokoval uživatele (především Val Broeksmit), kteří stále zveřejňují soukromé e-mailové zprávy vedení Sony Pictures. Dle Twitteru nejde o požadavek v souladu se zákonem DMCA (Digital Millennium Copyright Act), ale rovnou o vyhrožování soudním procesem a tím, že Twitter bude muset zaplatit za všechny škody a ztráty. Sony Pictures se tak evidentně snaží řešit následky úniku co nejrychleji a neváhá k tomu použít velmi silné prostředky. Soudním procesem už hrozila i listům The New York Times, Hollywood Reporter a jiným.

Twitter by tedy asi měl dle představ Sony Pictures ideálně hlídat své uživatele a posuzovat, zda náhodou nezveřejňují nepohodlné informace.

Zdroj: Engadget
reklama
Nejnovější články
John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem
John Carmack, muž, který stojí za legendárními hrami Doom a Quake, se v posledních letech soustředil na vývoj virtuální reality pro Oculus. Toho chce ale nechat, hodlá totiž vyvinout obecnou AI se schopnostmi učení srovnatelnou s člověkem.
15.11.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany
Microsoft ohlásil vývoj titulu Age of Empires IV už před více než dvěma roky, ale dosud toho bylo k vidění jen velice málo. Nyní se ale můžeme mrknout na video, které ukazuje především to, jak bude vypadat prostředí této hry. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej
Recenzemi nového procesoru Ryzen 9 3950X je zastíněna zpráva o tom, že AMD vypustilo do světa model Ryzen 5 3500, o který by ale jistě mělo zájem daleko více zákazníků. Samostatně si jej ale nekoupíme. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku
Už dlouho se mluví o metanu na Marsu jako o plynu, který by mohl být tvořen životem, ale stejně tak dobře i geologickými procesy. Nyní jde ale o měnící se koncentraci kyslíku, která zaměstnává hlavy v NASA. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek
Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další
Microsoft na události X019 představil řadu novinek, na něž se nyní podíváme. Jsou tu hry od Obsidian a Rare, novinky pro Project xCloud, Halo: Reach, multiplayerové hry od Obsidian i Ninja Theory a také Wasteland 3. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek