www.svethardware.cz
>
>
>
>

Seznam 40nm GPU od NVIDIE v podání VR-Zone

Seznam 40nm GPU od NVIDIE v podání VR-Zone
, , aktualita
Server VR-Zone dal dohromady vlastní roadmapu sledující vývoj nových GPU od NVIDIE, která stejně jako AMD (ATI) přechází díky TSMC na výrobu 40nm čipů, i když to jí bude ještě nějakou dobu trvat. Přesněji řečeno, dle dokumentů zmíněného...
K oblíbeným
reklama
Server VR-Zone dal dohromady vlastní roadmapu sledující vývoj nových GPU od NVIDIE, která stejně jako AMD (ATI) přechází díky TSMC na výrobu 40nm čipů, i když to jí bude ještě nějakou dobu trvat. Přesněji řečeno, dle dokumentů zmíněného serveru, jež se svou hlavní myšlenkou shodují i s informacemi z jiných zdrojů, se 40nm GPU NVIDIA objeví v druhé polovině příštího roku.Pochopitelně se přesun k 40nm bude nejdříve týkat high-endových čipů, tedy GT212 a následovat budou mainstreamové GT214 a GT216 společně s low-endovými GT218. Ještě dříve však přijde generace 55nm GT200, od níž se očekává opravdu krátká životnost, což se má týkat přesně karet GTX 295 a GTX 285.

Čipy s označením GT214, GT216 a GT218 pak mají nahradit modely G94, G96 a G98, přičemž se očekává více verzí s různými frekvencemi. A potom, integrovaná grafická jádra GeForce 9400/9300 mají ke konci roku 2009 nahradit také nové GT300 s podporou DirectX 11, takže evoluce se dle očekávání nebude týkat pouze samostatných grafických karet.

Tyto informace dnes doplnil server techPowerUp! zmínkou o přejmenování GPU založených na NVIDIA G92, jež dostanou konečné názvy GeForce GTS 240 a GTS 250. Založeny budou přesněji na jádře G92b (revize B1) vyráběném 55nm procesem a ponesou celkem 112 a 128 shader procesorů. Momentálně podobné karty jsou známé s označeními 8800/9800 GT, 8800 GTS 512 a 9800 GTX/GTX+. Těchto "nových" karet bychom se měli dočkat v únoru.

Zdroje: VR-Zone, techPowerUp!
reklama
Nejnovější články
Intel připravil mainstreamová SSD série 670p s QLC Intel připravil mainstreamová SSD série 670p s QLC
Intel SSD 670p dle dostupných informací patří do mainstreamu, i když nejdříve bychom si asi měli ujasnit, co dnes za takový mainstream v případě SSD můžeme považovat. Jedná se o M.2 modely pro PCIe. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře