www.svethardware.cz
>
>
>
>

Seznam 40nm GPU od NVIDIE v podání VR-Zone

Seznam 40nm GPU od NVIDIE v podání VR-Zone
, , aktualita
Server VR-Zone dal dohromady vlastní roadmapu sledující vývoj nových GPU od NVIDIE, která stejně jako AMD (ATI) přechází díky TSMC na výrobu 40nm čipů, i když to jí bude ještě nějakou dobu trvat. Přesněji řečeno, dle dokumentů zmíněného...
reklama
Server VR-Zone dal dohromady vlastní roadmapu sledující vývoj nových GPU od NVIDIE, která stejně jako AMD (ATI) přechází díky TSMC na výrobu 40nm čipů, i když to jí bude ještě nějakou dobu trvat. Přesněji řečeno, dle dokumentů zmíněného serveru, jež se svou hlavní myšlenkou shodují i s informacemi z jiných zdrojů, se 40nm GPU NVIDIA objeví v druhé polovině příštího roku.Pochopitelně se přesun k 40nm bude nejdříve týkat high-endových čipů, tedy GT212 a následovat budou mainstreamové GT214 a GT216 společně s low-endovými GT218. Ještě dříve však přijde generace 55nm GT200, od níž se očekává opravdu krátká životnost, což se má týkat přesně karet GTX 295 a GTX 285.

Čipy s označením GT214, GT216 a GT218 pak mají nahradit modely G94, G96 a G98, přičemž se očekává více verzí s různými frekvencemi. A potom, integrovaná grafická jádra GeForce 9400/9300 mají ke konci roku 2009 nahradit také nové GT300 s podporou DirectX 11, takže evoluce se dle očekávání nebude týkat pouze samostatných grafických karet.

Tyto informace dnes doplnil server techPowerUp! zmínkou o přejmenování GPU založených na NVIDIA G92, jež dostanou konečné názvy GeForce GTS 240 a GTS 250. Založeny budou přesněji na jádře G92b (revize B1) vyráběném 55nm procesem a ponesou celkem 112 a 128 shader procesorů. Momentálně podobné karty jsou známé s označeními 8800/9800 GT, 8800 GTS 512 a 9800 GTX/GTX+. Těchto "nových" karet bychom se měli dočkat v únoru.

Zdroje: VR-Zone, techPowerUp!
reklama
Nejnovější články
Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka
Stejně jako v případě pamětí DRAM si mohou výrobci stěžovat na nízkou poptávku zákazníků po pamětech NAND Flash. Jejich prodeje se na konci minulého roku propadly a z toho bychom měli těžit právě my, zákazníci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Izraelci odstartovali na Měsíc, využili Falcon 9 a služby NASA Izraelci odstartovali na Měsíc, využili Falcon 9 a služby NASA
Izraelská společnost SpaceIL v noci na dnešek uskutečnila svůj záměr vyslat na Měsíc přistávací modul a k tomu využila služeb společnosti SpaceX a komunikační podporu pak zajistí americká NASA. Pro izraelský program to tak je velká premiéra. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Consumer Reports už nedoporučuje Teslu Model 3, je nespolehlivá Consumer Reports už nedoporučuje Teslu Model 3, je nespolehlivá
Consumer Reports opět mění status doporučení elektromobilu Tesla Model 3. Ten už jednou toto doporučení ztratil, aby ho po opravě získal zpět. Vypadá to však, že spolehlivost a kvalita Modelu 3 nejsou úplně OK, a tak doporučení opět ztrácí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel zve lidi, aby se v rámci "Odysey" zúčastnili vývoje jeho GPU Intel zve lidi, aby se v rámci "Odysey" zúčastnili vývoje jeho GPU
Raja Koduri nedávno zval šikovné vývojáře do svého týmu a sliboval jim, že nebudou prostě jen pracovat, ale stanou se součástí hnutí. Nyní něčím podobným Intel láká i širokou veřejnost, a to na "The Odyssey". 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
InSight už zasílá pravidelné zprávy o počasí na Marsu InSight už zasílá pravidelné zprávy o počasí na Marsu
Přistávací modul InSight, který se vydal prozkoumat ze své stacionární pozice Mars, už poskytuje denní přehledy o počasí, a to pochopitelně týkající se Elysium Planitia, kde se nachází. Naposledy se teploty vyšplhaly na ještě snesitelných -13 °C.
Dnes, aktualita, Jan Vítek