www.svethardware.cz
>
>
>
>

Sharkoon Light² 100: základní herní myš za rozumnou cenu

Sharkoon Light² 100: základní herní myš za rozumnou cenu
, , aktualita
Pokud se vám za novou myš nechtějí utrácet tisíce korun, ale přesto požadujete model zaměřený na hry, pak právě na vás cílí cenově dostupná novinka od firmy Sharkoon. Slibuje komfortní používání a konfigurovatelné RGB podsvícení.
K oblíbeným
reklama
Německý Sharkoon sice nepatří k nejznámějším značkám herních periferií, ale za sedmnáct let své existence si přece jen získal své místo na trhu. Výhodou obvykle bývá atraktivnější poměr ceny a výkonu ve srovnání s jinými značkami. Potvrzuje to i nejnovější přírůstek Sharkoon Light² 100, který bychom mohli označit za „herní myš nižší třídy“. Zkrátka nabídne základní funkce, které uspokojí běžné hráče, ale při zachování rozumné ceny. Po designové stránce se jedná o relativně decentní model a pro výrobce měl být klíčový komfort při používání. Tělo myši z matně černého plastu získalo znatelně prohnutý tvar, proto by mělo dobře pasovat do ruky bez ohledu na velikost dlaně i způsob držení. Asymetrický design tentokrát jasně nahrává pravákům.
 
 
Myš váží pouze 78 gramů a její spodní část byla vyrobena ze 100% polytetrafluorethylenu (PTFE). Tento plast se vyznačuje velmi nízkým třením, proto by měla myš velmi dobře klouzat po podložce. Dalším prvkem zlepšujícím komfort při používání je potom textilně opletený kabel, který se podle výrobce chlubí mimořádnou flexibilitou. Jinak tmavý design ozvláštňuje RGB podsvícení, které se stalo nezbytností pro snad všechny herní periferie. Až 16,8 miliony barvami hýří logo výrobce, rolovací kolečko i pruh v zadní části myši. Podsvícení lze přizpůsobit pomocí volně stažitelného softwaru a jeho funkce je nejen estetická, ale zároveň indikuje změnu nastavení DPI.
 
 
Pomocí softwaru lze třeba také měnit rychlost a citlivost myši nebo přeprogramovat některé ze šesti tlačítek. Nastavení se potom uloží do některého z pěti uživatelských profilů v interní paměti. Výrobce použil optický snímač PixArt 3325 s citlivostí až 5 000 DPI. Jak už bylo uvedeno výše, hodnotu lze rychle měnit pomocí tlačítka na myši v sedmi předem nastavených krocích. Ve výbavě potom nechybí ani populární spínače Omron se slibovanou životností až 20 milionů kliknutí. Sharkoon Light² 100 je již k dispozici na vybraných trzích za 25 eur, v přepočtu 670 Kč.
 
 
 

Technické parametry počítačové myši Sharkoon Light² 100

 • Senzor: PixArt 3325
 • DPI: 200 až 5 000
 • Maximální polling rate: 1 000 Hz
 • FPS: 4 000
 • IPS: 100
 • Maximální akcelerace: 20 g
 • Hmotnost bez kabelu: 78 g
 • Rozměry (D x Š x V): 120 x 66 x 42 mm
 • Podporované operační systémy: Windows
 • Počet tlačítek: 6 (všechna programovatelná)
 • Spínače v pravém a levém tlačítku: Omron
 • Herní software: proprietární
 • Vnitřní paměť pro herní profily: 64 kb
 • Počet profilů: 5
 • Konektor kabelu: USB (pozlacený)
 • Délka kabelu: 180 cm (ultraflexibilní, textilně opletený)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office
Bezpečnostní výzkumník Patrick Wardle, který kdysi pracoval v NSA, objevil chybu v operačním systému macOS i kancelářském balíku Microsoft Office. Spolu dokázaly nabídnout hackerům cestu do systému.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD
Intel připravuje mnoho nových generací procesorů a jednou z novinek bude Alder Lake. Nyní se objevil další únik, který opětovně potvrdil, že by tyto procesory měly podporovat paměti DDR5 a mít je tak dříve než AMD.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700 Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700
V listopadu minulého roku se Intel nechal slyšet, že bude spolupracovat s firmou MediaTek na vývoji 5G modemů. Nyní se objevil první plod společné práce, nový 5G modem MediaTek T700 pro laptopy s procesory Intel.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky
Roboti pomáhají v době poznamenané pandemií onemocnění covid-19 různými způsoby. Humanoidní robot Pepper například dostal aktualizaci, aby byl schopen rozpoznávat lidské tváře s rouškou a bez roušky.
7.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře
Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0 Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0
Gigabyte představil nový HPC server, který využívá služeb výkonného 64jádrového procesoru AMD EPYC 7H12 i několika GPU, např. NVIDIA Ampere A100. To vše navíc doplňuje podpora rychlého rozhraní PCIe 4.0.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala