www.svethardware.cz
>
>
>
>

Sharkoon Light² 100: základní herní myš za rozumnou cenu

Sharkoon Light² 100: základní herní myš za rozumnou cenu
, , aktualita
Pokud se vám za novou myš nechtějí utrácet tisíce korun, ale přesto požadujete model zaměřený na hry, pak právě na vás cílí cenově dostupná novinka od firmy Sharkoon. Slibuje komfortní používání a konfigurovatelné RGB podsvícení.
K oblíbeným
reklama
Německý Sharkoon sice nepatří k nejznámějším značkám herních periferií, ale za sedmnáct let své existence si přece jen získal své místo na trhu. Výhodou obvykle bývá atraktivnější poměr ceny a výkonu ve srovnání s jinými značkami. Potvrzuje to i nejnovější přírůstek Sharkoon Light² 100, který bychom mohli označit za „herní myš nižší třídy“. Zkrátka nabídne základní funkce, které uspokojí běžné hráče, ale při zachování rozumné ceny. Po designové stránce se jedná o relativně decentní model a pro výrobce měl být klíčový komfort při používání. Tělo myši z matně černého plastu získalo znatelně prohnutý tvar, proto by mělo dobře pasovat do ruky bez ohledu na velikost dlaně i způsob držení. Asymetrický design tentokrát jasně nahrává pravákům.
 
 
Myš váží pouze 78 gramů a její spodní část byla vyrobena ze 100% polytetrafluorethylenu (PTFE). Tento plast se vyznačuje velmi nízkým třením, proto by měla myš velmi dobře klouzat po podložce. Dalším prvkem zlepšujícím komfort při používání je potom textilně opletený kabel, který se podle výrobce chlubí mimořádnou flexibilitou. Jinak tmavý design ozvláštňuje RGB podsvícení, které se stalo nezbytností pro snad všechny herní periferie. Až 16,8 miliony barvami hýří logo výrobce, rolovací kolečko i pruh v zadní části myši. Podsvícení lze přizpůsobit pomocí volně stažitelného softwaru a jeho funkce je nejen estetická, ale zároveň indikuje změnu nastavení DPI.
 
 
Pomocí softwaru lze třeba také měnit rychlost a citlivost myši nebo přeprogramovat některé ze šesti tlačítek. Nastavení se potom uloží do některého z pěti uživatelských profilů v interní paměti. Výrobce použil optický snímač PixArt 3325 s citlivostí až 5 000 DPI. Jak už bylo uvedeno výše, hodnotu lze rychle měnit pomocí tlačítka na myši v sedmi předem nastavených krocích. Ve výbavě potom nechybí ani populární spínače Omron se slibovanou životností až 20 milionů kliknutí. Sharkoon Light² 100 je již k dispozici na vybraných trzích za 25 eur, v přepočtu 670 Kč.
 
 
 

Technické parametry počítačové myši Sharkoon Light² 100

 • Senzor: PixArt 3325
 • DPI: 200 až 5 000
 • Maximální polling rate: 1 000 Hz
 • FPS: 4 000
 • IPS: 100
 • Maximální akcelerace: 20 g
 • Hmotnost bez kabelu: 78 g
 • Rozměry (D x Š x V): 120 x 66 x 42 mm
 • Podporované operační systémy: Windows
 • Počet tlačítek: 6 (všechna programovatelná)
 • Spínače v pravém a levém tlačítku: Omron
 • Herní software: proprietární
 • Vnitřní paměť pro herní profily: 64 kb
 • Počet profilů: 5
 • Konektor kabelu: USB (pozlacený)
 • Délka kabelu: 180 cm (ultraflexibilní, textilně opletený)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
PNY uvedlo SSD XLR8 CS3040 s PCIe Gen4 a obřím chladičem PNY uvedlo SSD XLR8 CS3040 s PCIe Gen4 a obřím chladičem
Společnost PNY představila nová vysoce výkonná SSD řady XLR CS3040. Ty už využívají rychlého rozhraní PCI Gen4 a k vysokému výkonu jim má dopomoci i pokročilé chlazení. Najdete zde 45g heatsink se žebrováním.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Deepfakes útočí: AI pomáhala na fotkách "svlékat" ženy i mladé dívky Deepfakes útočí: AI pomáhala na fotkách "svlékat" ženy i mladé dívky
Deepfakes jsou velkou hrozbou pro politiku a manipulaci veřejným míněním falešnými fotografiemi a videi, ale zdaleka to nemusí skončit jen u toho. Objevil se např. bot, který "svlékal" ženy na dodaných snímcích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Uniklá roadmap ukazuje chystané procesory Intel Xeon Uniklá roadmap ukazuje chystané procesory Intel Xeon
Na světlo světa se dostala roadmap, která ukazuje plány Intelu na výrobu nových procesorů Xeon. Týká se nejbližších dvou let, pokud pomineme zbytek tohoto roku, přičemž se dozvíme o Ice Lake i Sapphire Rapids. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Adobe uvede nástroj pro boj s deepfakes Adobe uvede nástroj pro boj s deepfakes
V posledních letech jsou deepfakes čím dál větším problémem. Společnost Adobe chce proti problému bojovat novým nástrojem, který bude součástí Photoshopu a Behance, nicméně nebude fungovat tak, jak bychom asi předpokládali.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl 5 nových ITS tiskáren řady MegaTank Canon uvedl 5 nových ITS tiskáren řady MegaTank
Canon představil pět nových ITS tiskáren. Ty mají velkoobjemové nádržky a velmi levný tisk. Nabídka novinek začíná u základní tiskárny Pixma G1420 a končí u multifunkce Pixma G3460 s připojením Wi-Fi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala