www.svethardware.cz
>
>
>
>

Sharkoon Light² 100: základní herní myš za rozumnou cenu

Sharkoon Light² 100: základní herní myš za rozumnou cenu
, , aktualita
Pokud se vám za novou myš nechtějí utrácet tisíce korun, ale přesto požadujete model zaměřený na hry, pak právě na vás cílí cenově dostupná novinka od firmy Sharkoon. Slibuje komfortní používání a konfigurovatelné RGB podsvícení.
K oblíbeným
reklama
Německý Sharkoon sice nepatří k nejznámějším značkám herních periferií, ale za sedmnáct let své existence si přece jen získal své místo na trhu. Výhodou obvykle bývá atraktivnější poměr ceny a výkonu ve srovnání s jinými značkami. Potvrzuje to i nejnovější přírůstek Sharkoon Light² 100, který bychom mohli označit za „herní myš nižší třídy“. Zkrátka nabídne základní funkce, které uspokojí běžné hráče, ale při zachování rozumné ceny. Po designové stránce se jedná o relativně decentní model a pro výrobce měl být klíčový komfort při používání. Tělo myši z matně černého plastu získalo znatelně prohnutý tvar, proto by mělo dobře pasovat do ruky bez ohledu na velikost dlaně i způsob držení. Asymetrický design tentokrát jasně nahrává pravákům.
 
 
Myš váží pouze 78 gramů a její spodní část byla vyrobena ze 100% polytetrafluorethylenu (PTFE). Tento plast se vyznačuje velmi nízkým třením, proto by měla myš velmi dobře klouzat po podložce. Dalším prvkem zlepšujícím komfort při používání je potom textilně opletený kabel, který se podle výrobce chlubí mimořádnou flexibilitou. Jinak tmavý design ozvláštňuje RGB podsvícení, které se stalo nezbytností pro snad všechny herní periferie. Až 16,8 miliony barvami hýří logo výrobce, rolovací kolečko i pruh v zadní části myši. Podsvícení lze přizpůsobit pomocí volně stažitelného softwaru a jeho funkce je nejen estetická, ale zároveň indikuje změnu nastavení DPI.
 
 
Pomocí softwaru lze třeba také měnit rychlost a citlivost myši nebo přeprogramovat některé ze šesti tlačítek. Nastavení se potom uloží do některého z pěti uživatelských profilů v interní paměti. Výrobce použil optický snímač PixArt 3325 s citlivostí až 5 000 DPI. Jak už bylo uvedeno výše, hodnotu lze rychle měnit pomocí tlačítka na myši v sedmi předem nastavených krocích. Ve výbavě potom nechybí ani populární spínače Omron se slibovanou životností až 20 milionů kliknutí. Sharkoon Light² 100 je již k dispozici na vybraných trzích za 25 eur, v přepočtu 670 Kč.
 
 
 

Technické parametry počítačové myši Sharkoon Light² 100

 • Senzor: PixArt 3325
 • DPI: 200 až 5 000
 • Maximální polling rate: 1 000 Hz
 • FPS: 4 000
 • IPS: 100
 • Maximální akcelerace: 20 g
 • Hmotnost bez kabelu: 78 g
 • Rozměry (D x Š x V): 120 x 66 x 42 mm
 • Podporované operační systémy: Windows
 • Počet tlačítek: 6 (všechna programovatelná)
 • Spínače v pravém a levém tlačítku: Omron
 • Herní software: proprietární
 • Vnitřní paměť pro herní profily: 64 kb
 • Počet profilů: 5
 • Konektor kabelu: USB (pozlacený)
 • Délka kabelu: 180 cm (ultraflexibilní, textilně opletený)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář